نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354496
گروههای تروریستی با کمک عربستان به دنبال ترور فرماندهان ارشد ایران و حزب الله در سوریه هستند
بخش بین الملل الف، 29 اردیبهشت 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱
یک کارشناس مسائل بین المللی گفت: حمله اخیر به مقاومت و همچنین به شهادت رسیدن بدرالدین نشان دهنده این است که گروههای تروریستی به همراهی عربستان و ترکیه به دنبال ترور فرماندهان ارشد ایران و حزب الله هستند.

پس از اعلام خبر شهادت شهید مصطفی بدرالدین از سوی حزب الله، روزنامۀ صهیونیستی یدیعوت آحارنوت با انتشار گزارشی، تغییراتی در «فهرست گزینه های تحت تعقیب برای ترور» توسط اسرائیل اعمال کرد. در جدیدترین تصویر از لیست ترور اسرائیل، روی عکس شهید بدرالدین، عبارت «ترور شد» درج شده است.
بر اساس تصویر جدید منتشر شده از سوی یدیعوت احارونوت، هنوز سه نفر در لیست ترور اسرائیل قرار دارند: محمد ضیف فرماندۀ گردان های شهید عزالدین قسام که شاخۀ نظامی حماس است، سردار قاسم سلیمانی فرماندۀ سپاه قدس و مصطفی مغنیه فرزند بزرگ عماد مغنیه که پس از شهادت برادر کوچکترش جهاد، اکنون جای او را گرفته است.

این وضعیت، نشانگر این است که بحران سوریه وارد فاز جدیدی از تحولات شده است که یکی آنها ترور فرماندهان ارشد جبهه مقاومت است، خبرنگار الف در خصوص این موضوع گفتگویی با یک کارشناس مسائل منطقه داشته که در ادامه می آید.

حسن هانی‌زاده در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد وضعیت میدانی سوریه به خصوص شهرک خان طومان اظهار داشت: در واقع خروج ناگهانی روسیه از خاک سوریه موجب شده است تا گروههای تکفیری تجدید قوا کنند و به دلیل عدم وجود نیروهای هوایی ارتش سوریه، تروریستها سعی دارند از راههای زمینی به گروههای مقاومت حمله کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خان طومان همچنان در دست گروههای تروریستی قرار دارد چراکه این منطقه استراتژیک بوده و از شمال و جنوب به دمشق منتهی می‌شود و با توجه به اینکه در چهار ماه گذشته تروریست‌ها همواره با شکست‌های سنگینی روبرو شدند به نظر می‌رسد با همکاری عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی فاز جدیدی را علیه جبهه مقاومت آغاز کردند.

این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: در حال حاضر فاز جدید بحران در سوریه بر افزایش فشار به ایران و حزب الله است، حمله اخیر به مقاومت و همچنین به شهادت رسیدن بدرالدین نشان دهنده این است که گروههای تروریستی به همراهی عربستان و ترکیه به دنبال ترور فرماندهان ارشد ایران و حزب الله هستند.

وی به لیست اخیر رژیم صهیونیستی پس از ترور شهید بدرالدین اشاره کرد و گفت: پس از اعلام خبر شهادت شهید مصطفی بدرالدین از سوی حزب الله، روزنامۀ صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» با انتشار گزارشی، لیستی از ترور فرماندهان حزب الله منتشر کرد که نشانگر این است که رژیم صهیونیستی به دنبال ترور فرماندهان جبهه مقاومت با همدستی گروه‌های تروریستی است تا از این طریق به اهداف خود برسد.

هانی‌زاده در مورد اقدامات اخیر روسیه در سوریه اظهار داشت: سطح همکاری‌ها و رایزنی‌های تهران و مسکو درباره بحران سوریه در هفته‌های اخیر کاهش یافته است. روس‌ها بیش از هرچیز به دنبال منافع خود هستند. درواقع در حال حاضر بخشی از نیروهای سوریه دچار فرسایش شدند و بیشترین بار مبارزات علیه تکفیری‌ها بر دوش حزب الله است و باید سیاست جدیدی را اتخاذ کنند.

این کارشناس مسائل بین المللی خاطر نشان کرد: کارشناسان معتقدند که به احتمال زیاد عملیات ترور شهید بدرالدین، که توسط گروه های تروریستی سوریه انجام شده، از حمایت اطلاعاتی، لجستیک و تسلیحاتی برخی طرف های خارجی برخوردار بوده است که قطعا رژیم صهیونیستی عامل اصلی این ترور بوده است.
 
کلمات کلیدی : بدرالدین، سوریه، حزب الله
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۷:۳۷:۲۲
خدا لعنتشون کنه جنایتکار وهابی رو (3713379) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۷:۴۱:۳۵
آقا اگر می گین چچندین ارتش بزرگ دنیا هستین سریع کار را در سوریه تمام کنید چون جنگ با مسلمان گناه بسیار بزرگیه (3713382) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۱:۵۵:۳۱
جنگ همینه دیگه. توقع دارید شما به آنها فحش بدهید و با آنها بجنگید ولی‌ آنها برایتان گل بیاورند؟ (3713691) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۱ ۱۴:۴۵:۲۲
جنگ باید فرسایشی باشه تا بلند مدت جواب بده (3715208) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۱:۵۷:۲۶
خود حزب الله گفته بدر الدین را اسرائیل نکشته. (3713692) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۶:۳۱:۵۹
سوریه دامی است برای کاهش قدرت ایران و درگیر کردن ایران و نیروهای برون مرزی اش در یک نبرد فرسایشی . (3714090) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۹:۱۹:۳۳
فرماندهان کشور را نفرستید اونجا خودمون لازمشون داریم ممنون. (3714286) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.