توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488001
وزش باد شدید در ۸ استان کشور/ اهواز و اردبیل گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرها
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید همراه با گرد و غبار دربرخی مناطق کشور از افزایش ابر و رعد و برق در مناطق شمالی خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده در پاره‌ای از نقاط کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در بعضی ساعات گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در بعد ازظهر و اوایل شب روزهای شنبه و یکشنبه (۱۰و۱۱ تیر) در جنوب سمنان، جنوب تهران، برخی نقاط قم، شمال اصفهان، البرز، قزوین و مرکزی وزش باد به نسبت شدید گاهی همراه با گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز در سواحل شمالی کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد و در شمال غرب کشور رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید رخ خواهد داد.

وظیفه با اشاره به اینکه این شرایط روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۱ و ۱۲ تیرماه) علاوه بر سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز پیش بینی می‌شود، گفت: شرق دریای عمان در سه روز آینده مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه صاف، در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی همچنین درباره آسمان اهواز طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان اهواز روز یکشنبه صاف در بعضی ساعات وزش باد همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۳۱ و حداکثر دمای ۴۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه صاف، در بعضی ساعات همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای ۳۲ و حداکثر دمای ۴۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان تصریح کرد: اهواز گرمترین شهر کشور طی دو روز آینده با حداکثر دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد است. همچنین اردبیل با بیشینه دمای ۳۰ و کمینه دمای ۱۲ درجه سانتیگراد در روز یکشنبه و بیشینه دمای ۳۱ و کمینه دمای ۱۳ درجه سانتیگراد در روز دوشنبه خنک‌ترین استان کشور است.
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + آلودگی هوا + وزش باد + هواشناسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.