توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488541
سرعت وزش باد در زابل 74 کیلومتر در ساعت و رو به گسترش است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت فعلی وزش باد در زابل واقع در شمال استان 74 کیلومتر بر ساعت همراه با دید افقی چهار هزار متر و رو به گسترش است.

مرتضی فرجی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می شود وزش بادهای شمالی تا روز چهارشنبه با شدت زیاد همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان تداوم داشته باشد.

وی افزود: برای نواحی مرکزی، مرزهای شرق و جنوب شرق و غرب استان در این مدت وزش باد با شدت کمتر انتظار می رود.

به گزارش ایرنا هر ساله وزش بادهای 120 روزه در سیستان از نیمه دوم خرداد ماه آغاز می شود و با نوسان تا اواسط شهریور ماه ادامه دارد.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان با رشد ابر رو به رو خواهد بود اما فعلا از بارندگی خبری نیست.

وی اظهار داشت: تا روز چهارشنبه تغییرات قابل ملاحظه ای در دمای استان رخ نمی دهد.

فرجی ادامه داد: از روز چهارشنبه با کاهش بادهای شمالی شاهد افزایش پنج درجه ای دما در استان خواهیم بود.

وی افزود: نواحی شرقی دریای عمان در جنوب سیستان و بلوچستان مواج است.

وی گفت: زاهدان با حداقل 20 درجه سانتی گرد و نیکشهر با حداکثر 46 درجه بالای صفر در شبانه روز گذشته خنکترین و گرمترین نقاط استان بودند.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله طوفان، بارندگی، سیل و مواج شدن دریا را تجربه کند.
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + آلودگی هوا + وزش باد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.