توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487906
تداوم بادهای "۱۲۰ روزه" در منطقه سیستان تا ‌چهارشنبه هفته جاری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی‌های هواشناسی از تداوم بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان تا روز چهارشنبه حکایت دارد، بنابراین توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

علی ملاشاهی در گفت وگو با تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد با تداوم شیب فشاری در نوار شرقی کشور وزش بادهای 120 روزه با سرعت حدود 70  تا 85 کیلومتر بر ساعت به ویژه در صبح‌ها تا روز چهارشنبه در شمال استان تداوم داشته باشد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این شرایط جوی در برخی نقاط منطقه سیستان وقوع طوفان، گرد و خاک و حرکت شن‌های روان محتمل است و در این مدت در سایر نقاط استان نیز ضمن افزایش غبار و کاهش دید در محورهای مواصلاتی، باد و گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به این شرایط جوی توصیه می‌شود در مورد برداشت و محافظت از محصولات غلاتی، زراعی، گلخانه‌ها و سایر موارد ضروری تمهیدات لازم صورت پذیرد و افراد آسیب‌پذیر از جمله سالمندان، بیماران و کودکان در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز اجتناب کنند.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: تا روز سه‌شنبه  در نواحی شرقی استان یعنی شهرستان‌های میرجاوه و زاهدان تا سراوان و مرز غربی استان یا به عبارتی شهرهای نصرت آباد، دلگان، بزمان، فنوج، قصرقند و نیکشهر تا زرآباد وزش باد شدید شمالی انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از نظر دمایی به جز یکشنبه تا سه‌شنبه که در نیکشهر، قصرقند، فنوج و زرآباد افزایش نسبی و موقتی دما رخ می‌دهد، در سایر نقاط استان تا چهارشنبه تغییرات دمایی قابل توجه نیست اما احتمال افزایش دما در روزهای پایانی هفته وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + آلودگی هوا + وزش باد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.