توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481206
بهترین زمان ورزش برای روزه داران/ افطاری سبک و حاوی کربوهیدات باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
متخصص تغذیه با اشاره به اینکه فعالیت ورزشی در ماه مبارک رمضان باید یک تا ۲ساعتی پس از افطاری سبک انجام شود، گفت: افطار باید سبک و شامل کربوهیدرات و مایعات باشد.

به گزارش فارس، منصور رضایی در خصوص ورزش در ایام ماه مبارک رمضان افزود: بهترین زمان ورزش برای روزه داران ، یک الی دو ساعت بعد از افطاری سبک است.

وی ادامه داد: ورزشکاران به بهانه روزه گرفتن از ورزش فاصله نگیرند؛ زیرا ورزش برای تناسب و سلامت لازم است و حیف است که در این ایام از فواید ورزش محروم ماند.

این متخصص تغذیه در ادامه بیان کرد: افطار باید سبک و شامل مواد کربونی و کربوهیدرات و مایعات باشد. اگر روزه دار افطار سنگین میل کند باید صبر کند تا مواد غذایی که در زمان افطار مصرف کرده است، هضم شود و سپس اقدام به فعالیت ورزشی کند.

رضایی در پایان اظهار داشت: پس هنگام داشتن فعالیت ورزشی باید حواسمان باشد که دستگاه گوارش پر نباشد و یک افطار سبک را داشته باشیم تا بتوانیم راحت تر ورزش کنیم.
 
کلمات کلیدی : ماه رمضان + تغذیه + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.