توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493186
نسخه داعش در حومه «رقه» پیچیده شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن با بازپس‌گیری میادین نفتی در حومه‌های غرب و جنوب غرب الرقه، به حضور داعش در این منطقه پایان دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از «سانا»، نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن، روز دوشنبه به حضور گروه تروریستی داعش در ریف غرب و جنوب غرب استان الرقه پایان دادند.

یک منبع نظامی سوریه در این‌باره تصریح کرد که یگان‌های ارتش سوریه، عملیات فشرده‌ای علیه تجمعات و محورهای تحرک گروه داعش صورت دادند و بعد از انهدام آخرین این گروه تروریستی در حومه جنوب غربی الرقه، کنترل میدان نفتی «الدیلعه» در این منطقه را به دست گرفت.

در همین راستا، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان) گفت: «نیروهای دولتی سوریه و نیروهای همپیمان آن، با پشتیبانی هوایی گسترده (در عملیات) علیه مواضع گروه داعش پیشروی‌هایی به دست آورده‌اند و کنترل میدان‌های نفتی در حومه جنوبی الرقه را بازپس گرفته‌اند و عناصر این گروه نیز از دیگر میدان‌های نفتی در غرب منطقه عقب‌نشینی کردند.»

این مرکز افزود، ارتش سوریه با این پیشروی به حضور داعش در حومه‌های غربی و جنوب غربی شهر الرقه پایان داد و این منطقه تحت کنترل نیروهای دولتی درآمد.
 
کلمات کلیدی : داعش، رقه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.