توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478886
افزایش مستمری کودکان بی‌سرپرست از 300 هزار تومان به 400 هزار تومان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
ایرنا نوشت: مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: مستمری کودکان و نوجوانان بی سرپرست در سال جاری از 300 هزار تومان به 400 هزار تومان در ماه افزایش یافت.

محمد نفریه افزود: در حال حاضر بهزیستی با 634 مرکز نگهداری به کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست خدمات‌رسانی می‌کند که از این تعداد 34 مرکز مربوط به شیرخوارگاه‌ها است.

وی ادامه داد: کودکانی که در مراکز بهزیستی زندگی می‌کنند تا 18 سالگی نگهداری می‌شوند و پس از آن دختران تا زمان ازدواج و ادامه تحصیل و پسران تا زمان خدمت سربازی و ادامه تحصیل مورد حمایت خواهند بود.

وی عنوان کرد: در مجموع در مراکز بهزیستی 10 هزار کودک و نوجوان زندگی می‌کنند و علاوه بر آن 15 هزار نفر از کودکان و نوجوانان بی سرپرست یا بدسرپرست در دامان خانواده‌هایی که سرپرستی آنها را تقبل کرده‌اند، زندگی می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سیاست‌ این سازمان در مورد این کودکان و نوجوانان، واگذاری‌ آنان به دامان خانواده‌ها است تا این کودکان همانند دیگر همسالان خود با محبت خانواده رشد کنند.

نفریه گفت: ادامه تحصیل تا مقطع دکترا برای کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست رایگان خواهد بود.

وی تاکید کرد: زندگی کودکان و نوجوانانی که سرپرستی آنها واگذار می شود ، از سوی کلینیک‌های مددکاری در حوزه‌های تحصیل، سلامت ، روانشناسی و دیگر حوزه ها، نظارت صورت می‌گیرد و به صورت دقیق روند زندگی آنها را دنبال می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : مستمری بگیران + تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.