توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382532
واریز مابه‌ التفاوت حقوق مستمری‌ بگیران از فردا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۹
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در هفته دولت ۳۶ پروژه به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در ۱۴ استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا،دکتر سیدتقی نوربخش ظهر روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در شیراز، گفت: افتتاح ۳۶ پروژه در هفته دولت در حالی انجام می‌شود که در هفته تامین اجتماعی نیز ۴۰ پروژه به ارزش حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده بود.

وی با بیان اینکه استان فارس از بزرگترین استان‌های کشور و جزو پنج استان اول به لحاظ تعداد بیمه‌شده و مستمری‌بگیر است، گفت: در هفته دولت بهره‌برداری از پروژه درمانی مرودشت آغاز خواهد شد. حال آنکه در هفته تامین اجتماعی نیز پروژه‌های فسا، استهبان و لامرد به بهره‌برداری رسیده بود.

نوربخش همچنین در خصوص وضعیت بیمارستان دوم تامین اجتماعی شیراز نیز گفت: احداث این بیمارستان تا پایان امسال و به صورت فاینانس با مشارکت یکی از بانک‌های معتبر و یکی از شرکت‌های سازنده بیمارستان استاندارد اروپایی، آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت این بیمارستان طی ۱۲ سال گذشته به دلایلی با مشکلات و فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است، ابراز امیدواری کرد که احداث بیمارستان ۳۳۰ تختخوابی تامین اجتماعی شیراز، ۳۶ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی تمام شود.

نوربخش پروژه گلخون را یکی دیگر از طرح‌های مد نظر تامین اجتماعی در فارس و شیراز اعلام و اضافه کرد: این پروژه، یک هتل است که توسط هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی با عنوان "هکتا" کار ساخت آن دنبال می‌شود.

وی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه در ماه‌های گذشته و پس از ده سال فراز و نشیب، گفت: در همین سفر موضوع گسترش بیمارستان برازجان را دنبال خواهیم کرد.

نوربخش از آغاز پرداخت مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت مستمری‌ بگیران کشور خبر داد و گفت: کل این مبلغ ۷۲۰ میلیارد تومان است که بخشی از آن فردا(پنجشنبه) و بخشی دیگر روز شنبه به حساب مستمری‌ بگیران واریز می‌شود.

مدیر عامل تامین اجتماعی با اشاره به موفق بودن طرح حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی تهران بزرگ، گفت: این طرح (حذف دفترچه تامین اجتماعی) پنج سال قبل نیز اجرا و حدود ۱۷ میلیارد تومان هم هزینه شد اما به‌دلایلی موفق نبود. اما این‌ بار اجرای طرح موفقیت آمیز بوده و دست‌آوردهای خوبی را برای ما به همراه خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه هزینه دفترچه برای تامین اجتماعی حدود ۶۵ میلیارد تومان است، گفت: با اجرای این طرح حداقل ۲۰ میلیارد تومان در این زمینه صرفه‌جویی خواد شد.

نوربخش اعتقاد دارد که طرح حذف دفترچه، اقدامی بسیار بزرگ، پیچیده و نیازمند زیرساخت‌های مناسب است، گفت: در این طرح استفاده از کارت بیمه‌شده الزامی نیست بلکه فرد بیمه شده می‌تواند خدمات را با استفاده از کارت ملی یا تلفن همراه نیز دریافت کند.

او تصریح کرد: پس از تهران، طرح را در پنج استان دیگر اجرایی خواهیم کرد که خراسان رضوی، یزد، همدان و فارس را شامل می‌شود.

نوربخش همچنین طرح شکایت مرتضوی از وکیل تامین اجتماعی را تایید و اضافه کرد: من هیچ زمانی به موضوع شکایات سازمان ورود نمی‌کنم زیرا به حفظ امنیت اجتماعی اعتقاد دارد اما بارها تاکید کرده‌ام که تا آخرین لحظه، به طور جدی پیگر حقوق سازمان که حقوق بیت‌المال است، خواهم بود.

مدیرعامل تامین اجتماعی با قدردانی از دادستان تهران به واسطه پیگیری مجدانه در رسیدگی به پرونده‌های مطروحه در دستگاه قضا و به نتیجه رسیدن بعضی از پرونده‌ها، گفت: هنوز در برخی از موارد به نتیجه قطعی نرسیده‌ام اما اعتقاد داریم که دستگاه قضا براساس قانون، به پرونده‌ها رسیدگی کرده و خواهد کرد.

نوربخش گفت: در طرح شکایت آقای مرتضوی از وکیل تامین اجتماعی، قاضی پرونده وثیقه را به اخذ قید شرف، تبدیل کرده است.
 
کلمات کلیدی : مستمری بگیران+تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.