توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455729
وقتی ذکر یازهرا (س) حلال یک مشکل شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
در حالیکه صدای گریه بچه، همچنان به گوشم می‌رسید ، ضمن تلاش و کلنجار رفتن با قفل، ناخودآگاه ذکر یا فاطمه الزهرا (س) را به زبان آوردم...

به گزارش تسنیم؛ آتش‌نشانان با «عزمی راسخ» و « شجاعتی مثال‌زدنی» همیشه گوش به زنگ و آماده جان‌فشانی هستند، آنها در هر برهه از تاریخ دِین خود را ادا کرده‌اند، از دوران جان‌فشانی در هشت سال دفاع مقدس تا اکنون که غیرت‌مندانه برای تداوم زندگی‌ها، همچنان به دل آتش می‌زنند و می‌سوزند و «در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کنند».

بازخوانی خاطراتی از خودگذشتگی‌ها و جان‌فشانی‌های این غیور مردان خاموش خالی از لطف نیست. روایتی از لحظات سخت مأموریت و عملیاتهای نفسگیر را از زبان آتش‌نشانان می‌خوانید:

در پی تماس با 125، از طریق ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی متوجه شدیم، دختر بچه سه ساله‌ای حدود سه ساعت در طبقه پنجم برجی محبوس شده است، به اتفاق فرمانده ایستگاه 49 آتش‌نشانی واقع در خیابان ملاصدرا به محل حادثه رفتیم، با توجه به نوع در ورودی آپارتمان و نوع قفل عملاً هیچ راهی برای ورود به آپارتمان وجود نداشت.

بنابر دستور فرمانده عملیات درخواست دستگاه برش و نردبان شد، در مدتی که منتظر بودیم وسائل درخواستی به ما برسد، با توجه به گریه شدید بچه و بی‌تابی مادر و پدر، من با کلیدی که همراهم بود به سراغ در رفتم، در حالیکه صدای گریه بچه، همچنان به گوشم می‌رسید ، ضمن تلاش و کلنجار رفتن با قفل، ناخودآگاه ذکر یا فاطمه الزهرا (س) را به زبان آوردم، ناگهان قفل باز شد و همه مات و مبهوت به در نگاه می‌کردند، خودم هم از این اتفاق شوکه شده بودم.

بعد از ورود به منزل و آرامش دادن به دختر بچه ، مجدداً در را بستیم ، این بار هر چه امتحان کردیم قفل باز نشد، این اتفاق نشان داد که ائمه و معصومین (س) به کار ما نظر دارند و ما را یاری می‌کنند.
 
 
کلمات کلیدی : ذکر، یازهرا (س)، آتش نشانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.