توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508928
رشد ۷۰۰ درصدی زنان زندانی در آمریکا/ ۸۶ درصد قربانی تجاوز جنسی هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
بنابر گزارش خبرگزاری سی. ان. ان، تعداد زنان زندانی در زندان‌های آمریکایی از سال ۱۹۸۰ تا کنون، ۷۰۰ درصد رشد داشته و ۸۶ درصد این زنان، قربانی تجاوز جنسی هستند.

 به گزارش تسنیم، خبرگزاری سی.ان.ان با انتشار مطلبی در 14 شهریور (5 سپتامبر)، نسبت به توجهی دولت به وضعیت زنان در زندان‌های آمریکا انتقاد کرد.

در این گزارش آمده است: به‌رغم افزایش فزاینده جمعیت زنان در زندان‌های آمریکا، با این حال با توجه به اینکه ساختار زندان‌ها بر اساس ویژگی‌های مردان ایجاد شده، مشکلات گسترده‌ای دامن‌گیر زنان در این خصوص شده است. تعداد زنان زندانی در زندان‌های آمریکا از سال 1980 تاکنون 700 درصد رشد داشته که بسیار بیشتر از رشد آمار زندانیان مرد است.

طبق این گزارش، یک سوم کل جمعیت زنان زندانی در جهان در آمریکا هستند که اکثر آنان نیز سیاه پوست  یا سرخ پوست‌اند. با توجه به اینکه بیش از دو سوم تعداد زنان زندانی در آمریکا، مادر و اکثر آنان فرزند زیر 18 سال دارند، این مسئله اثرات بسیار زیان باری بر اعضای خانواده‌های آنان گذاشته است.

یکی از معضلاتی دیگر که زنان در زندان‌های این کشور با آن مواجه هستند، زندانی کردن آنها صدها کیلومتر دورتر از محل زندگی فرزندان و خانواده‌هاشان است که همین مسئله باعث می‌شود آنان تا مدت‌های طولانی حتی یکساله همدیگر را ملاقات نکنند. مشکلات برای زنان باردار دوچندان است.

دولت حداقل رسیدگی ها را به آنها انجام می‌دهد و آنها اغلب مجبور هستند تا با اندک پولی که در اختیار دارند، به جای پرداخت هزینه تماس تلفنی، خرید پوشاک و مکمل غذایی مورد نیاز،  هزینه‌های لوازم بهداشتی و درمانی ضروری پرداخت کنند.

همچنین با توجه به اینکه اغلب زنان زندانی (86 درصد) قربانی تجاوز جنسی بوده و از مشکلات روحی رنج می‌برند اما دولت هیچ سازوکار رسیدگی و درمانی برای آنها درنظر نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : زنان زندانی + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.