توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495554
نجات ۱۲ نفر از سرنشینان شناور نظامی امارات با کمک نیروی دریایی ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۵
مدیر کل نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران از نجات ۱۲ نفر از سرنشینان شناور نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته اظهارداشت: براساس گزارش مرکز جستجو و نجات دریایی بندر عباس که از کشتی کانتینربر MSC BARI دریافت کرد، یک فروند شناور نظامی اماراتی امروز سه شنبه ساعت ۴۴: ۱۱ به علت برخورد با شیء مغروقه در ۴۰ مایلی شرق جزیره ابوموسی (۱۵ مایلی مینا سقر) در آب‌های امارات متحده عربی غرق شده بود.

وی افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر عباس بلافاصله ضمن هماهنگی با گارد ساحلی امارات، برای اطلاع رسانی به کشتی‌های عبوری اقدام کرد و کشتی رو-رو به نام HAMBURG HIGH WAY تحت پرچم ژاپن به دلیل نزدیکی به شناور مضطر با تغییر مسیر خود همه ۱۲ نفر سرنشین شناور نظامی مغروقه را نجات و به سمت امارات ادامه مسیر داد.

مدیر کل نجارت و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: هماهنگی این عملیات را مرکز جستجو و نجات دریایی بندرعباس انجام داد.
 
کلمات کلیدی : نجات دریایی+ملوانان اماراتی+ایران+خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.