نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302980
آب معدنی دماوند به «فاضلاب انسانی» آلوده بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۵
در پی تشکیل کنفرانس خبری توسط مسؤولان آب معدنی دماوند که در آن مدعی سلامت محصولات خود شدند، رئیس سازمان غذا و دارو ناگفته‌های مهمی از این پرونده را افشا کرد.

به گزارش میزان، رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، با تاکید بر آلوده بودن آب دماوند، گفت: در آزمایش هایی که در شهریورماه بر روی آب های تولیدی این شرکت، مشخص شد که آب های این شرکت به میکروب» سودوموناس» آلوده است.

وی ادامه داد: وقتی نتیجه آزمایشات وجود چنین میکروبی را در آب های تولیدی نشان دهد این یعنی شرایط تولید مشکل داشته و باید به سرعت اصلاح شود و لذا به همین منظور دستور توقیف این محصول داده شده و اعلام شد تا هرچه سریع تر مسئولان این شرکت نسبت به رفع آلودگی های میکروبی اقدام کنند.

وی ادامه داد: علی رغم ارائه دستور توقف تولید این شرکت دستور فوق را به خوبی اجرا نکرده و اقدام به توزیع محصولات خود در بازار نمود که در نهایت دستور پلمب خط تولید صادر شد.

آلودگی به فاضلاب انسانی از سوی آزمایشگاه تایید شد
رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بعد از مدتی مسؤولان این شرکت به ما اعلام کردند که مشکلات مرتفع شده و آماده تولید هستیم که دوباره بازرسان ما با حضور در کارخانه اقدام به نمونه گیری از آب کردند که متاسفانه این بار وجود میکروب ایکولای در چاه منشاء تولید آب این کارخانه از سوی آزمایشگاه تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: وجود میکروب ایکولای در آب نشان دهنده آلوده بودن آب به فاضلاب انسانی است و لذا بعداز مشخص شدن این نتایج سریعا پروانه تولید آب معدنی دماوند تعلیق شده و این شرکت ملزم به طی فرایندهای میکروب زدایی گردید.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد :هم اکنون نیز بعد از پاکسازی خط تولید و اصلاحات دیگر فقط اجازه تولید آب آشامیدنی و نه آب معدنی به این شرکت داده شد. دیناروند در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آب معدنی چه فرقی با آب آشامیدنی دارد گفت: در تولید آب معدنی به دلیل داشتن سرچشمه سالم تصفیه ای انجام نمی شود ولی در آب آشامیدنی باید حتما تصفیه آب و سالم سازی انجام شود.

دکتر دیناروند در پایان خاطر نشان کرد: تمامی مکاتباتی که با مسئولان شرکت آب معدنی دماوند انجام گرفته است و همچنین نتایج آزمایش های انجام شده در این آب ها به طور مستند در آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت موجود است و به زودی در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : آب معدنی
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۰:۵۲:۱۴
"همچنین نتایج آزمایش های انجام شده در این آب ها به طور مستند در آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت موجود است و به زودی در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت."

چرا مدارک را بزودی منتشر میکنند؟ اگر مدارک را داشتند خوب همین حالا منتشر میکردند یا قبلاً در اختیار شرکت میگذاشتند.

من از این جمله اینطور میفهمم که مدارک را بزودی میشازیم.
نتایج آزمایشات 30 روز پیش که تهیه کردن و بزودی ندارد همین حالا از دفترشان درآورند و به مردم بدهند. (3269225) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۸:۰۴:۵۳
اصلا" به نظر من آب معدنی طبیعی در ایران معنی ندارد .همه شرکتها باید تصفیه خانه مجهز داشته باشند .
مثل این است که یک شرکتی در ایران شیر تولید کند و پاستوریزه نکند و بگوید شیر طبیعی گاو است ! (3270329) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۱:۱۶:۲۸
حالا بر فرض که مشکلش رفع شده اما چرا آب معدنی های تولید گذشته این شرکت جمع آوری در همون زمان نشده ؟ (3269294) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۵:۲۵
یعنی این بی وجدان ها وقتی میرفتن خونه به اعضا خانوادشون میگفتن از آب معدنی های دیگه استفاده کنن. فقط خداست که جواب این ظلم شما رو میده، انسان خواندن بعضی ها گناهه (3269349) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۵:۵۶
بارک الله وزارت بهداشت.کارت عالی بود (3269351) (alef-13)
 
simin
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۱:۵۲:۲۸
واقعا خنده داره!!!!! اگه این نتایج آزمایشگاه که آقای دیناروند ادعای موجود بودنش را دارند ، واقعا موجود بود! پس چرا به زودی به خبر نگارا می دن؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا توی این یک ماهه نتایجی اعلام نشد؟؟؟؟؟
(3269404) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۳:۰۱:۰۷
جناب دیناروند دمت گرم ظاهرا مماشات با این آب دماوند فایده ندارد و پر رو تر شدند مخصوصا دیروز این سخنگویشان با چه پروگیری حرف میزد که اصلا مشکل نداشتیم و از این حرفها . خداییش مردم نباید دیگر آب دماوند بخرند تا حالیشون بشه با سلامت مردم بازی نکنند. (3269621) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۳:۴۵:۵۴
درصورت درست بودن مطلب، کسی نیست تو کشور اینها رو که اب فاضلاب بخورد مردم دادن، محاکمه، زندانی، اعدام کنه؟؟؟؟ مگه شوخیه؟؟؟؟؟ (3269748) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۵:۰۷:۴۷
چی رو به خورد میلیون ها دادن و بعد هیچی به هیچی! (3269973) (alef-13)
 
سیم
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۵:۳۰:۳۴
فاضلاب انسانی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!یعنی اب با فاضلاب انسانی دادن به خورد مردم وهیشکی هم بفکرمجازاتشون نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی چی؟ادم هنگ میکنه؟فاضلاب انسانی!!!!!!!!!!!!!! (3270025) (alef-11)
 
یه بنده خدا
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۵:۵۲:۴۲
خب چرا اجازه تولید مجدد به اینها میدن؟ یعنی نباید اینها بخاطر بازی با جان مردم جریمه سنگین بشن و کارخونه شون تعطیل بشه؟ (3270078) (alef-11)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۶:۰۴:۲۲
مگر کشور قانون ندارد که هر کس به خود اجازه می دهد با سلامتی و جان مردم بازی کند .اگر سازمانیهای مسئول با قدرت برخورد نکنند .تا زمانی که با جان مردم معامله صورت می گیرد هیچ اتفاقی در این کشور صورت نمی گیرد (3270099) (alef-11)
 
عزيز
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۴:۳۸
درايران همه چيز سياسي كاري شده ونمي شود به حرف هاي آقاي ديناروند نيزاعتماد كرد (3270310) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۹:۳۱:۰۴
چشممان روشن. یک روز روغن پالم، روز بعد آبلیموهایی که یک قطره هم آبلیمو در آنها نیست. بعد این هم آب... بعد از آب نوبت چیست؟ (3270472) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۲۰:۵۵:۳۹
بابا همین دیروز یه نیسان پر آب معدنی دماوند بار زده بود تو شهرک دریاکناربابلسر داشت میفروخت!این دیگه چه جورشه؟آلوده هست یا نه؟ (3270647) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۲۳:۳۷:۱۰
یعنی وزارت بهداشت لپ دماوندیارو کشیده و گفته ای بچه بد دیگه فاضلاب به خورد مردم ندیا والا باید 100 بار بنویسی آدم باید آب سالم بخوره !
هر جای دیگه دنیا بود دودمان شرکت و مسولای اونو یک جا به باد میدادن، اما اینجا گفتن اشکال رو برطرف کنن حله!
خدایا خودت رحم کن، معلوم نیست فردا بیان بگن گوشتی که می خوردین گوشت مرده و سوسیس کالباس هم مدفوع انسانی بوده؟ (3270916) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.