توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175685
شرط انگلیس برای ماندن در اتحادیه اروپا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۱
وزیر دارایی انگلیس در گفتگو با یک روزنامه آلمانی از دلسردی شدید مردم کشورش از اتحادیه اروپا خبرداد و تصریح کرد که انگلیس در صورت تغییر و اصلاح اتحادیه اروپا در این ائتلاف باقی می ماند.

به گزارش  مهر، به نقل از نشریه "فوکوس" ، "جورج آزبورن"، وزیر دارایی انگلیس در گفتگو با روزنامه "دی ولت" از اتحادیه اروپا درخواست کرد در آینده بیشتر به دغدغه های انگلیس توجه کند، چرا که مردم انگلیس بسیار از اتحادیه اروپا ناامید و دلسرد شده اند.

وی همچنین خواستار حمایت بیشتر آلمان شد و ابراز امیدواری کرد که انگلیس همچنان یک عضو اتحادیه اروپا باقی بماند. "آزبورن" در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت اما برای اینکه ما در اتحادیه اروپا باقی بمانیم باید این اتحادیه خود را تغییر دهد.

وزیر دارایی انگلیس همچنین گفت: ما از تقویت یورو استقبال می کنیم، اما همچنین خواستار این هستیم که حقوق کشورهایی که عضو این منطقه ارزی نیستند در تغییرات شکل گرفته در نظر گرفته شود.

این سیاستمدار محافظه کار انگلیسی درخواستهای خود را به مسئله اصلاح اتحادیه اروپا ربط داده و اظهار داشت اروپا و انگلیس به یکدیگر نیاز دارند. اقتصادهای ملی ما به صورت تنگاتنگی به هم گره خورده است. بیش از نیمی از صادرات انگلیس روانه اتحادیه اروپا می شوند. فروش ما به ایالت "نوردهاین وست فالن" آلمان بیش از صادرات ما به هند است، ولی ما می خواهیم عضو فعال یک اتحادیه اروپایی اصلاح شده باشیم.

آزبورن همچنین خواستار حمایت بیشتر دولت آلمان از انگلیس در سطح اروپایی شده و اظهار داشت : ما به اندازه کافی ایده برای اروپا داریم، اما بسیار دلسرد کننده است که این ایده ها اجرایی نمی شود. ما امیدواریم که آلمان در زمینه پیشبرد این ایده ها حمایت بیشتری از انگلیس کند.

دولت انگلیس همچنین تحت فشارهای بالای مخالفان اتحادیه اروپا در داخل قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : شرط انگلیس+اتحادیه اروپا