توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430816
ترکمنستان جریمه خواهد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
میزان نوشت: سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه ترکمنستان باید طبق قرارداد عمل کند، گفت: در تامین گاز، اولویت اصلی با بخش خانگی بوده و در صورت نیاز برای تامین گاز بخش خانگی احتمال قطع گاز نیروگاه‌ها و صنایع وجود دارد.

مجید بوجارزاده در برنامه "روی خط خبر" شبکه خبر با بیان اینکه گاز مورد نیاز منطقه شمال ایران از طریق دریافت گاز از ترکمنستان تامین نمی‌شد، گفت: طبق قرارداد ترکمنستان روزانه باید 40 میلیون متر مکعب گاز به ایران ارسال کند که در 20 سال گذشته هیچ زمان این میزان محقق نشده و حتی در روز چهارشنبه گذشته حجم گاز ارسالی به ایران به 2.5 میلیون متر مکعب کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: امکان دارد برای نیروگاه‌ها و صنایع در مناطق شمالی ایران در صورت نیاز تامین گاز خانگی، محدودیتی در ارائه گاز ایجاد شود که شرکت ملی پالایش و پخش با ارائه سوخت مایع این محدودیت‌ها را پوشش خواهد داد.

بوجارزاده با اشاره به اینکه قرارداد دریافت گاز از ترکمنستان در سال‌های اخیر در راستای سوآپ اجرایی می‌شد، گفت: ترکمنستان گاز خود را از طریق ایران به آذربایجان انتقال می‌داد که قرار بر آن است دیگر کشورها از مسیر خطوط لوله ایران در طی قراردادهای سوآپ استفاده کنند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، در رابطه با اقدامات لازم در رابطه با تامین گاز شمال، یادآور شد: خط لوله کیاسر-دامغان در تیرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در انتها گفت: ترکمنستان باید طبق قرارداد عمل کرده و در غیر اینصورت جریمه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : واردات گاز + ترکمنستان + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.