نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453505
حذف حکم اعدام برای حمل مواد مخدر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۲
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از حذف حکم اعدام برای حمل مواد مخدر با مصوبه امروز کمیسیون قضایی مجلس خبر داد.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون قضایی در جلسه امروز و در جریان طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب کردند تا حکم اعدام از مجازات برای حمل مواد مخدر حذف شود.
وی افزود: بر اساس این مصوبه حکم اعدام از مجازات‌های در نظر گرفته‌شده برای حمل مواد مخدر از هرنوع و با هرحجمی حذف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: این مصوبه عطف به ماسبق نیز می‌شود و کسانی که پیش از این به خاطر حمل مواد مخدر برای آنها حکم اعدام صادر شده، می‌توانند از این قانون استفاده کرده و حکم اعدام آنها تعدیل شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: کسانی هم که عفو برای آنها در نظر گرفته شده اما حکم‌شان سنگین‌تر از آن مقداری است که در این مصوبه آمده نیز می‌توانند از این قانون استفاده کرده و بهره‌مند شوند.

وی در پایان گفت: کسانی که از این به بعد حکم حبس 5 تا 10 سال برای آنها در بحث حمل مواد مخدر صادر شود، حکم آنها قطعی است و تجدیدنظر در آن صورت نخواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : موادمخدر+حکم اعدام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۰:۴۹:۵۹
ممنون.دستتون درد نکنه.از طرف یک قاجاقچی دلشکسته (4200304) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۱:۰۰:۳۰
اعدام داشتیم این وضعیت قاچاق بود. وای به حال حذف اعدام!!!!احتمالا بعدش هم حکم جایگزینه (4200328) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۴:۱۶
به نظر می آید حکم اعدام بسیار سنگین است. بالخصوص که ممکن است گاهی برخی اشتباهات هم منجر به صدور حکم اعدام شود که دیگر جبران پذیر نیست.کاش تمامی احکام اعدام به جز موارد قتل که شاکی خصوصی دارد تبدیل به حبس و جزای نقدی شود. (4200530) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۲:۵۶:۳۳
خبر به این مهمی باید بیشتر از این روش کار میشد (4200562) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۲۲:۴۹
اعدام چیز بدی است مخصوصا این احکام که بعضی از انان خالی از اشکال نیست راستی برای افرادی که قبلا حکم اعدامشان به ابد تبدیل شده چه کار میکنند لففا راهنمایی کنید متشکرم!!! (4201337) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.