توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483106
نخست‌وزیر سابق قطر: همه ما درسوریه اشتباه کردیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
حمد بن جاسم گفت: همه ما در سوریه اشتباه کردیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، حمد بن جاسم، نخست وزیر سابق قطر گفت: همه ما در سوریه اشتباه کردیم.

نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر به ارتکاب اشتباهات در سوریه اقرار کرد و گفت حمایت آمریکا از بعضی گروه ها در سوریه اشتباه بوده است.

به گزارش این شبکه، «حمد بن جاسم آل ثانی» در گفتگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی پی بی اس گفت: « همه ما در سوریه مرتکب اشتباهاتی شدیم. ما به عنوان کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و آمریکا از طریق دو اتاق عملیات در سوریه کار می کردیم، یکی در اردن و دیگری در ترکیه. همه ما از آن گروه ها حمایت می کردیم، ولی متوجه شدیم بعضی از این گروه ها برنامه های مختلف دارند، بنابراین دست از حمایت آنان کشیدیم، هنگامی که به اطلاعاتی در مورد آنها دست یافتیم از تصمیم خود در حمایت از آنان منصرف شدیم. کشور شما یعنی آمریکا از گروه هایی حمایت می کرد که اقداماتشان اشتباه بود، پس حمایت خود را از آنها متوقف کرد. این بدان معنی نیست که ما اشتباه نکردیم، چرا که ما می دانیم این گروه ها هنگامی که کارشان در سوریه به پایان رسید به سراغ ما می آیند».


 
 
کلمات کلیدی : حمد بن جاسم ، نخست وزیر سابق قطر ، جنگ سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.