نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431004
ضرورت اتحاد کارگران برای حفظ کیان سازمان تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۱
گروهی از کارگران تهرانی قصد دارند به منظور جلوگیری از انتقال دارایی‌های صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت، برای صبح فردا (سه‌شنبه 14 دیماه) مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کنند.

به گزارش ایلنا، به دنبال قوت یافتن دوباره احتمال موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت، گروه‌های صنفی کارگری درصدد هستند فردا (سه‌شنبه 14 دی‌ماه) یک تجمع صنفی اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار کنند.

در این خصوص «حسن صادقی» رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری که همواره خواستار حفظ استقلال مالی و اداری بخش‌های مختلف سازمان تامین اجتماعی بوده است، در حمایت از ضرورت برپایی این تجمع گفت: مشخص نیست که آحاد کارگران ایران در مقام صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی چندبار دیگر باید نظاره‌گر دست‌اندازی به صندوق درمانی این سازمان باشند؟

وی افزود: انگار در گرماگرم تعدیل حقوق اجتماعی کارگران در قالب اصلاح قانون کار یا توسعه مناطق آزاد اقتصادی، هنوز بی‌حرمتی و تعرض همفکران وزرات بهداشت نسبت به اموال کارگران ادامه داد و هنوز به صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی به دیده راهکاری برای جبران کسری منابع طرح‌ تحول سلامت نگاه می‌شود.

صادقی؛ ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت را اقدامی عوام‌فریبانه دانست و افزود: وزرات بهداشت اگر به فکر بیمه درمانی رایگان برای محرومان جامعه است از حقوق و دستمزد پزشکان جراح بکاهد نه اینکه با اندوخته یک گروه از محرومان بخواهد به عموم جامعه وعده بیمه همگانی بدهد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در ادامه با تاکید بر انحراف طرح تحول سلامت از اهداف و برنامه‌های اولیه خود، تصریح کرد: همین انحراف از مسیر؛ طرح خوبی که می‌توانست به بسیاری خدمات درمانی مطلوب ارائه کند را به کام مردم تلخ کرده است.

صادقی با بیان اینکه طرح تحول سلامت چاه ویلی بدتر از هدفمندی یارانه‌ها برای دولت خواهد شد، افزود: دولت همین حالا با آثار ناگوار اجرای غلط طرح تحول سامت روبرو است. حال در این شرایط چاهی بزرگتر بر سر راهش حفر می‌شود که هزاران برابر بدتر منابع و بودجه عمومی کشور را می‌بلعد.

صادقی با اشاره به مشکلات مالی سنگین بسیاری از صندوق‌های بیمه‌ای درمانی، افزود: هم اکنون صندوق‌های بیمه‌ای یا ورشکست شده‌اند یا به مرز ورشکستگی رسیده‌اند. در این میان صندوق درمان تامین اجتماعی یکی از معدود صندوق‌هایی است  که به دلیل داشتن ساختار مالی -اداری مستقل هنوز سر پاست و نباید اجازه دست‌اندازی به کیان و استقلال آن را داد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، اتحاد و مخالفت جامعه کارگری فارغ از هر گرایشی را در حفظ استقلال سازمان تامین اجتماعی  موثر دانست و افزود: هم اکنون نقشه‌های مذبوحانه‌ای برای از میان بردن صندوق درمان تامین اجتماعی طراحی شده که یک نمونه از آن جلسه وزیر بهداشت با تعدادی از نمایندگان برای الحاق غیرمستقیم بخش درمان تامین اجتماعی است.

صادقی ضمن  هشدار نسبت به مصادره اموال ضعفا به نفع ثروتمندان، به تجمع فردا مقابل مجلس در اعتراض به ادغام بخش درمان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: این احتمال وجود دارد که اموال کارگران در اختیار اقلیت بهره‌مند از اقسام رانت‌ها قرار گیرد. از این رو تجمع فردا در اعتراض به این ادغام اهمیت بسزا و سرنوشت‌سازی دارد.
 
کلمات کلیدی : تامین اجتماعی+نظام سلامت
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۱:۱۱:۵۳
آفرین و درود بر شما کارگران غیور و رحمت کش (4097811) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.