نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424903
کلینتون مدعی شد: کینه پوتین نسبت به من، دلیل هک کردن انتخابات بود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
نامزد شکست‌خورده دموکرات‌ها در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا مدعی شد کینه پوتین نسبت به وی دلیل هک شدن این انتخابات از سوی مسکو بوده است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «هیلاری کلینتون»، نامزد شکست‌خورده انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا، مدعی شد آنچه وی نقش داشتن «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه، در فرایند هک کردن سازمان‌های دموکرات در این انتخابات خواند، ریشه در کینه درازمدت پوتین از وی دارد.
 
کلینتون در سخنرانی خود در میان اهدا کنندگان کمک مالی در هتل پلازای نیویورک که با هدف قدردانی از این افراد برگزار شده بود، به این مسئله اشاره کرد. 
 
بر اساس اظهارات منابعی که در این مراسم حضور داشتند، کلینتون در این سخنرانی اشاره ای به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، نکرده است و اظهارات وی در پاسخ به اخباری جدید مبنی بر اینکه ارزیابی اطلاعاتی آمریکا حاکی از ان است که پوتین در هک کردن این اطلاعات دست داشته است، مطرح شده است. 
 
یکی از منابع در این زمینه اظهار داشت کلینتون در واکنش به این خبر جدید ادعا کرده که مفتخر بوده به عنوان وزیر خارجه پیشین آمریکا هنگامی در تقابل با پوتین قرار گرفت از دموکراسی حمایت کند.  وی افزود که پوتین از زمان سخنرانی وی در خصوص انتخابات پارلمانی 2011 روسیه از وی کینه به دل گرفته است.
  
کلینتون در آن زمان که به عنوان وزیر خارجه آمریکا مشغول به کار بود، از انتخابات پارلمانی روسیه به شدت انتقاد کرده و اعلام کرده بود که این انتخابات آزاد و عادلانه برگزار نشده است. پوتین نیز کلینتون را علت اعتراضات پس از این انتخابات در روسیه دانست. 
 
یک مقام آمریکایی مطلع در خصوص هک اطلاعات انتخابات آمریکا، به سی ان ان اظهار داشت که این عملیات با استفاده از ابزارهای پیچیده مخصوص هک کردن صورت گرفته است. وی مدعی شد که پوتین نیز در این قضیه دست داشته است. 
 
کلینتون هم‌چنین مدعی شد که جریان هک اطلاعات به شکست وی کمک کرده است. وی افزود: این عملیات حمله به امنیت ملی و دموکراسی ما بود.
 
کلمات کلیدی : پوتین، هیلاری کلینتون، ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۰۵:۳۴
از دموکراسی حمایت کردی؟ چطور در برابر عربستان دموکراسی یادت رفته بود؟ چطور وقتی داعش میساختی دموک راسی یادت نبود؟ خودت رو دچار توهم خودساخته کردی (4069212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۲۹:۴۷
وا چه حرفا آدم شاخ درمیاره (4069442) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.