توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361139
بندر سرت لیبی از دست داعش آزاد شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴
نیروهای متحد دولت ملی لیبی از به دست گرفتن کنترل بندر «سرت» و پیشرفت های بیشتر در جنگ با داعش در این منطقه خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، گردان های متشکل از نیروهایی از مصراته که مورد حمایت دولت پیمان ملی لیبی و سازمان ملل در این کشور هستند، روز جمعه موفق به پیشروی در سرت و بازپس گیری کنترل این شهر از دست داعش شدند.

یکی از مقامات اتاق عملیات در مصراته با بیان این که این نیروها برای تصرف سرت، دریا را دور زدند گفت، به رغم اینکه بمبگذاری های انتحاری، مین گذاری ها و تک تیراندازی ها در محور عملیاتی باعث وارد آمدن آسیب هایی به نیروهای عمل کننده شد اما، نیروها سریع تر از آنچه انتظار می رفت، پیشروی کردند.

وی افزود، در عملیات روز جمعه سرت، ۱۱ تن از داعشی ها کشته و ۳۵ تن زخمی شدند. از زمان شروع عملیات برای باز پس گیری سرت در ماه مه تا کنون، بیش از یکصد تن از نیروهای تحت حمایت دولت کشته و بیش از ۵۰۰ تن زخمی شدند.

همزمان با پیشروی گردان های مستقر در مصراته از سمت غرب به سوی سرت، نیروهای دیگری که کنترل برخی پایانه های مهم نفتی لیبی را در دست دارند و با نیروهای دولت پیمان ملی متحد هستند از جبهه شرق داعش را به عقب راندند.

گروه تروریستی داعش از سال ۲۰۱۴ و در بحبوحه تشدید اغتشاشات سیاسی و درگیری ها در لیبی، شروع به گسترش در این کشور کرد.

داعش سال گذشته کنترل کامل شهر سرت را در دست گرفت.
 
کلمات کلیدی : داعش+لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.