توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 347146
شهر درنه لیبی از چنگال داعش آزاد شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
"شورای مجاهدان" شهر درنه از آزادسازی کامل این شهر از تصرف داعش خبر داد.

شورای مجاهدان شهر درنه در بیانیه‌ای ضمن تبریک برای آزادسازی شهر درنه از چنگال داعش، اعلام کرد: انقلاب ما بر متجاوزان و سرکشان پیروز شد و این درسی برای تمامی کسانی است که دنبال تجاوز به این شهر هستند.

به گزارش (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، شورای ریاستی لیبی نیز این پیروزی را به ساکنان شهر و تمامی لیبیایی‌ها تبریک گفت و خواهان یکپارچه کردن تمامی تلاش‌ها در زیر پرچم دولت وحدت ملی برای ریشه کن کردن کامل داعش شد.

پیش از این سخنگوی نظامی ارتش لیبی اعلام کرده بود که درگیری‌های شدیدی میان ارتش و تروریست‌های داعش در اطراف شهر درنه رخ داد و نیروهای دولتی در حال مقابله با آخرین گروه از تروریست‌ها در محورهای جنوبی این شهر هستند.

همزمان با آزادسازی شهر درنه، ارتش لیبی وارد جنگ با تروریست‌های داعش در برخی مناطق اطراف شهر بنغازی شده است. ارتش لیبی اخیرا کنترل کامل شهر بنغازی را در دست گرفته بود.

تروریست‌های داعش با سوء استفاده از اوضاع وخیم امنیتی و سیاسی در لیبی کنترل برخی مناطق در این کشور را در دست گرفته‌اند. اخیرا پس از چند دور مذاکره فشرده با نظارت سازمان ملل دولت وحدت ملی در این کشور تشکیل شد.

از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی شورای ریاستی لیبی اعلام کرد که سفر فرستاده اتحادیه اروپا، فرستاده ایتالیا و سفیر آلمان در لیبی به این کشور به تعویق افتاده است. این دفتر جزئیات دیگری در این خصوص ارائه نداد.

اخیرا فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس و پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا برای اعلام حمایت از دولت وحدت ملی در لیبی به این کشور سفر کردند.
 
کلمات کلیدی : داعش، لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.