توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389942
تعداد داعشی های لیبی به روایت منابع فرانسوی و آمریکایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون خبر ویژه خود نوشت:

فرانسه نسبت به خطر انتقال داعش به مصر و تونس هشدار داد. به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه روسیا ‌الیوم، جان اف لودریان وزیر دفاع فرانسه نسبت به خطر انتقال عناصری از گروه تروریستی داعش به تونس یا مصر هشدار داد.

لودریان با ابراز تاسف نسبت به عدم رایزنی کشورهای همجوار از جمله فرانسه و ایتالیا برای مقابله با این تهدید افزود: باید انتشار تروریست‌ها پس از بازپس گیری سرت و بنغازی از دست آنها را جدی بگیریم. این موضوع به صورت غیر مستقیم باعث بروز تهدیدهای جدیدی برای تونس و مصر می‌شود.

در حالی که نیروهای بنیان مرصوص لیبی متحد دولت وفاق ملی این کشور حملاتی را به آخرین پایگاه داعش در شهر سرت واقع در ۴۵۰ کیلومتری شرق طرابلس انجام دادند، ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر هم عملیاتی را علیه تروریست‌ها و گروه‌های افراطی در شهر بنغازی آغاز کرده‌ است. منابع فرانسوی و آمریکایی می‌گویند بین ۵ تا ۷ هزار مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش هم اکنون در لیبی حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : داعش+لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.