نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380255
پس از سه روز تجمع مقابل مجلس؛
دانشجویان به حق خود رسیدند؟/ زنگنه: دانشجویان ممتاز صنعت نفت استخدام می‌شوند
بخش اجتماعی الف، ۲۰ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۲
وزیر نفت با حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، نسبت به اعتراض دانشجویان برای استخدام، واکنش نشان داد.

بعد از سه روز تجمع دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی، بیژن زنگنه با حضور در جلسه کمیسیون انرژی، تاحدودی تکلیف دانشجویان را مشخص کرد.

زنگنه در خصوص تعیین و تکلیف وضعیت فارغ التحصیلان دانشکده صنعت نفت گفت: وزارت نفت مقررات و دستورالعمل هایی برای جذب فارغ التحصیلان دانشکده صنعت نفت دارد، که بر همین اساس تعدادی از فارغ التحصیلان ممتاز دانشکده صنعت نفت استخدام می شوند و وزارت نفت مقررات در این زمینه را رعایت کرده و براساس آن عمل می کند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، سه از است که مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. پیش از این تجمع‌های متعددی را در مقابل وزارت نفت و در صحن دانشگاه‌شان برگزار کردند. حتی امتحانات دی‌ماه سال گذشته دانشجویان، به دلیل اعتراضات مکرر دانشجویان به حاشیه رفت.

اما دانشجویانی که مدعی بودند وزارت نفت در هنگام ثبت‌نام و انتخاب رشته، استخدام‌شان را تضمین کرده بود، امروز بلاتکلیف تر از همیشه، در انتظار آینده‌ی نامعلوم شغلی و زندگی‌شان هستند.

دست آخر هم پاسخ وزارت نفت به رتبه‌های برتر تک رقمی، دورقمی و حتی سه رقمی کنکور که معدل‌های بسیار بالای دانشگاه صنعت نفت را تشکیل داده‌اند، وقت استخدام دانشجویان ممتاز بود.

دانشجویانی که به گفته خودشان می‌توانستند دانشگاه‌های برتر تهران و کشور را انتخاب کنند، به دلیل تعهد وزارت نفت مبنی بر استخدام فارغ‌التحصیلان، دانشگاه صنعت نفت را انتخاب کردند.

حالا باید منتظر ماند و دید که پاسخ دانشجویان به اظهارات زنگنه چه خواهد بود؟ آیا استخدام دانشجویان ممتاز کافی است یا سایر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان هم صدایشان در می‌آید؟ باید منتظر ماند.
 
کلمات کلیدی : اعتراض دانشجویان +وزارت نفت
 
Milad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۱:۰۵:۴۷
کدوم حق رسیدیم؟؟؟ به خدا این عدالت نیست مسیولین بچه های خودشونو جای ما بذارن (3878670) (alef-13)
 
فارغ التحصیل شریف
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۱:۱۹
چرا سایت الف نظر من را منتشر نمی کند مگر عهد ناگفته ای بین شما و دانشجویان دانشگاه نفت وجود دارد یا فقط آن ها فرزندان این مملکت هستند
این تجمعات و خواسته ها غیر مشروع است چرا که اولا این دانشجویان فقط اولویت استخدام دارند مه انحصار استخدام، در طول 3 سال گذشته یک نفر از دانشگاه شریف به عنوان مهندس نفت جذب شرکت وزارت نفت نشده است در حالی که بیش از سی چهل نفر از دانشجویان دانشگاه نفت خودم شاهد بودم چطور جذب شده اند و استخدام قطعی شدند وزارت نفت در دفترچه انتخاب رشته اعلام کرده اولویت استخدام نه منحصر کردن و ملزم بودن به استخدام همه فارغ التحصیلان د. نفت
وزارت نفت در قبال بقیه دانشگاه ها هم تعهد قانونی دارد اگر نمی خواهد از بقیه دانشگاه ها برای رشته نفت نیرو جذب کند در دفترچه ننویسد "اولویت" بنویسد "انحصار"

دوما بیش از 70-80 درصد دانشجویان یک کلاس حتی با معدل پایین تر از 15 ممتاز محسوب می شوند شما خودتان قضاوت کنید آیا یک دانشجو با معدل 14 شایستگی ممتاز خواند دارد یا نه؟

من فارغ التحصیل دانشگاه برتر در حال اشتغال در زمینه غیر مرتبط به نفت هستم در حالی که معدلم بالای 18 است و چند تا مقاله و پذیرش از دانشگاه خارجی دارم در حالی که وزارت نفت به جای فقط اولویت دادن به عزیزان دانشگاه نفتی استخدام را منحصر به دانشگاه نفت کرده بود حالا هم که 6 ماه است این انحصار لغو شده است داد زیادخواهی دانشگاه نفتی ها در آمده است

خواهشا منتشر کنید (3879326) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۱:۱۰:۳۱
بنده دانشجوی دانشگاه صنعت نفت نیستم، ولی حقیقتا کاری که وزیر نفت با این دانشجویان کرده که چند تاشون از دوستانم هستند، واقعا عجیب و ظالمانه اس
با وعده استخدام دانشجو جذب کردن، بعد به راحتی زدن زیرش
قانون رو رعایت کنید لطفا جناب وزیر. شما با این کاراتون، اعتماد مردم به دولت رو هم خدشه دار میکنین (3878677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۵:۴۲:۵۷
خوبه والا هر کسی هر رشته ای درس بخونه استخدامش کنن تو اون سازمان!!! ما چندین ساله دیدیم توی دفترچه انتخاب رشته نوشته: تحصیل در دانشگاه نفت هیچ تعهدی را برای استخدام توسط وزارت نفت ایجاد نمیکنه!

مگه خون شما رنگین تره؟ (3882278) (alef-11)
 
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۱:۱۸:۳۸
مطابق قانون وزارت نفت و دانشگاه صنعت نفت تمامی فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت حق استخدام دارند حال اگر منظور از ممتاز تمامی افراد گروه الف نباشد وفقط تعدادی از ان ها باشد قطعا مورد اعتراض قرار خواهد گرفت چرا که قوانین جدید عطف به ماسبق نمی شوند (3878691) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۱:۵۶:۲۵
آقای زنگنه حق کاملاً قانونی ما که عمر و جوونیمون رو واسش گذاشتیم بدین، من اگه بحث تضمین شغلی نبود هرگز با رتبه تک رقمیم اون شرایط سخت دانشگاه رو انتخاب نمیکردم، مطمئن باشید ما هم خدایی داریم و آخرتی که پیش روی همه ی ماست، امیدوارم در این دنیا حق کامل مارو بدید و در غیر اینصورت من و خانوادم از شما نخواهیم گذشت و واگذارتون میکنیم به خدا... (3878739) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۱۰:۲۱:۵۹
خودت را خسته نکن ایشان به این چیز ها فکر هم نمیکند. (3879192) (alef-13)
 
Milad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۱۵:۲۳
کدوم حق رسیدیم؟؟؟ به خدا این عدالت نیست مسیولین بچه های خودشونو جای ما بذارن (3878760) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۲۳:۱۹
ما 4 روز تجمع کردیم، از 17 مرداد تا الان و این تجمع همچنان ادامه دارد تا به حق واقعی خودمون برسیم
استخدام و امریه همه فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت، طبق قانون 70 ساله دانشگاه حق ماست.
این سومین تجمع ما بود و تا حصول نتیجه همچنان ادامه دارد
" تعدادی" برای ما معنی نداره
همه فارغ التحصیلان گروه الف و لاغیر (3878768) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۱:۰۶
حتما باید تحصنی صورت بگیره تا شما به واقعیات پی ببرین؟! یا شایدم فکر میکنین مردم تحمل فشار دارن که فعلا تحصن نکردن؟! (3878783) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۲:۰۴
حقمان را مطابق قانون و وعده هاي داده شده ميگيريم به اميد خدا (3878785) (alef-13)
 
ehsan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۲:۲۰
حق ما هنوز گرفته نشده...... (3878787) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۵:۲۷
نخیر کافی نیست همه دانشجوها نه اما طبق وعده وزارت نفت همه دانشجوهای معدل الف باید استخدام شوند (3878790) (alef-11)
 
دانش آموخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۷:۰۲
حقمون رو میگیریم...حالا هرطور شده (3878792) (alef-11)
 
Nhd
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۷:۵۱
بی شک صداشون در میاد!دانشجوها چیزی جز حقشونو نمیخوان و تا حقشون تمام و کمال و بدون بند و تبصره بهشون برنگرده ساکت نمیشن! (3878793) (alef-11)
 
مهندس نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۴۷:۵۷
من خیلی از همکارام دانشگاه صنعت نفتین همشون جز ممتازین هستن....انشالله که همشون به حقشون برسن (3878794) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۲:۵۶:۵۸
حرف وزیر مبهم و چند پهلوئه! باید شفاف بگه طبق وعده توو دفترچه، سایت منابع انسانی و روال قبلیه امریه و استخدام فارغ التحصیلای گروه الف هم در اولویت امریه هستن و هم جذب میشن (3878807) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۰۲:۵۷
چرا به وعده هایی که به این همه دانشجو دادید عمل نمیکنید؟چرا کل برنامه ریزی و آینده افراد رو با عهدشکنی ب سخره گرفتید. وزیر محترم نفت؟پیمان شکنی، بی اعتمادی ملت و دولت رو نتیجه میده حق دانشجوهای صنعت نفت رو بدید (3878815) (alef-11)
 
دانشجوی محق
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۰۷:۴۰
وزارت نفر ما دانشجویان نفت را دور زده و تنها با حرف گفته که "تعدادیشان" را "می توانیم" استخدام کنیم. در حالیکه قانون زمانیکه ما وارد دانشگاه نفت شدیم و خود سایت وزارت نفت نشان می دهد که باید کل دانشجویان "گروه الف"، تاکید می کنم "گروه الف" باید و حتما باید امریهو استخدام شوند. (3878823) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۰۹:۴۰
وزیر نفت باید طبق ایین نامه وزارت نفت درمورد استخدام دانش اموختگان دانشگاه صنعت نفت تمام فارغ التحصیلان گروه الف را بدون ازمون استخدام مجوز استخدام رو صادر کنه و تا تحقق کامل هدف کوتاه نخواهیم امد (3878828) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۲۱:۰۴
بی عدالتی و بی تدبیری در دولت تدبیر و امید بی داد میکند، جواب جوانان ناامید را چه کسی میدهد؟ (3878848) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۲۶:۲۵
به نظر میرسه آقای زنگنه بازهم در صدد دور زدن عده ای از این نخبگان است به این دلیل که طبق نص صریح قانون وزارت نفت، همه ی نخبگان دانشگاه صنعت نفت که در "گروه آلف" این دانشگاه قرار میگیرند، میبایست جذب صنعت نفت شوند نه فقط عدهای از گروه الف ها... (3878856) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۳۵:۳۷
با سلام وخسته نباشید
آنچه دوستان عزیز صنعت نفتی از وزارت نفت می خواهند غیر مشروع و ناعادلانه و فرصت طلبانه است
اولا ادعای دوستان اصلا صحیح نمی باشد چرا که در دفترچه قول -- اولویت در استخدام به فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه نفت در صورت وجود نیاز در وزارت نفت داده شده است--- دقت فرمایید که در تعهد وزارت نفت آمده است:
1. "اولویت استخدام"
2."فارغ التحصیلان ممتاز"
3. "در صورت وجود نیاز"

در مورد بند 1 دقت شود که بین سال 92-94 استخدام مهندس نفت در وزارت نفت صرفا منحصر به فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت بود یعنی در این دو سال حتی یک نفر مهندس نفت هم از فارغ لتحصیلان دانشگاه شریف یا تهران و امیر کبیر هم استخدام نشد و این به معنی "اولویت" نبود بلکه در عمل "انحصار" بود که دوستان دانشگاه نفتی نهایت لذت را در این ایام بردند در حالی که اکثر نخبگان نفتی دانشگاه هایی مثل شریف مجبور به مهاجرت به خارج از کشور شدند و از فرصت کاری دولتی وطنشان چیزی سهمشان نبود.

در مورد بند 2 شما در دانشگاه صنعت نفت ده نفر را به طور تصادفی در نظر بگیرید 8 تایش از طرف دانشگاه نفت ممتاز محسوب می شوند مورد های ممتاز با معدل هایی مثل 15 فراوان اند حال قضاوت با شما

حالا اصلا بماند که دانشجویان دانشگاه نفت تمام مدت تحصیل را بدون هزینه حتی یک ریال بابت خوابگاه و غذا و پول کتاب ها و لوازم التحریر طی می کنند و پول تو جیبی مقرری هم دارند (3878867) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۴۷:۴۶
بعد از 1 سال پیگیری و سه بار اعتصاب و تحصن، ان شاء ا... باز هم دروغ دیگری از زنگنه را شاهد خواهیم بود. (3878882) (alef-13)
 
مهندس نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۵۲:۱۲
بیخود دانشجوهای دانشگاهای دیگه رو مقابل ما قرار ندید اگر کسی میخواست مثل بنده با رتبه 1120 دانشگاه های تهران رو ول میکرد و میومد تو گرمای اهواز درس میخوند... قرار نیست دانشگاهی که علناً اولویت استخدام رو تو دفترچه کنکور
گذاشته با بقیه دانشگاهها مساوی باشه! حالا بماند که همین رو هم زنگنه زیر بار نمیره! (3878886) (alef-13)
 
مهندس نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۲۳:۵۸:۳۸
با سلام
رسانه ای های عزیز در جریان باشید که این حرکت زنگنه نوعی بازی با کلماته
محض اطلاعتون که دانشجویان ممتاز ذکر شده توسط وزیر شامل دانشجویان قلیلی میشه که در حقیقت زیرمجموعه همون معدل الف دانشگاههای کشور هستند. این در حالیست که این تعداد از دانشجویان عملا در اولویت شرکتهای نفتی هستند و نیازى به لطف جناب وزیر نیست .
اما آنچه تعهد وزارت نفت به دانشجویان نفت بوده و سختیهایی که اونا کشیدن و در ادامش این مسیر اعتراضات مربوط به جذب درصدی از دانشجویان نفتی میشه که با ملاکی خاص از سوی وزارت مشخص شدن و در طی ۷۰ سال گذشته جذب میشدن.
بنابراین این اقدام آقای زنگنه نوعی لفاظی پر از ابهام برای فرار از فشارهای وارده مخصوصا افکار عمومی است.
درنهایت انشالله با ادامه اعتراضات زنگنه مجبور خواهد بود در قبال بدعهدی و قلدری در سمت وزیر جوابگو باشه
یا علی (3878893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۰۹:۴۹:۲۶
دقیقا این مشکلاتو دانشجویان بورسیه سازمان انرژی اتمی دارند (3879159) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۱۷:۵۸:۵۵
واقعا حق این بچه ها نیست که با رتبه‌هایی در حد شریف و دانشگاه تهران و ... رفتن شرایط وحشتناک اهواز رو دارن تحمل می‌کنن این طور در حقشون خلف وعده بشه (3879678) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۸:۰۰:۴۰
کجایی مردانگی کجاست وفای به عهد آه این جوونا گریبانت می گیره جناب وزیر (4165051) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.