نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411223
فانی: خاطرم هست که با چماق‌هایی که در زیرزمین وزارتخانه بود در دولت قبل معلمان تجمع‌کننده را زدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
مراسم تودیع علی اصغر فانی وزیر پیشین آموزش و پرورش و معارفه فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی وزیر جدید این وزارتخانه صبح امروز برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر پیشین آموزش و پرورش در مراسم تودیع خود گفت: در ابتدا از همه همکارانم، معاونین، مدیران کل، روسای آموزش و پرورش، معلمان، مربیان و مدیران مدارس و همه عزیزانی که در سازمان بزرگ آموزش و پرورش ما را یاری کردند تشکر و قدردانی می کنم.

علی اصغر فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش در سال 92 را باید تحلیل کرد، گفت: در سال 91 اجرای نظام 6.3.3 بسیار بد آغاز شد. تحول باید از پایه اول شکل می گرفت اما به یکباره از پایه ششم شروع شد و عوارض آن هنوز ادامه دارد.

او با اشاره به اجرای نظام جدید آموزشی در مدارس بیان کرد: اجرای این نظام قریب به 40 هزار نیروی جدید نیاز داشت و به فضای جدید نیاز داشتیم و در دوره قبل ناچار شدند انبارها و نمازخانه ها را به کلاس درس تبدیل کنند.

فانی افزود: از سوی دیگر در محتوا اشکالاتی وجود داشت و هنوز پاسخی نگرفته‌ام کتب پایه ششم با چه هدفی تالیف شدند.

او به کمبود 24 هزار معلم در مهر سال 92 در مدارس اشاره کرد و گفت: یک توزیع نامتوازن نیرو وجود داشت. در مناطق محروم کمبود نیرو و در مناطق برخوردار تورم نیرو داشتیم. از سوی دیگر کسری بودجه 4000 میلیارد تومانی وزارتخانه را با مشکل روبرو کرده بود و ما تلاش کردیم آنها را رفع کنیم.

وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: برقراری سیاست امنیت فرهنگی به جای فرهنگ امنیتی، سیاستی بود که دنبال کردیم.

او به برخورد قهری وزرای سابق با معلمان اشاره کرد و گفت: خاطرمان هست با چماق هایی که در زیرزمین وزارتخانه بود در دولت قبل معلمان تجمع کننده را زدند و به چماق به دست ها در همان روز ناهار دادند.

فانی افزود: وزارت آموزش و پرورش دستورپذیر نیست و باید با دیدگاه های کارشناسی اداره شود. جلوگیری از شتاب زدگی را نیز دنبال کردیم.

وزیر پیشین آموزش و پرورش به مسئله شناسی و یافتن راهبردها در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار 750 چالش احصاء و راهبرد ما که ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی بود معین شد.

فانی به کمک های دولت به آموزش و پرورش اشاره و ضمن تقدیر از این حمایت ها گفت: باید این واقعیت تلخ را بگویم که سهم اعتبارات غیر پرسنلی از 1.6 در سال 92 به 1 درصد در سال 94 کاهش یافته است و با این اعتبارات نمی‌توان کاری کرد. بسیار هزینه می کنیم اما برای جایی که لازم است اعتبار نداریم.

او به سیاست توسعه مشارکت ها در آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: این سیاست باعث شد درهای آموزش و پرورش به روی مردم باز شود و تلاش کردیم تا آموزش و پرورش را به دغدغه همگانی تبدیل کنیم.

او تقویت شوراهای آموزش و پرورش، امضای 23 تفاهم نامه با دستگاه های مختلف، همراهی خیران مدرسه ساز و اجرای خرید خدمات آموزشی در راستای توسعه مشارکت ها را از جمله اقدامات خود در وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

فانی افزود: 200 هزار دانش آموز از طریق خرید خدمات آموزشی ادامه تحصیل می دهند و شمار مدارس غیردولتی به 10.7 درصد رسیده است.

وزیر پیشین آموزش و پرورش با بیان اینکه نهال توسعه مشارکت نیاز به مراقبت و تقویت دارد، افزود: چاره ای جز توسعه مشارکت در آموزش و پرورش نداریم. آموزش و پرورش متعلق به همه مردم ایران است و همه باید برای اداره آن کمک کنند و این امر با کمک صرف دولت میسر نیست.

فانی توصیه کرد: اجرای متوازن سند تحول به کمک نقشه راهی که آماده شده است باید ادامه پیدا کند. توصیه دوم استانداردسازی فضای آموزشی است. اخیرا سه میلیارد دلار در کمیسیون تلفیق موافقت شده که امیدواریم در ادامه راه تصویب و تخصیص یابد.

وزیر پیشین آموزش و پرورش ادامه داد: سومین توصیه بنده بهسازی و مدیریت نیروی انسانی است. تنها وزیری هستم که 100 هزار پرسنل را کاهش دادم. میزان حق التدریس را از یک میلیون و 500 هزار ساعت در هفته به 900 هزار ساعت در هفته کاهش دادیم.

او افزود: بدون نیروی انسانی توانمند هیچ تحولی در آموزش و پرورش اتفاق نمی‌افتد و از دکتر دانش می‌خواهم این مسائل را مورد توجه قرار دهد.

فانی بر کاهش فاصله حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت تاکید و اظهار کرد: یا سایر مزایای کارکنان را حذف کنید یا به حقوق معلمان اضافه کنید. برخی معلمان ما 150 کیلومتر مسیر را طی می کنند و یک ریال حق ایاب و ذهاب دریافت نمی کنند.

وزیر سابق آموزش و پرورش توصیه بعدی را توجه جدی به آسیب های اجتماعی دانست و گفت: توصیه آخرم توجه به فضای مجازی است. وزیر آموزش و پرورش از سوی رهبری عضو شورای عالی فضای مجازی است. باید فضای مجازی را یک فرصت دانست و نه تهدید.
 
کلمات کلیدی : فانی + وزارت آموزش و پرورش
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۳۷:۵۶
بدترین دوران،دوران فانی بود. (4005300) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۷:۵۲
چرا قبلا ازچماقها چیزی نگفتید حلا که رفتی میگویید حتما خودتان هم گذاشته بودید برای روز !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4005361) (alef-11)
 
شمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۰:۳۳
صرف نظر از قبلاً یا فعلاً ، وجود فرهنگ چماق در مقابل فرهنگ قلم و کتاب جای تعجب وتاسف دارد. (4005440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۳۹:۳۹
اگر راست گفته باشید باید آن وزیر را به محکمه کشیده و به اشد مجازات رساند چون با معلم این برخورد زشت است. و اگر دروغ گفته باشید شما هم مستحق همین مجازات هستید چرا که به ساحت معلم توهین کردید (4005413) (alef-11)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۴۷:۳۴
فعلا برو دسته گلی که تو صندوق فرهنگیان آب دادی یه فکری براش کن بعد بیا راجع به دولت قبل نظر بده. (4005433) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۴۸:۱۶
خیلی خنده دار هست که از کتک زدن معلم ها در دوران قبل میگی ولی از بزرگترین اختلاس تاریخ ایران به مبلغ هشت هزار میلیارد که در زمان وزارت سه ساله شما از صندوق ذخیره فرهنگیان شد نمیگی. رکورد اختلاس در زمان مدیریت حضرتعالی زده شد... (4005435) (alef-11)
 
زهرا
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۸:۲۰:۰۰
ما هم خاطرمان هست که با شلاق کارگران معدن را به چه شکلی در این دولت نوازش کردند!!!!!!!! (4005705) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۸:۴۲
بهتر بود از اختلاس 8000 میلیاردی می گفتید. (4005729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۹:۲۷:۳۱
فانی بر کاهش فاصله حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت تاکید و اظهار کرد: یا سایر مزایای کارکنان را حذف کنید یا به حقوق معلمان اضافه کنید. برخی معلمان ما 150 کیلومتر مسیر را طی می کنند و یک ریال حق ایاب و ذهاب دریافت نمی کنند.
چرا خودت این کار را انجام ندادی!؟ (4005779) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۰:۵۱:۴۴
خودت که کار نکردی حالا حواله میدی به دیگری متاسفم (4005875) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۰:۵۸:۰۰
به قیمت فرستادن مدیران و معاونان به کلاسهای درس و ایجاد خلا این نیروها در کارکرد اصلیشان حق التدریس را کاهش دادند. (4005886) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۱:۲۵:۰۰
به جای این حفا از اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان می گفتی، همین که برداشته میشن شروع میکنن آرمانی حرف زدن، به عمل کار برآید..،... (4005933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۱:۴۵:۱۴
شما هم با چماق بدتری معلمان را زدید!
وجود شما در راس این مجموعه ! و اون 8 هزار میلیارد بی زبان از هر چماقی بدتر بود !
اما چه کنیم که مردم لیاقشان شما و امثال شما هستید! (4005966) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۳:۲۸:۰۷
کاش مشکل اموزش و پرورش ما فقط این اختلاس ها و این چماق ها بود به نظرم مشکل اصلی اینه که همه مسولین عجیب میخواهن در دوره ی تصدی خود رشد داشته باشن اونم به هر قیمتی! هر کدوم هم به نوعی این کار رو میکنه یکی با حذف ردی یکی با تدوین تبصره های مختلف چند سالی هم هست که از قرار دادهای حرف میزنن که تو معلم باید امسال نسبت به سال گذشته حتما رشد داشته باشی مقایسه ای عجیب ! دانش اموز سال گذشته رو با سال تحصیلی جدید مقایسه میکنن و این یعنی گسترش بیسوادی (4006097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۰۰:۴۰:۴۹
البته یادتون نمی یاد تو دوره خودتون جلوی مجلس معلمها رو کتک زدن و یه عده رو زندانی کردن و شان معلم از بین رفت (4006154) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.