نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369754
معاون وزیر: معلم از "فرق" می نالد نه از "فقر"
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۲
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان از فقر نمی نالند از فرق می‌نالند، گفت: معلم اگر بداند از او حمایت می شود با جان و دل کار خود را ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، ‌حمیدرضا کفاش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش هرمزگان، با بیان اینکه باید زبان شکرگزاری را اصل آموزش و پروش قرار دهیم، افزود: حضور پرشور شما امروز نشانه از ادب و فرهنگ شکر گزاری است که در مردم هرمزگان وجود دارد و باید به فرزندان خود فرهنگ شکرگزاری و تشکر کردن را آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه نباید نگاه سیاسی در انتصابات داشته باشیم، خاطر نشان کرد: باید از نگاه یک طرفه به فرد یا جریان سیاسی در انتصابات جلوگیری کنیم و به دنبال شایسته سالاری و استفاده از افراد توانمند باشیم.

کفاش ورود سیاست به آموزش و پرورش را ضروری اما کنترل شده دانست و عنوان کرد: باید بگذاریم سیاست تا جایی که دانش آموزان کشش آن را دارند و به بلوغ اندیشه رسیده اند، ورود پیدا کنند و نباید از شور و نشاط سیاسی در میان دانش آموزان جلوگیری کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید وعده این را می دهد که از استعداد های برتر هرمزگان چه در وزارت خانه آموزش و پرورش و چه در دیگر وزارت خانه ها استفاده کند، گفت: به نظر من هرمزگان استان محرومی نیست زیرا به استانی محروم گفته می شود که فاقد نیروی توانمند و کارآمد باشد زیرا نیروی انسانی کارآمد است که محرومیت را می زداید.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مظلوم ترین دولت نظام جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: وظیفه معلمان در سال تحصیلی پیش رو آماده سازی شرایط برای حضور پرشور اولیا و دانش آموزان در انتخابات سال ۹۶ و خلق حماسه ای دیگر است.

وی افزود: ما در آموزش و پرورش نه ستاره داریم نه درجه ما همه معلم هستیم لذا در آموزش و پرورش تغییرات عمودی نیست به همین دلیل آرام و بی سر و صدا صورت می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مدیر کل آموزش و پرورش بدون کمک و حضور مردم و معلمین استان موفق نمی شود، ادامه داد: امروز روز رقابت نیست روز کمک، همکاری و حرکت دسته جمعی است

کفاش در ادامه سخنان خود گفت: مدیریت در آموزش و پرورش جمعی است و فرد گرایی بزرگترین آفت است، مدیر نباید به فرد یا جناحی تمایل بیش از حد داشته باشد و همه ارکان مختلف آموزش و پرورش باید با نگاه پدرانه و عادلانه نگریسته شوند تا خود را کنار نکشند و در حرکت آموزش و پرورش سهیم شوند.

وی تاکید کرد: ما باید در آموزش و پرورش بسیار حکیمانه رفتار کنیم چون رفتار و کردار ما الگوی جامعه است

معاون پرورشی و فرهنگی وریر، آموزش و پرورش را مکان فکر و توصیه های سیاسی دانست و گفت: وظیفه ما این است که منطقی و علمی از مواضع سیاسی دولت و حرکت های رییس جمهور دفاع کنیم و از مشارکت دادن دانش آموزانی که هنوز به بلوغ فکری و سیاسی نرسیده اند در سیاست خودداری کنیم.

کفاش ادامه داد: اگر آموزش و پرورش نسل جوان را توجیه نکند نباید از کس دیگری انتظار داشت، دور نگه داشتن جوانان از سیاست و یا احساسی و با زور وارد شدن به مراتب ضررهایش را نشان می دهد ما باید منطقی رفتار کردن را یاد بدهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش وفاداری به دولت در آموزش و پروش را اولویت دانست و عنوان کرد: ما باید نشان دهیم که کسی طرفدار دولت تدبیر و امید است که صادقانه در راه حکومت قدم برمی دارد.

حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: جامعه شناسی آموزش و پرورش برمبنای پست و مقام نیست اگر این حرکت بزرگ اجتماعی ایجاد شد منافعی در کنار این حرکت بوجود می آید.

وی تاکید کرد: ما حق نداریم فرزندانمان که می توانند گره های آینده را باز کنند با نا توانی و ضعف های خود مایوس کنیم . جوان با امید به آینده زنده است ما موظف به گسترش امید در جامعه هستیم.

کفاش اضافه کرد: وجود ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و بیش از ۵۰۰۰ شهید معلم فرهنگی در کشورمان نشانه روشنی از تکلیف‌گرایی و روحیه اعتقادی خانواده آموزش و پرورش است. ۱۵۰ هزار ایثارگر، ۲۸ هزار جانباز فرهنگی معلم، ۴۵۰۰ آزاده معلم، ۷۵ هزار رزمنده ایثارگر و ۱۴ هزار و ۵۰۰ فرزند شهید معلم و مربی را در مجموعه وزارت آموزش و پرورش خدمت می‌کنند.

کفاش در پایان بیان کرد: دولت تدبیر و امید تنها براساس شایسته سالاری دست به انتخاب افراد می زند و به هیچ وجه سیاسی کاری را در این امر دخیل نمی داند و شایسته نیست تنها به دنبال بیان ضعف ها باشیم بلکه در نظام جمهوری اسلامی اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که باید به بیان نقاط روشن بپردازیم.
 
کلمات کلیدی : معلم+وزارت آموزش و پرورش
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۳:۳۹:۱۷
با 10 سال سابقه دنبال گرفتن مدرک زبانم که مهاجرت کنم . برای ما فقط حرف می زنند اما برای باقی10 میلیون و 100 میلیون میلیون میدن .براستی چرا نصف قبول شدگان آزمون معلمی انصراف دادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3806979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۳:۴۰:۰۹
دلم برای سواحل هرمزگان و دانش آموزان خونگرمش تنگ شده است. دوستتون دارم دانش آموزان سیریکی. دبیر زیست دهه هشتاد منطقه بیابان (3806980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۳:۴۱:۵۰
از هردوش (3806983) (alef-11)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۳:۴۲:۱۱
معلم مدرک دکترا دانشگاه تهران با 10 سال تحصیلات دانشگاهی یک پنجم خیلی از کارکند ترها نمی گیریم. عطایش را به لقایش می بخشیم (3806985) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۰:۳۵:۵۲
از زحمات مدیر کل سابق آموزش و پرورش هرمزگان آقای کرم پور متشکریم. خداوند جزای خیر یه ایشان بدهد. ایشان فردی دلسوز و متعهد بود (3807056) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۰:۴۶:۵۶
ما معلمان از فقر هم مىناليم آقاى معاون وزير (3807073) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۰:۵۶:۱۷
البته که شما فقیر نیستی اماقاطبه فرهنگیان از فقر خودشون نالانند نشان به این نشان که برای امرار معاش بیشتر از حقوق معلمی به شغل های دوم وسوم خودشون امید دارند . (3807083) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۱۱:۰۸
از هردو می نالند پدرجان! (3807101) (alef-11)
 
بازنشسته فرهنگی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۱۹:۰۵
اینهمه شغار کافیه. بسم الله در فرق زدایی گامی بردارید. به عمل کار بر آید ... (3807114) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۲:۰۸:۴۲
دیگر معلمی وجود دارد که بنالد؟کمر معلمان زیر خط فقر شکسته است در دولت تحقیر وکلید! (3807155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۲:۱۱:۲۹
سه سال دولت امید به عدم توجه به معلمین گذشت. (3807157) (alef-13)
 
درس معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۹:۲۶:۳۱
الف پس چرا نظرات رو نمیذارید والا ب خدا هر کسی بچه ش رو بفرسته معلمی تا اخر عمر نفرینش میکنه معلمی توی ایران بی ارزش ترین و بی حقوق ترین کاره بعد 30سال که بهت ماهی یک میلیون وونیم دادن میشی نهصد تومن ..بچه هاتوووون رو تو رو خدا بدبخت نکنید ما که فنا شدیم (3807338) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۳:۰۵:۳۶
معلم نمی داند از چه بنالد از فرق یا فقر از حقوق های نجومی از بازداشت و حبس یا از باتوم و شلاق
معلم هرچه باشد بی تفاوت نیست معلم خورشید است وبه خاطر شدت نورش ناشناخته است معلم معلم است هر کشوری به معلم احترام گذاشت کشورش در دنیا محترم است وکشوری که قدر معلم را ندانست در دنیا احترامی ندارد اگرچه سیاستمدارانش گوش فلک را کر کنند (3807185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۰:۲۲:۰۲
از معلمی فقط شعار مانده قشری که هیچ توجهی بهشون نمیشه بزودی دودش تو چشم همین مسئولان میره (3807413) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۳:۲۶:۵۷
نظام هماهنگ پرداخت، درست اجرا شود احساس بیعدالتی کم میشود. من چند سالی مربی کردمف ولی هرگز خود را در حد معلم ندیدم. اموزش دادم و قهمیدم واقعا کار سخت و پرمسئولیتی هست آن هم در بخش خصوصی و اموزش خصوص ی که افراد در قبال چیز یاد گرفتن واقعی پول میدهند و نه در قبال نمره یا مدرک! با این وجود در مقایسه با حق تدریسی ها یا مربی های مثل حق تدریسی در امزشگاهها غیر دولتی، کارگرانی که بدون حمایت قانون کار در واحدها و اصناف و کارگهایی بدون اجرای قانون شکن کار و رعایت حداقل دستمزد، از نیروی کار بیگاری میکشند، وضع معملمان بهتر است و در حد متوسط است هر چند ارزو میکنم وضع همه نیورکار خوب شود، کارفرمرها هم به سود و درامد منصفانه ای برسند از کارآفرینی و سرمایه گذاری شان و حق به حق دار برسد.
فضای سالم کسب و کار و عادلانه اروزی ماست. (3807197) (alef-13)
 
معلم مسافرکش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۳:۳۳:۲۵
جناب معاون پرورشی درطی این سالها اولین باره که اونم دراواخر عمر دولت اونم فقط زبانی از معلم دفاع میکنی راستی این چندسال شما وآقایان بطحایی و وزیر محترم چه تلاشی برای ازبین رفتن این فرق و این فقر کرده اید باوجود هاپولی کردن بودجه ها در سایر وزارتخانه ها اما شماها شعار صرفه جویی رو بخاطر رضایت مدیر مافوق تون در آپ اجرا کردید .ما فکر میکردیم شما شعار (ما از فرق مینالیم نه فقر )که سالهاست توسط ما و همکاران داد زده میشود رو اصلا نشنیدید ولی کاملا دراشتباه بودیم چون شنیدید ولی خود را به کری زده بودید .راستی امروز سخنگوی کمیسیون تحقیقات مجلس گفتند به پیوست افشای فیشهای نجومی در وزارت آپ دوتا از معاونین چیزی در حدود 18میلیون ماهیانه میگرفتند میگم خدای ناکرده شما که نبودید ؟جهت اطلاع ما هم از فقر مینالیم هم از فرق . (3807199) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۳:۴۶:۲۱
معلومه از فرق مینالد که هنوز حقوق پارسال شرکتی هارا نداده اند
در مقابل حقوق نجومی برا24 ساعت تدریس 600تومان میدهند واین حقوق ناچیز را هم از ما دریغ کرده اند فقط دو ماه مهر وابان را واریز کردند ویادشان رفته که حقوق هفت ما را نداده ا ند وقتی تماس میگیریم میگن بودجه نداریم .بودجه برا حقوق نجومی دارند ولی حق التدریس ما هفت ماه عقب افتاد مشکلی نیست
این عدالت مسوولین ماست
انگار خدایی بالا سرشان نیست
اگه حقوق خودشان هم عقب بیفته زمین و زمان را بهم میریزن ولی فقط برا حقوق ما بودجه ندارن (3807206) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۵:۴۷:۵۹
سلام ایشون درست فرمودند اما نگفتن خودشون هم به این فرق دامن زدند وقتی نیروهای کم سابقه از طرح رتبه بندی که میبایست حقوق مبنتی همهی معلمان را افزایش دهند جا ماندند و به حقوق افراد با سابقه افزایش حقوق رو اعمال کردند هر چند با اون افزایش حقوق هم حقوق معلم از حقوق دیگر کارمندان بسیار متفاوت است (3807233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۶:۵۰:۲۴
یک سری به حقوق بازنشستگان آموزش پرورش بزنید بعد از یک عمر خدمت با عروس داماد با مدرک کارشناسی بازنشسته شدند وبا حقوق یک ملیون سیصد هزار تومان ........ (3807244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۸:۲۶:۱۷
قابل توجه مدیران ده ها ملیونی دولت که طلبکار هم هستند (3807293) (alef-13)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۷:۱۳:۲۳
اقای معاون ما هم از فقر و فرق تمام فقر سذمان درد گرفته و ستون فقرات مان زیر بار هزینه و زیر بار فشار روحی ناشی از عدم برخورد و ارزیابی اموال توجیه پذیر یا توجیه ناپذیر برخی مدیران ،فامبل بازی و جناح بازی و قشری گری سخت تحت فشار است (3807259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۹:۰۹:۵۴
در برخورد با حقوق های نجومی فعلا که اضافه کار در وزارت فقیر کار حذف شده!!!! (3807317) (alef-11)
 
فرهنگی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۹:۲۳:۰۵
جناب معاون من فرهنگی با 25 سال سابقه و مدرک فوق لیسانس بلند فریاد میزنم تا بالاترین مسئول این مملکت هم بشنود من از فقری که به فرهنگیان تحمیل کردید تا افرادی که بابک زنجانی ها نماینده آنها هستند و ..... به راحتی این مملکت را به تاراج ببرند عصبانی هستم --- آیا شنیدید ؟ (3807331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۰:۱۵:۴۱
معلم دیگه از چیزی نمیناله چون از بس ناله کرده دیگه ای ناله ای نمونده...معلم زیر خط فقر نابود شده (3807403) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۰۰:۲۷
البته حقوق به ادم میدهند نه برای عروس و داماد هم انتظار حقوق داشته باشیم خود من همسرم بازنشسته است اما توقع ندارم دولت برای داشتن عروس به همسر من حقوق بازنشستگی بدهد اینکه حقوق بالای بیست میلیون بگیرد و یکی مثل همسر من حقوق کمتر از 4 میلیون با وجود داشتن مدرک فوق لیسانس و جزو مدیران ارشد سازمان خودش بودن و الان هم کار میکند یعنی تخصص دارد و از تخصص او استفاده میشود ولی حقوق رسمی بازنشستگی او زیر 4 میلیون است این فرق درست است اما اینکه یکی 5 ساعت در روز کار کند و تابستان و 15 روز عید تعطیل باشد معلم خصوصی باشد ووووو انتظار حقوق بالای 10 میلیون داشته باشد تعجب اور است پس 3 ماه تابستان هم کار کنید و انقدر سر کلاس کار کنید که امثال من مجبور نباشند معلم خصوصی بگیرند تمام همکلاسی های فرزندان من معلم خصوصی مجبور میشوند بگیرند وقتی من نگرفتم عملا نمره مستمری فرزند من را 5 داد از 20 ولی به بقیه که معلم خصوصی داشتند 20 کامل را گرفتند این مظلوم نمایی معلمان را نمیفهمم از ما بهتر است وضعشان اما چشمشان ان حقوق دریافتی را میبیند و بقیه مسائل را نمیبینند که حقشان چقدر است (3807479) (alef-11)
 
احمد
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۳:۱۱:۰۳
برادر من دبیر و مدرکش ارشد هستی از تهرانه اونم با معدل برتر
واقعا دلم براش میسوزه چرا که از بچگی مغز فامیل بود که الان به همه ی روستاها سرک میکشه برای حقوقی که از اضافه کار خود من تو بانک کمتره تازه من دیپلم و سابقه ی کمتری هم دارم
واقعا وقتی وضع زندگیشو میبینم شرمنده میشم که همچنین مغزی فقط به خاطر فقر خانواده ی پدری باید بشه معلم و بعدش. تا ابد در فقری گرفتار بشه که ازش فرار میکرد
غمگینم (3807705) (alef-11)
 
اشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۳:۵۲:۳۵
اقایان فقط حرفهای بی سر وته برای ارام کردن قشر زحمتکش فرهنگی میگویند (3808272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۴۴:۰۷
اقاي معاون همه كارمندان عادي وبويژه با زنشستگان نيز اتفاقا از فقر نالانند چون بخوبي ميدانند فرق هميشه بوده وخواهد بود واين دولت هم با شعار توخالي نمي تواند جلوي فرق را بگيرد چون خودش تا كنون در افزايش حقوق امسال فرق هاي زيادي گذاشته در حاليكه اعلام كرده افزايش ١٢درصد است ولي براي مديران بيش از ٥٠درصد افزايش حقوق داده پس به ابن دولت اميدي نيست (3808395) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۲:۱۴:۰۰
لطفا مسئولان با چنین تعابیر :« معاون وزیر: معلم از "فرق" می نالد نه از "فقر"»برای رد گم کردن تلاش نکنند ؛ همه ی مردم از «فرق» و «فقر» با هم می نالند؟؟؟!!! (3808839) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.