توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467665
ابراز تمایل ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۸
رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که دیدار با رهبر کره شمالی در شرایط مناسب "باعث افتخار" خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با بلومبرگ تصریح کرد: اگر دیدار با او کار مناسبی باشد، مسلما این کار را خواهم کرد. باعث افتخار خواهد بود.

ترامپ در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که تنش‌ها بر سر برنامه اتمی کره شمالی در هفته های اخیر اوج گرفته است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت که واشنگتن می‌خواهد فورا شاهد پایان رفتار تحریک‌آمیز کره شمالی باشد.

ترامپ روز یک‌شنبه در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس اشاره کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سن کم به رهبری رسیده است. او گفت، اصلا نمی داند که رهبر کره شمالی از صحت کامل روانی برخوردار است یا نه.

ترامپ در پاسخ به این سوال که در مورد رهبر کره شمالی چه فکر می‌کند، به سی.بی.اس گفت: مردم می پرسند آیا از سلامت عقلی برخوردار است؟ من اصلا نمی‌دانم اما او مردی ۲۶ یا ۲۷ ساله بود که پدرش درگذشت. معلوم است که باید با آدم های سرسختی سر و کله بزند؛ به خصوص ژنرال‌ها و بقیه.

وی افزود: او در دوره خیلی جوانی قدرت را به دست گرفت. مطمئنم خیلی‌ها سعی کردند قدرت را از او بگیرند؛ مثلا شوهرعمه‌اش یا هر کس دیگری. او توانسته قدرت را نگه دارد پس معلوم است که آدم خیلی زرنگی است.

کره شمالی صبح روز شنبه دومین آزمایش یک موشک بالستیک ظرف دو هفته را انجام داد. گفته می شود که هر دو موشک در آسمان منفجر شد.

ترامپ به سی.بی.اس گفت، اگر آزمایش‌های بیشتری انجام شود، او خیلی خوشحال نخواهد بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.