توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467276
ترامپ: رهبر کره شمالی آدم باهوشی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۹
دونالد ترامپ می‌گوید رهبر جوان کره شمالی «آدم باهوشی» است و موشک‌هایی که اخیراً توسط پیونگ‌یانگ شلیک آزمایشی شده، خیلی مهم نبوده‌اند.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه و همزمان با صدمین روز حضور در کاخ سفید، با شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز در خصوص مسائل مختلف گفت‌وگو کرد.

یکی از محورهای مهم این مصاحبه، مسئله کره شمالی بود؛ کشوری کوچک اما اتمی در شرق آسیا که تقابل لفظی این روزهای رهبرانش با واشنگتن، اعزام رزمناوهای آمریکایی به منطقه و تشدید تنش‌ها در منطقه را به دنبال داشته است.

خبرنگار از رئیس‌جمهور آمریکا پرسید که برنامه‌اش در قبال رهبر جوان کره شمالی چیست؟

ترامپ پاسخ داد: «می‌دانید، من هیچ نظری درباره او ندارم. مردم می‌پسند که آیا او دیوانه است؟ ولی من نظری ندارم. او به هنگام تکیه زدن بر مسند پدرش، 26 یا 27 سال داشت و با مردمی بسیار سرسخت بخصوص ژنرال‌های ارتش تعامل دارد.»

دونالد ترامپ ادامه داد: «مطمئنم که خیلی ها سعی کردند قدرت را از چنگ او دربیاورند چه عمویش چه کسان دیگر. ولی او توانست کار خودش را به نتیجه برساند پس مشخصاً آدم باهوشی است.»

خبرنگار از ترامپ پرسید «چه چیزی را در این صدمین روز ریاست‌جمهوری خود می‌دانید که آرزو می‌کنید روز اول از آن باخبر می‌بودید؟»

ترامپ پاسخ داد: «یکی از چیزهایی که به آن پی برده‌ام، میزان دغل بودن رسانه‌هاست. من کارهای خیلی خوبی (در این دوره) کرده‌ام و روابطی عالی را رهبران کشورهای خارجی برقرار کرده‌ام. همانطور که می‌دانید من می‌خواستم نفتا (پیمان تجارت آزاد میان کشورهای آمریکای شمالی) را لغو کنم ولی مردی که من به او علاقه دارم یعنی رئیس‌جمهور مکزیک زنگ زد (و من منصرف شدم).»
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.