توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410298
پایان آتش‌بس ۱۰ ساعته در حلب بدون اینکه حتی یک نفر از شرق حلب خارج شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۶
آتش‌بس انسانی ۱۰ ساعته در همان ساعت اعلام شده یعنی هفت عصر به وقت محلی در شهر حلب پایان یافت، در حالی که گروه‌های مخالف مسلح به ساکنان اجازه خروج از محله‌های شرقی را ندادند.

به گزارش ایسنا، آتش‌بس انسانی روز جمعه از ساعت ۹ صبح در شهر حلب شروع شد که هدف از آن خارج کردن غیرنظامیان و زخمی‌ها از محله‌های شرقی حلب و ترک افراد مسلح از طریق هشت گذرگاهی بود که ارتش سوریه با هماهنگی طرف روس تعیین کرده بود، اما گروه‌های مسلح وابسته به جیش الفتح مستقر در محله‌های شرقی حلب مانع از ترک شهر از سوی غیرنظامیان شدند.

۲۵۰ هزار تن در محله‌های شرقی حلب تحت محاصره هستند که از نبود مواد غذایی و دارویی رنج می‌برند.

ارتش سوریه از ژوئیه این بخش را تحت محاصره دارد و این دومین بار است که گذرگاه‌هایی برای خروج غیرنظامیان باز می‌شود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، گروه‌های مخالف گذرگاه کاستیلو را با هفت خمپاره هدف گرفتند و خبرنگار شبکه الاخباریه سوریه زخمی شد.

ارتش روسیه نیز از زخمی شدن دو نظامی روس در اثر این حملات خمپاره‌ای خبر داد و تاکید کرد: این دو سرباز فورا به محل امن در حلب منتقل  شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

ارتش روسیه از ۱۸ اکتبر آتش‌بس انسانی اعلام کرد و تمام حملات خود را به حالت تعلیق درآورد، اما از ۲۸ اکتبر محله‌های غرب حلب تحت کنترل نیروهای نظام شاهد حملات مخالفان و درگیری‌هایی است که در این میان شورشیان سوری مرتکب جنایاتی نیز شده‌اند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، به رغم حملات گسترده روز پنجشنبه، شب پنجشنبه تا صبح جمعه آرامش حکم‌فرما بود و در صبح برخی حملات به منطقه ضاحیه الاسد رخ داد.
 
کلمات کلیدی : سوریه+آتش بس + حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.