توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496933
مشرف: پاکستان بدون نواز شریف "دروغگو" جای بهتری است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
رئیس‌جمهوری سابق پاکستان با ابراز خشنودی از برکناری نواز شریف، او را به دروغگویی و تحریف حقایق متهم و تاکید کرد: پاکستان بدون او نواز شریف جای بهتری است.

به گزارش ایسنا، پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان پس از آنکه نواز شریف از سوی دادگاه عالی از سمت نخست‌وزیری پاکستان عزل شد، گفت: او دروغگوست و مستحق رفتن بود. کشور بدون شریف جای بهتری است. او حقایق را مخدوش می‌کرد.

مشرف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ایندیا تودی رای دادگاه عالی پاکستان برای عزل شریف را "فوق‌العاده" و "مناسب برای مردم پاکستان" توصیف کرد.

او با رد اینکه حکم دادگاه مذکور "کودتای قضایی" بوده باشد، قضاوت آنها را "مناسب" ارزیابی کرد.

مشرف همچنین اذعان کرد که رفتن این مقام‌، کار او برای بازگشت به عرصه سیاسی پاکستان را ساده‌تر می‌کند.

در پی اتهام فساد مالی بر اساس اسناد پاناما و تحقیقات انجام شده، دیوان عالی پاکستان در ژوئیه ۲۰۱۷ از نواز شریف به عنوان نخست وزیر این کشور سلب صلاحیت کرد و به برکناری او رای داد. پس از صدور حکم دیوان عالی پاکستان، نواز شریف در تاریخ ۲۸ ژوئیه از سمت خود استعفا داد. این سومین دوره نخست وزیری او بود و یک سال تا پایان دوره پنج ساله او در این سمت باقی مانده بود. براساس اسناد، خانواده نواز شریف املاکی را تحت مالکیت داشتند که فراتر از درآمد آنها بود.

رئیس‌جمهوری اسبق پاکستان در مصاحبه با ایندیا تودی درباره مسائل دیگری از جمله چین، کشمیر و تحقیقات اخیر این شبکه تلویزیونی که فاش می‌کند چطور برخی از رهبران "حریت" از پاکستان پول می‌گیرند تا مدارس را آتش زده و اقدامات دیگری هم انجام دهند، گفت‌وگو کرد.

پرویز مشرف این تحقیقات را "تبلیغات" خوانده و بار دیگر هند را برای "قتل‌عام" در کشمیر مورد انتقاد قرار داد.

مشرف همچنین با اشاره به چین گفت، اسلام‌آباد دوستی "بزرگی" با پکن دارد. این ژنرال سابق ارتش پاکستان همچنین گفت اقدامات اخیر دولت آمریکا برای توقف ارسال کمک‌های مالی این کشور را "نمی‌کشد."
 
کلمات کلیدی : نواز شریف + پاکستان + پرویز مشرف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.