توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299744
بیانیه ۴۰ گروه تروریستی علیه ایران و روسیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۵
گروه‌های تروریستی در سوریه از کشورهای منطقه خواسته‌اند ائتلافی علیه ایران و روسیه تشکیل دهند.

بیش از چهل گروه تروریستی سوری از جمله گروه احرار الشام از کشورهای منطقه خواستند برای مقابله با روسیه و ایران در سوریه، ائتلافی منطقه‌ای تشکیل دهند. این گروه‌ها روسیه را به اشغال خاک سوریه و هدف قرار دادن غیرنظامیان متهم کردند.

به گزارش تسنیم، این گروه‌ها که گروه‌های شورشی تحت فرماندهی ارتش آزاد سوریه را نیز شامل می شود اعلام کردند این همکاری منطقه‌ای برای مقابله با «ائتلاف روسیه و ایران که سوریه را اشغال کرده اند» ضرورت دارد.

در بیانیه گروه‌های شورشی از آنچه که به عنوان «تهاجم نظامی روسیه در سوریه و اشغال آشکار کشور» نام برده می‌شود انتقاد شده است. در این بیانیه مشترک از هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در حملات هوایی در حومه حمص در غرب سوریه انتقاد شده است. در این بیانیه ادعا شده است: «غیرنظامیان به صورت مستقیم و به گونه ای هدف قرار گرفته اند که ما را به یاد سیاست زمین سوخته روسیه در جنگ های گذشته می اندازد.»

در این بیانیه که احرار‌الشام برای خبرگزاری رویترز ارسال کرد به کشورهای منطقه که هدف این درخواست بوده‌اند اشاره‌ای نشده است ولی ترکیه، عربستان و قطر از ستیزه‌جویان مخالف بشار اسد رئیس جمهور سوریه حمایت کرده‌اند.

(گروه تکفیری تروریستی) داعش و نیز جبهه‌النصره که شاخه القاعده در سوریه است جزو ۴۱ گروهی که این بیانیه را امضا کرده‌اند نمی‌شوند. این در شرایطی است که جبهه‌النصره با احرار الشام که اکثر استان ادلب در شمال غرب سوریه را تصرف کرده است وارد یک ائتلاف شده است.
 
کلمات کلیدی : تروریسم+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.