توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458288
میقاتی: کنار حزب‌الله علیه اسرائیل هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳
پس از نامه 5 سیاستمدار لبنانی به اجلاس سران عرب که مواضعی مثبت نسبت به حزب‌الله در آن اعمال نشده بود، نخست‌وزیر سابق لبنان و از امضا‌کنندگان نامه ، توضیحاتی در این باره به روزنامه «الاخبار» داد.

به گزارش فارس، 5 تن از سیاستمداران لبنان هفته گذشته نامه‌ای به اجلاس سران عرب در اردن  نوشتند و برخی مواضع منفی علیه حزب‌الله در این نامه مطرح شد؛ پس از برخی واکنش‌ها به این نامه، «نجیب میقاتی» نخست وزیر سابق لبنان که یکی از امضا‌کنندگان نامه مذکور بود، اعلام کرد مقاومت امری مقدس و غیرقابل بحث است و مقاومت حزب‌الله علیه اسرائیل از جمله آن است.

وی به روزنامه «الاخبار» گفت: اگر حزب‌الله در راستای مقاومت علیه اسرائیل کار می‌کنند ما بدون چون و چرا در کنار این جنبش هستیم اما در دیگر مسایل ،‌ بستگی به اصول ملی دارد.

میقاتی در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی به تصمیم حزب‌الله برای تحریم وی پس از امضای نامه مذکور گفت: روابط من با طرف‌های مختلف لبنانی فقط بر اساس احترام و اصول ثابت ملی بوده که به آن اعتقاد دارم و کسانی که اعتقاد دیگری دارند، مربوط به خودشان است.

نامه مذکور را «میشل سلیمان»رئیس‌جمهور سابق لبنان، «امین الجمیل» رئیس‌جمهور سابق لبنان، «تمام سلام»، «نجیب میقاتی» و «فواد السنیوره» نخست وزیران سابق این کشور نوشته و امضا کرده بودند.

در این نامه سه صفحه‌ای، نوشته شده بود لبنان با آنچه «مداخله حزب الله در دیگر کشورها مانند یمن، ‌سوریه و عراق» نامیده شده،‌ مخالف است؛ نکته دیگر اینکه امضا‌کنندگان نامه هیچ اشاره‌ای به اشغالگری رژیم صهیونیستی و تجاوزات این رژیم و برخی از گروهک‌های تروریستی نسبت به لبنان نداشتند.

نشست سران عرب چهارشنبه هفته گذشته در «بحر المیت اردن» برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.