توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503764
نوبخت: روش بودجه‌ریزی عملیاتی می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تغییر روش‌ بودجه‌ریزی خبر داد و گفت:‌ بودجه دستگاه براساس حجم فعالیت تعیین می‌شود و بودجه‌ها را به جای اینکه در اختیار دستگاه‌های ملی قرار دهیم در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز در حاشیه اولین جلسه کابینه دوازدهم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای رصد اجرای برنامه ششم بخش‌های مختلف را تفکیک کرده‌ایم و گروهی که در سازمان برنامه و بودجه در دولت یازدهم اقدام به تهیه برنامه کرده‌اند آنها برای مدیریت و پایش و نظارت بر کار اجرای برنامه انجام وظیفه خواهند کرد و هر 3 ماه به مردم و رئیس جمهور گزارش می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: روش بودجه‌ریزی ما با توجه به اینکه برنامه‌ها در قالب بودجه‌ها و برنامه‌های یکساله تهیه می‌شود عملیاتی خواهیم کرد و دیگر به روش گذشته بودجه هر دستگاه به علاوه یک درصدی در اختیارش قرار نخواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد:‌ ما براساس قیمت تمام شده هر فعالیت بودجه دستگاه براساس حجم فعالیت تعیین می‌شود و بودجه‌ها را به جای اینکه در اختیار دستگاه‌های ملی قرار دهیم در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم و هر مقدار استانداران و شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان بتوانند با بهره‌وری صرفه‌جویی کنند همه آن ارقام را در اختیار خودشان قرار می‌دهیم تا بتوانند به عنوان پروژه‌های توسعه و عمرانی از آنها استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+بودجه ریزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.