توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428696
سردار سلامی: پیروزی در حلب برای امت اسلام تاریخ‌ساز بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پیروزی ارتش سوریه بر تروریست‌ها در حلب، شگفت‌انگیز و تاریخ‌ساز برای امت اسلام است.

به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در همایش امنیت و اقتدار که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، با اشاره به حماسه 9 دی اظهار داشت: حقیقتا 9دی حماسه تاریخی و جاودان ملت ایران بود.

وی با اشاره به پیروزی ارتش سوریه بر تروریست‌ها در حلب، این پیروزی را شگفت‌انگیز و تاریخ‌ساز برای امت اسلام توصیف کرد و افزود: شکوه، عظمت، اقتدار و منزلت والا در نظام جهانی و ساختن یک شخصیت و هویت توام با عزت به خودی خود حاصل نمی‌شود و باید بدانیم که جز در پرتو ایستادگی و صبر و مبارزه و مجاهدت نمی‌توان در جهان امروز به عنوان یک جامعه مستقل و آزاد زیست.

سردار سلامی تصریح کرد: آنچه که برای بررسی و نشان دادن ابعاد عظیم این واقعه شگفت‌انگیز و در عین حال دل‌انگیز و شیرین می‌توان بیان کرد، این است که سوریه به لولای دروازه رویاهای راهبردی آمریکا و متحدان منطقه‌ای او در شش ساله اخیر تبدیل شده بود.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما در تاریخ انقلاب مسیر بسیار سختی را پیموده‌ایم و همه آنچه که امروز به عنوان عناصر هویت ایران بزرگ در جهان می‌شناسیم مرهون آزمون‌های موفقی است که ملت ایران در پرتو هدایت‌های الهی رهبران خود در منظر قضاوت جهان به نمایش گذاشته‌اند و همه این مبارزات چند وجهی و همه جانبه در طول تاریخ انقلاب، مقیاسی جهانی داشته‌اند.

سردار سلامی دفاع مقدس را درس بزرگ برای دشمنان انقلاب دانست و گفت: ابعاد پیروزی جبهه اسلام بر دشمن در جنگ 8 ساله زبان زد همه است، اگر جنگ تحمیلی8 ساله بر هر کشور دیگری تحمیل می‌شد ارکان حکومت آن فرو می‌ریخت.

وی با یادآوری قدرت نظامی شوروی سابق و آمریکا در دوران دفاع مقدس و حمایت آنان از صدام،‌ تصریح کرد:  آنها با کمک اروپا همه کار کردند تا از ظهور یک شخصیت و ضلع جدید در هندسه قدرت جهانی جلوگیری کنند و آمده بودند تا دوباره به تاریخ کشور ما برگردند، اما در برآوردهای‌شان دچار خطا شد و اولین عناصر قدرت و شکوه انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت که جوانان حاضر بودند از جان خود بگذرند، اما در مقابل دشمن تسلیم نشوند و برای همین بود که ایران تبدیل به کشوری نفوذناپذیر و تسخیرنشدنی شد و ما امروز باید بدانیم که برای پیشرفت باید استقامت کرد، هر چند می‌دانیم که جنگ استکبار علیه ملت ایران با پایان دفاع مقدس خاتمه نیافت.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمنان در یک موضوع با یکدیگر اشتراک فکری داشتند و می‌دانستند اگر انقلاب اسلامی تبدیل به الگو در جهان شود، راه تنفس‌شان تنگ خواهد شد و بر همین اساس بعد از ناکامی در جنگ سخت به عرصه‌های دیگر مانند اقتصاد ورود کرده و یک جنگ جدی با گستره جهانی را ایجاد کردند و این کار هم با هدف از تعادل خارج کردن نظام و ایجاد نارضایتی مردمی و آشوب اجتماعی و سیاسی و نهایتا پذیرش شرایط استکباری جهانی صورت گرفت.

سردار سلامی با بیان اینکه جنگ استکبار با ایران اسلامی هیچ‌گاه متوقف نشده است،‌ اظهار داشت: ببینید تابعیت و پیروی از آمریکا در مسائل منطقه‌ای چه وضعیتی را برای ترکیه ایجاد کرد؛ یک کشور ناامن و بی‌ثبات و رو به افول و زوال اقتصادی و نامطمئن نسبت به آینده و محمل یک کودتای بزرگ؛ این وضعیت ترکیه است، در حالی که این کشور مثال کسانی بود که می‌گفتند با مدل انقلاب اسلامی نمی‌توان به پیشرفت رسید.

وی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال متوقف کردن توان موشکی و پیشرفت هسته‌ای بود تا به نوعی ایران را فلج کند و در پی آن ما به آنها التماس کنیم، اما مگر این خواسته آنها اتفاق افتاد؟ برخلاف میل و خواسته دشمنان، ایران امروز به برکت انقلاب اسلامی یک قدرت منطقه‌ای بزرگ است و دیگر هیچ قدرتی ما را تهدید نمی‌کند؛ دارای سیادت سیاسی است و تحریم نه تنها نتوانست تاثیر بگذارد، بلکه جامعه ما را به خود و خدا متکی کرد و دیگر در گفتگوی مقامات آمریکایی صحبت از گزینه‌های نظامی نیست.
 
کلمات کلیدی : حلب+سوریه+آزادی حلب+ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.