توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443059
لاوروف ادعای ترامپ علیه ایران را رد کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ادعای دونالد ترامپ که ایران را کشور حامی تروریسم خوانده بود، رد کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: هیچگاه ارتباطی بین ایران و گروه داعش یا جبهه النصره یا هر تشکیلات تروریستی دیگر ازجمله گروههایی که در فهرست سیاه شورای امنیت قرار گرفته اند، دیده نشده است.
لاوروف در این گفت وگو که از رادیو دولتی «وستی اف.ام» پخش شد، افزود: علاوه بر آن، ایران با حمایت از اقدام های دولت قانونی سوریه علیه تروریسم، سهم خود را در مبارزه با گروه تروریستی داعش ادا می کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین با بیان اینکه برای ایجاد جبهه واحد علیه تروریست ها در سطح جهانی تلاش می کنیم، ادامه داد: هر کشوری که تهدید تروریسم را احساس می کند، می تواند در این مبارزه مشارکت کند.
لاوروف گفت: امیدوارم ایران همچنان بخشی از تلاش های مشترک برای مبارزه با تروریست ها باشد.
به گزارش رسانه ها، دونالد ترامپ روز گذشته در ادامه اظهارات افراط گرایانه خود و بدون ارائه مدرکی ادعا کرد ایران کشور تروریستی شماره یک است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروز با رد این ادعا اعلام کرد که کرملین ایران را تروریستی نمی داند و با مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در این مورد موافق نیست.

پسکوف در جمع خبرنگاران در باره اظهارات ترامپ که ایران را تروریستی خوانده بود، گفت: با چنین موضعی موافق نیستیم.
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از پسکوف نوشت: فدراسیون روسیه با ایران روابط و مشارکت خوبی دارد و در عرصه های مختلف همکاری می کنیم.

وی ادامه داد: روسیه روابط و مشارکت در عرصه های اقتصادی و بازرگانی با ایران را ارج می نهد و امیدواریم که روابط دو کشور توسعه بیابد.
 
کلمات کلیدی : لاوروف+ایران+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.