توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503953
مدیرعامل تاپکو:
قیمت پایه گرید PE100 کارشناسی نیست / آمادگی پتروشیمی جم برای تامین نیاز کل کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
مجید رضایی مدیرعامل تاپکو در گفتگو  با پترون با اشاره به خودکفایی ایران در تولید کاتالیست گرید PE100 افزود: با تلاش صنعتگران پرتلاش مجتمع پتروشیمی جم دیگر برای تامین این کاتالیست به بازل آمریکا وابسته نیستیم.
رضایی با انتقاد از قیمت ۱۰۹۰ دلاری تعیین شده توسط دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی برای پلی اتیلن سنگین لوله، تصریح کرد:تولید و عرضه PE100 به قیمت ۱۰۹۰ دلار صرفه اقتصادی ندارد بنابراین هیچ برنامه ای برای عرضه این محصول در بورس کالا نداریم.
 
رضایی افزود:این محصول هم اکنون به قیمت بیش از ۱۳۰۰ دلار توسط مصرف‌کنندگان وارد کشور می‌شود از سویی مشتریان صادراتی به قیمت اکسورک عسلویه و با نرخ ۱۲۵۰ دلار این ماده را از تاپکو خریداری می کنند.
وی تاکید کرد:این قیمت کارشناسی نیست و ما با شرکت ملی پتروشیمی و شورای رقابت برای اصلاح نرخ رایزنی کرده‌ایم اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است. تولید و عرضه PE100 به قیمت ۱۰۹۰ دلار صرفه اقتصادی ندارد، بنابراین تا اصلاح شدن قیمت هیچ برنامه‌ای برای عرضه این محصول در بورس کالا نداریم.
 
به گزارش پترون، در ماه های گذشته به دلیل عدم فروش کاتالیست توسط شرکت بازل آمریکا به ایران، تولید و عرضه گرید PE100 با اختلال مواجه شده و کمبود این ماده لطمات جدی به صنعت لوله و اتصلات کشور وارد آورده بود.
 
کلمات کلیدی : تاپکو+پتروشیمی+بورس کالا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.