نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449986
مجمع تشخیص موافق با تداوم حضور پتروشیمی ها در بازار شفاف بورس کالا است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
بر خلاف نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت مجمع تشخیص مصلحت نظام کاملا موافق با تداوم حضور پتروشیمی ها در بازار شفاف بورس کالا است.

علی آقا محمدی رئیس کمیسون علمی- راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برخی تلاش ها در خصوص خروج پتروشیمی ها از بورس کالا به خبر نگار بورس ۲۴ گفت: مجمع هنوز به این موضوع ورود جدی پیدا نکرده اما اعتقاد داریم وقتی چیزی را در رقابت قرار داده ایم هرگز نمی توانیم آن را از گردونه رقابت خارج کنیم.

وی افزود: گرچه در یک وزارتخانه در این خصوص نظرات دیگری دارند که اصلا مناسب نیست و به اعتقاد ما پتروشیمی ها باید حوزه رقابت باقی بمانند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شفافیت در اقتصاد یکی از اولویت هایی است که در سند چشم انداز نظام مجمع به آن پرداخته است و هرگز مباحثی در خصوص خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایرانی از سوی مجمع پذیرفتنی نیست و نخواهد بود.

رئیس کمیسون علمی- راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه درباره شایعه برسی وام خرید سهام در این نهاد و اختصاص اعتبار ۷ درصدی خرید سهام به کارگزاران به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: چنین طرحی در مجمع مطرح نشده و اساسأ این نهاد در امور اجرایی دولت مداخله ای نمی کند و تنها نظر مشورتی و مصلحتی می دهد.

علی آقا محمدی در خصوص رویکرد مجمع نسبت به بازار سرمایه گفت: ما فکر می کنیم باید بازار پول و سرمایه به میزان مساوی در سرمایه گزاری سهیم باشند. یعنی باید سهم بازار سرمایه در تامین مالی با بانک متعادل شود تا کشور بتواند اقتصاد بهتری داشته باشد، اگرچه این موضوع تدریجی اتفاق می افتد. البته دو سال اخیر شاهد افزایش قابل اعتنایی سهم بازار سرمایه از تامین مالی بوده ایم. به نظر مجمع بازار سهام بازار زیان دهی نیست و در کلان بازار سرمایه بازار خوبی برای سرمایه گزاری است.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۰:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۸ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۷:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۱:۲۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۰:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۶:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : بورس کالا+پتروشیمی+شورای رقابت
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۵۰:۲۹
آفرین (4180644) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.