نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401550
اوباما: ترامپ صلاحیت کار در یک فروشگاه را هم ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۳
باراک اوباما در واکنش به فاش شدن اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ درباره زنان اظهار کرد که این صحبت‌های ترامپ مربوط به یک ویدئوی ضبط شده در سال 2005، موجب سلب صلاحیت او برای حتی یک شغل در یک فروشگاه زنجیره‌ای خواهد شد چه برسد به ریاست جمهوری آمریکا.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی در تجمع انتخاباتی حامیان هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در کارولینای شمالی گفت: گزینه درست برای انتخابات ریاست جمهوری هشت نوامبر حتی پیش از آنکه ویدئوی مربوط به اظهارات موهن ترامپ منتشر شود کاملا آشکار شده بود.

اوباما در این سخنرانی تصریح کرد: اکنون شما وضعیتی را می‌بینید که در آن این فرد (ترامپ) چیزهایی را می‌گوید که حتی اگر یک نفر به دنبال پیدا کردن شغلی در یک فروشگاه زنجیره‌ای باشد نباید آنها را بگوید و حتی از زبان او هم غیرقابل تحمل است.

اوباما همچنین در این سخنرانی از جمهورخواهانی که اظهارات ترامپ را محکوم کردند، اما همچنان از او حمایت می‌کنند انتقاد کرد.

وی گفت: این حقیقت که اکنون افرادی می‌گویند ما شدیدا مخالف حرف‌های ترامپ هستیم اما هنوز حامی کاندیداتوری او هستیم نشان می‌دهد که آنها همچنان فکر می‌کنند او باید رئیس جمهور آمریکا باشد اما چنین چیزی از نظر من کاملا موضوعیت خود را از دست داده است.

رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان تحت تاثیر پخش نوار ویدیوئی اظهارات دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواهان در مورد زنان قرار دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به نوار ویدیوئی اظهارات دونالد ترامپ گفت: لازم نیست یک نفر، شوهر یا پدر خانواده باشد تا با شنیدن آنچه که چند روز پیش شنیدیم به خود بگوید که گفتن چنین حرف‌هایی درست نیست. اوباما در گردهمایی انتخاباتی به نفع هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، در ایالت کارولینای شمالی از مردم این ایالت برای حمایت از کلینتون دعوت کرد و افزود: اگر چنین اظهاراتی شما را عصبانی می‌کند، می‌توانید در کارولینا به آن واکنش نشان دهید.

رئیس جمهوری آمریکا این نظر خود را تکرار کرد که دونالد ترامپ شایستگی تصدی سمت ریاست جمهوری را ندارد و گفت: وقتی که سخنان او را در مورد اقلیت‌ها و مسلمانان شنیدیم یا وقتی که معلولان را به تمسخر گرفت و به خانواده‌های "ستاره طلایی" توهین کرد، صحت این نظر تایید شد.

خانواده‌های "ستاره طلایی" اصطلاحی است که برای بستگان درجه اول نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ به کار می‌رود.

اوباما خطاب به حاضران در گردهمایی کارولینای شمالی گفت که رای‌دهندگان فقط با گزینش بین کلینتون و ترامپ مواجه نیستند بلکه "ادب، مدارا، عدالت و احترام به زنان هم روی برگه رای نوشته شده است." وی گفت: اگر می‌خواهید با این انتخابات، پیامی بفرستید، پیامی رسا بفرستید، جلو نیروهای مدافع نژادپرستی و زن ستیزی را بگیرید و پیامتان، پیام پیشرفت باشد.

رئیس جمهوری آمریکا اظهارات دونالد ترامپ در مناظره روز یکشنبه با هیلاری کلینتون را یادآور شد که گفته بود در صورت انتخاب به ریاست جمهوری، کلینتون را زندانی می‌کند. اوباما گفت: وقتی در میانه یک مناظره سیاسی، تهدید می‌کنید که مخالف سیاسی خود را زندانی خواهید کرد، یعنی نه محاکمه‌ای، نه تفهیم اتهامی و نه وکیل مدافعی، وقتی از دخالت روسیه در روند انتخابات حمایت به عمل می‌آورید، آن وقت است که نه فقط به مفاهیمی مانند واقعیت، شواهد عینی، آزادی رسانه‌ها اعتنایی ندارید بلکه ارزش‌های بنیادینی مانند مداراگری، رعایت رویه قضایی و احترام متقابل را هم نادیده می‌گیرید.

در همین حال جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت: اظهارات ترامپ در این فایل ویدئویی حتی می‌تواند در سطح یک حمله جنسی باشد.
 
 
کلمات کلیدی : اوباما+انتخابات آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۰۰:۱۹:۱۳
خداییش راست گفته (3970809) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.