توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410307
اوباما: فکر نمی کنم اف بی آی درصدد اعمال نفوذ بر انتخابات آمریکا باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا گفت، فکر نمی کنم 'جیمز کومی' مدیر پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) با اعلام تصمیم اداره تحت امرش مبنی بر بررسی ایمیل های تازه کشف شده در روند تحقیقات درباره سرورهای شخصی 'هیلاری کلینتون' درصدد اعمال نفوذ بر انتخابات آمریکا بوده باشد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اوباما در مصاحبه با شبکه 'ام اس ان بی سی' گفت، همانطور که پیش از این گفتم، دوباره می گویم که کومی، فرد خوب و مثبتی است.

اوباما افزود، فکر نمی کنم او درصدد اعمال نفوذ بر انتخابات باشد. به اعتقاد من، او کارمندی جدی است که می خواهد کار درست را انجام دهد. 

با توجه به اینکه در روند تحقیقات مربوط به همسر جنجالی دستیار کلینتون ایمیل های جدیدی کشف شد، 'اف بی آی' درصدد بررسی این مساله برآمد که آیا این ایمیل ها حاوی اطلاعات محرمانه ای بوده است یا خیر.

'هما عابدین' از دستیاران معتمد کلینتون دمکرات است که در پی رسوایی های اخلاقی متعدد همسرش 'آنتونی وینر' از او جدا شد. 'اف بی آی' در جریان تحقیقات درباره 'پیام های جنسی' وینر به ایمیل های جدیدی دست یافت. 
عابدین در گذشته از لپ تاپ وینر برای ارسال ایمیل هایی به کلینتون استفاده کرده بود. 

کومی در نامه ای به کنگره اعلام کرد، این ایمیل ها باعث شد تا نگاهی دوباره به آنها بیندازیم و ببینیم که آیا اطلاعات محرمانه مورد سوء مدیریت قرار گرفته است یا خیر. کومی تضمینی نداد که تحقیقات جدید آنها پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (18 آبان) تکمیل می شود.

کلینتون که به شدت از سوی رقیب جمهوریخواهش به خاطر رسوایی استفاده از سرور شخصی در دورانی که سکان وزارت امور خارجه آمریکا را در دست داشت، تحت فشار است، روز جمعه گفت که مردم آمریکا حق دارند حقایق کامل را در این رابطه بدانند.

کومی درباره محتویات این ایمیل ها مطلبی مطرح نکرد اما، یک مقام آمریکایی گفت که ایمیل های یاد شده در جریان تحقیقات درباره پیام های جنسی وینر، همسر سابق عابدین به دست آمد. 

وینر در سال های 2011 و 2013 رسوایی اخلاقی به بار آورد و افشای پیام های مکتوب جنسی او به چندین زن موجب شد تا هیلاری کلینتون تحت فشار قرار بگیرد. عابدین در زمان فعالیت کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه سابق آمریکا، معاون رئیس دفتر او بود.

'دونالد ترامپ' رقیب جمهوریخواه کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از تصمیم 'اف بی آی' برای ازسرگیری روند تحقیقات علیه کلینتون استقبال کرد و گفت، این رسوایی 'بزرگتر از رسوایی واترگیت' است. 
 
کلمات کلیدی : اوباما+انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.