توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382615
وزیر ورزش دلیل ناکامی کشتی را اعلام کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱
وزیر ورزش و جوانان در ارزیابی‌اش از عملکرد کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک گفت: کشتی فرنگی یک نقص بزرگ داشت که همین نقص باعث شد نتواند مثل گذشته نتیجه بگیرد.

به گزارش مهر، محمود گودرزی که عصر امروز چهارشنبه در تمرین تیم فوتبال استقلال حضور پیدا کرده بود در ارزیابی اش از عملکرد کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازیهای المپیک گفت: در مورد نتایج که بعدا صحبت خواهیم کرد چرا که الان ورزشکاران ما در حال برگزاری مسابقاتشان هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که عملکرد کشتی فرنگی را چطور دیدید و به نظر شما چه دلیلی باعث این ناکامی شد گفت: در مورد کشتی فرنگی یک نقص بزرگ وجود داشت و آن بیش تمرینی بود که باعث خستگی و کوفتگی کشتی گیران شده بود.

گودرزی در ادامه تحلیلش از عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک گفت: کادر فنی و مدیریت باید طوری رهبری می کردند که کشتی گیران دچار بیش تمرینی و خستگی نشوند. این مشکل را در اغلب کشتی گیران دیدم. این نوسان منطقی نبود با این حال همه تلاششان را کردند این نقص بزرگ وجود داشت.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم که ورزشکاران باقی مانده نتایج شایسته ای کسب کند. البته بنده قبلا هم اعلام کردم که میانگین کسب مدال ورزش ایران در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت. ورزش ایران تاکنون در ۱۵ دوره المپیک شرکت کرده که ۶۰ مدال کسب کرده است. یعنی برای هر دوره چهار مدال. المپیک لندن یک استثنا بود. بنده قبلا هم این موضوع را گفتم اما رسانه ها ایراد گرفتند.

محمود گودرزی خاطرنشان کرد: البته امیدوارم این شرایط بهتر شود اما باید بپذیریم که جایگاه ورزش ما در دنیا فعلا همین است. امیدواریم که در تکواندو و کشتی آزاد بتوانیم مدال های بیشتری کسب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی اش را براساس شرایط موجود ورزش ارائه کرده است گفت: حضور ورزش ایران در المپیک نوسان زیادی داشته است. توقع هم نباید بالاتر از این باشد. حد ما در ورزش دنیا همین است و باید زحمت بیشتری بکشیم. مدیران ورزشی باید بپذیرند که براساس علوم جدید مدیریتی حرکت کنند. مربیان هم باید یاد بگیرند که از تجربیات دیگران استفاده کنند. نباید مربی تیم را فقط متعلق به خودش بداند و حصار دور خودش بکشد و اجازه ندهد بقیه ببینند.

وی در مورد ناداوری که برای بهداد سلیمی بوجود امد نیز گفت: آنچه که من دیدم ناداوری بود و رایی که هیات ژوری داد منطقی نبود. داوران سه چراغ سفید دادند اما ژوری منطقی در رایش نبود. متاسفانه برخی فدراسیون های جهانی اجازه نمی دهند یک کشوری سه مدال طلا بگیرد. در کشتی و وزنه برداری شاهد این اتفاق بودیم. اعتراض هم تبدیل به مدال نمی شود. این ناداوری‌ها با روح المپیک همخوانی ندارد.

محمود گودرزی در مورد دلیل حضورش در تمرین استقلال گفت: ما به این تیم ها علاقمند هستیم و باید در تمرین استقلال و پرسپولیس و بقیه تیم ها شرکت کنیم. حواس ما باید به همه تیم ها باشد. امیدوارم استقلال بتواند از شرایطی که دارد خارج شود. البته همین شرایط را فصل گذشته پرسپولیس هم داشت که رو به جلو حرکت کرد و تا مرز قهرمانی هم رفت. استقلال هم ان شالله همین مسیر را می رود.

وی افزود: اگر تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس و چند تیم دیگر خوب کشورمان در شرایط مطلوبی باشند ما تیم ملی خوبی نیز خواهیم داشت. امیدوارم فوتبال به گونه ای حرکت کند که ما یک گام به جلو برداریم.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه باید در مورد مبالغ اهالی فوتبال شفاف سازی صورت بگیرد گفت: آنچه که از رقم قرارداد بازیکنان و مربیان اعلام شد را به عنوان سند رسمی می پذیریم. همه باید کمک کنند که این شرایط بهتر شود و رقم قرارداد فوتبالیست ها واقعی شود. رسانه ها هم باید به این امر کمک کنند و اجازه ندهند که در این فضای مسموم قیمت ها افزایش پیدا کند. البته این را هم باید بگوییم که این تعهدات عمل نمی شود. اگر می شد که الان بدهی استقلال و پرسپولیس ۶۰ میلیارد تومان نبود.

محمود گودرزی در مورد سرپرستی سیدرضا افتخاری در باشگاه استقلال نیز گفت: ایشان دارد کارش را انجام می دهد و همه ما هم باید کمک کنیم تا استقلال از این وضعیت خارج شود.
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+کشتی فرنگی+وزیر ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.