توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382230
امید نوروزی: المپیک زدوبند دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵
عضو تیم ملی کشتی فرنگی گفت: المپیک مثل بازار کاری است که در آن زدوبند زیادی می‎شود و کشورها برای کسب یک مدال تلاش زیادی می‎کنند.

امید نوروزی در گفت‌وگو با تسنیم به ریو در خصوص حذفش از بازی‎های المپیک، اظهار داشت: جا دارد که از همه مردم ایران به‌خاطر حمایت‎های‌شان از کشتی فرنگی تشکر و قدردانی کنم. تمام تلاش‌مان را کردیم و هرچه در توان‌مان بود، گذاشتیم.

وی ادامه داد: اگر کشتی‎ام را مردم دیده باشند، متوجه می‎شوند که هیچ فنی از حریفانم نخوردم. حتی دوبار حریفم را لیفت کردم اما کشتی‎گیر گرجی به‌وسیله دستش، دستم را پس زد که در قوانین داوری، این حرکت یک اخطار و امتیاز دارد. متأسفانه داوران این امتیاز را به من ندادند.

عضو تیم ملی کشتی فرنگی گفت: آن دو امتیاز و اخطاری هم که پشت سر هم داور مسابقه به من داد، اشتباه بود. اخطار و امتیاز دوم باید به‌سود من داده می‎شد. متأسفانه نمی‌خواهم توجیه کنم و به‌خوبی می‎دانم که شکست، شکست است اما داوری‌ها واقعاً مشکل داشت، خصوصاً برای ورزشکاران ایرانی.

وی افزود: ما هیچ‌کسی را نداریم و فقط خدا را داریم. خیلی زحمت کشیدیم اما این اتفاقات برای ما رخ داد. المپیک مثل یک بازار کار است، خیلی‌ها برای یک مدال برنز المپیک زدوبند می‌کنند. مجدداً از مردم عذرخواهی کنم.

نوروزی گفت: اگر کشتی‎ام را می‌بردم، در مرحله بعدی باید با ورزشکار صربستان مسابقه می‎دادم. لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی یک صربستانی است. هیچ‌گاه اجازه نمی‎دهد کشتی به جاهای حساس برسد و هیچ‌گاه اجازه نمی‎دهد مدال کشورش از دست برود. ۶ دقیقه در کشتی‌ام حمله کردم و هیچ فنی نخوردم اما داور دو اخطار و پوئن به‌ضرر من داد.

قهرمان المپیک لندن یادآور شد: ۱۱ ماه در خانه کشتی تمرین کردیم و اصلاً کم نگذاشتیم. بدون هیچ امکاناتی قید خیلی از مسائل را زدیم. مردم ایران بدانند که کشتی‌گیران ما تا این لحظه از جیب‌های خودشان چندین میلیون خرج کرده‌اند و تا امروزی که مسابقات در حال تمام شدن است، هیچ دریافتی و حق و حقوقی نگرفتیم. نمی‌دانم چرا همه فکر می‌کنند تمام ورزشکاران دنیا فقط می‌خورند و می‌خوابند و تنها ایرانی‌ها تلاش می‌کنند. تمام دنیا در کنار تلاش‌های زیادی که می‌کنند هزینه‌های زیادی هم صرف می‌کنند.

وی تصریح کرد:‌ تمام دنیا برنامه‌های زیادی را هم تدوین می‌کنند که بتوانند در المپیک یک مدال بگیرند. ما در المپیک لندن ۳ طلا گرفتیم، عده‌ای گفتند شانسی بوده، برخی گفتند اتفاقی و عده‌ای هم گفتند که اصلاً حق‌شان نبوده است. حالا این المپیک اتفاقات این‌گونه رقم خورد. این نشان می‌دهد که المپیک یک میدان بزرگ است و شوخی‌بردار نیست.

نوروزی افزود: واقعاً یک کشتی‌گیر اگر بخواهد در المپیک مدال بگیرد، باید ۴ سال تحت نظر باشد، باید در اردوها باشد؛ برایش هزینه شود. تمام زمانی که داشتیم ۱۰ ماه بود. با آن‌ همه حاشیه‌هایی که برای‌مان درست کردند، آن همه اختلافی که در کشتی فرنگی رخ داد و سایر موارد زمان ما برای آماده سازی فقط ۱۰ ماه بود. در این ۱۰ ماه هم وقت‌های مرده داشتیم که متأسفانه باعث ضرر و زیان به کشتی فرنگی شد. امیدوارم مردم ما را ببخشند،‌ شرمنده آنها شدیم، امیدوارم در سال‌های آینده و در رقابت‌های دیگر جبران کنیم.
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+کشتی فرنگی+امید نوروزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.