توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393588
وزیر دفاع پاکستان: اشرف‌غنی بانکدار بوده نه سیاستمدار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
وزیر دفاع پاکستان در واکنش به تنشهای اخیر با افغانستان با تاکید بر بازگشت پناهجویان این کشور اظهارداشت که اشرف غنی بانکدار بوده و سیاستمدار نیست.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه «چوهدری»، «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در واکنش به اظهارات اخیر اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان گفت که غنی سیاست‌مدار نیست بلکه یک شخص بانکدار بوده است.

آصف مدعی شد که رئیس‌جمهور افغانستان در حالی که بر تمام نقاط کشورش حاکمیت ندارد، در تلاش برای حفظ قدرت خود است.

وزیر دفاع پاکستان اظهار داشت: رئیس‌جمهور افغانستان نباید سخنگوی هند باشد زیرا این امر با حیثیت اشرف‌غنی مغایرت دارد.

وی افزود: اشرف‌غنی همچنین نباید علیه پاکستان بیانیه صادر کند.

آصف ادامه داد: هند و افغانستان بهره برداری از بندر چابهار را هرچه سریعتر آغاز کنند.

نظامی پاکستانی در خصوص پناهجویان افغان در کشورش گفت: پناهجویان افغانستان باری بر دوش پاکستان هستند و باید هرچه زودتر به کشور خود باز گردند.

اشرف‌غنی به رسانه هندی «ان دی تی وی» گفته بود که گروه‌های تروریستی پاکستان در چندین حمله تروریستی در افغانستان دست داشتند.

این در حالی است که روابط کابل - اسلام‌آباد در این اواخر به شدت دچار تنش شده و رئیس‌جمهور افغانستان بارها علیه پاکستان مواضع تندی گرفته است.

وی همچنین چند روز قبل با سفر به دهلی‌نو و دیدار با مقامات هندی با تعهد کمک میلیارد دلاری هند به افغانستان و گسترش روابط کابل - دهلی‌نو بازگشت.
 
کلمات کلیدی : افغانستان + پاکستان +اشرف‌غنی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.