توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365458
حفر خندق در مرز پاکستان و افغانستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱
حفر خندق ۱۱۰۰ کیلومتری در مرز بین افغانستان و پاکستان در مرز «چمن» به پایان رسید.

به گزارش مهر، به نقل از روزنامه «پاکستان»، حفر خندق ۱۱۰۰ کیلو متری در مرز بین افغانستان و پاکستان در مرز «چمن» برای کنترل رفت و آمد اتباع دو کشور به پایان رسید. این خندق می تواند از ورود و خروج غیرقانونی اتباع دو کشور به آنسوی مرزها جلوگیری بعمل آورد.

از سویی دیگر تردد در مرز «تورخم» با کارت شناسایی معتبر صورت می گیرد و ساعات تردد در این مرز دو ساعت کاهش داشته است. اتباع دو کشور می توانند از ساعت هشت صبح تا چهار عصر از طریق این مرز رفت و آمد داشته باشند.

لازم به ذکر است در هفته های اخیر در مرز «تورخم» بین نیروهای امنیتی افغانستان و پاکستان درگیرهایی صورت گرفت که طی این درگیریها تعدادی از نیروهای نظامی دو کشور کشته و زخمی شدند.

این درگیریها پس از آن صورت گرفت که دولت اسلام آباد اعلام کرده بود که اتباع افغانستان باید پس از اخذ روادید به پاکستان سفر کنند. از سویی دیگر نیروهای امنیتی پاکستان تصمیم به ساخت تاسیسات نظامی در مرز «تورخم» گرفته بودند که با واکنش نیروهای امنیتی افغانستان روبرو شدند و درگیری بین طرفین شروع شد.
 
کلمات کلیدی : افغانستان+پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.