توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408455
سفر هیأتی بلندپایه از کردستان عراق به ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
نماینده منطقه کردستان عراق در ایران اعلام کرد که هیأتی بلندپایه از اتحادیه میهنی کردستان عراق به منظور دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران عصر امروز وارد تهران خواهد شد.

به گزارش فارس، قرار است هیأتی بلندپایه از «اتحاد میهنی کردستان» عراق، یکشنبه (امروز) وارد تهران شود.
 
«ناظم عمر دباغ» نماینده منطقه کردستان عراق در ایران با اعلام این خبر، گفت این هیأت عصر یکشنبه به ایران سفر خواهد کرد.
 
دباغ در گفت‌وگو با شبکه خبری «رودآو» ارتباط  سفر این هیأت با مشکلات داخلی اتحاد میهنی کردستان عراق را رد کرد و اظهار داشت که هیأت مذکور با هدف بررسی اوضاع داخلی منطقه کردستان و عراق با مقامات ایران دیدار خواهد کرد.
 
وی گفت که این هیأت به ریاست «ملا بختیار» خواهد بود و «عمر فتاح»، «سعدی أحمد بیره» «بافیل الطالبانی» »خسرو کول أحمد» و «یاسین صابر» که بیشتر آن‌ها از اعضای حزب اتحاد میهنی کردستان عراق‌اند، وی را همراهی خواهند کرد.
 
نماینده منطقه کردستان عراق همچنین افزود، سفر این هیأت روز چهارشنبه این هفته تمام شده و به عراق باز خواهد گشت.
رهبر حزب اتحاد میهنی کردستان، از بدو تأسیس تاکنون «جلال طالبانی» بوده‌است. این حزب در جنگ ایران و عراق از نیروهای نظامی ایران حمایت می‌کرد.
رسانه‌های عراقی طی ماه‌های گذشته از اختلاف بین دو حزب بزرگ کردستان عراق، اتحاد میهنی کردستان و حزب دموکرات کردستان عراق در نحوه مدیریت منطقه کردستان عراق خبر داده بودند.
 
کلمات کلیدی : کردستان عراق+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.