توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332891
خوشحالی صهیونیست‌ها از اقدام ریاض
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
کارشناس فلسطینی با تاکید بر اینکه اعلام آمادگی عربستان برای مداخله زمینی در سوریه یک شعار پوچ و ناشی از زیان سنگین ائتلاف ضد ایرانی در سوریه است، گفت: اسرائیل از این قضیه احساس خوشحالی و آرامش خاطر می‌کند.

«اکرم عطا الله»، کارشناس فلسطینی مسائل اسرائیل در گفت‌وگو با فارس درباره موضع اسرائیل نسبت به اعلام آمادگی عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه اظهار داشت: اسرائیل از این قضیه احساس آرامش خاطر می‌کند، اگرچه ابراز نمی‌کند اما آن را فرصتی برای جنگ و رویارویی عربستان با ائتلاف ضد اسرائیلی و دشمنان اسرائیل در منطقه می‌داند.

عطا الله گفت: اسرائیل در اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی که پشت سر گذاشتیم اظهار داشت که که دیگر محور ایران در سوریه پیروز نمی‌شود و می‌خواست که سوریه به هولوکاست دشمنان اسرائیل مبدل شود.

وی افزود:اسرائیل خود را بخشی از ائتلاف ضد ایرانی می‌داند اما هنگامی که با مداخله هوایی روسیه، تحولات میدانی نبرد در این کشور به نفع نظام دمشق پیش رفت ، اسرائیل موضع شفافی در قبال پرونده سوریه نداشت.

کارشناس فلسطینی گفت: اسرائیل به ائتلاف ضد ایرانی نزدیک شده که شامل عربستان و ترکیه است اما این قضیه را اعلام نکرده چون روسیه در خاک سوریه است.

عطا الله گفت: نزدیکی عربستان و اسرائیل به یکدیگر، در دست دادن اخیر «ترکی الفیصل»، وزیر اطلاعات اسبق سعودی با «موشه یعلون»، وزیر جنگ اسرائیل در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ کاملا آشکار بود.

وی افزود: پیش از این هم اظهارات «انور عشقی»، ژنرال سعودی را شنیده بودیم که گفته بود اسرائیل به عربستان نزدیک است و در مقابل اسرائیل اعلام می‌کند شیخ‌نشین‌های خلیج فارس از تل آویو برای مقابله با ایران کمک می‌خواهند.

کارشناس فلسطینی گفت: تشدید اختلافات بین شیعه و سنی همه ائتلاف‌های منطقه را متحول کرد و اسرائیل هم بخشی ازاین ائتلاف‌هاست.

عطا الله تصریح کرد: اعلام آمادگی عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه خشم طرف‌هایی را منعکس می‌کند که همه نقشه‌های آنها در سوریه بر باد رفته و از میز گفت‌وگوها حذف شده‌اند بنابراین شعارهای فریبنده از سر عصبانیت وبرای تشویش اذهان عمومی بوده و هرگز به مداخله نظامی در سوریه منجر نمی‌شود.

وی تاکید کرد: هر گونه مداخله نظامی زمینی در سوریه به موافقت شورای امنیت نیاز دارد و روسیه در شورای امنیت و در سوریه حضور دارد بنابراین هرگز اتفاق نخواهد افتاد و راه دیگر این است که دولت سوریه درخواست مداخله بدهد که معلوم است سوری‌ها هیچ گاه از عربستان و ترکیه درخواست کمک نخواهند کرد.

عطا الله گفت: بنابراین اگر عربستان بخواهد به رغم اراده سوریه در این کشور مداخله کند، این امر تجاوز محسوب می‌شود و روسیه هم اعلام کرده که با هر گونه مداخله عربستان و ترکیه در سوریه برخورد می‌کند.

کارشناس فلسطینی گفت: بنابراین اعلام آمادگی عربستان برای مداخله زمینی در سوریه مورد تردید است و البته تبلیغات صرفا نمایشی و نتیجه زیان بزرگی است که در سوریه دیده‌اند آن هم پس از اینکه روسیه به درخواست دولت دمشق در سوریه مداخله کرد.
 
کلمات کلیدی : عربستان، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.