نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395937
پرفسور سمیعی: به آینده علمی ایران خوشبین هستم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
رئیس فدراسیون انجمن جراحان اعصاب جهان از آغاز به کار مرکز بین‌المللی تحقیقات پایه‌ای در ایران خبرداد و گفت: به آینده علمی ایران خوشبین هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مجید سمیعی در مجتمع پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: شما نمی‌دانید و فکرش را هم نمی‌کنید که اهمیت شما دانشجویان چقدر بالاتر از همه مسئولان و اساتید دانشگاه و همه بزرگان این جمع است و دلیلش واضح است چون آینده ایران با شماست و شما اهل علم باید کشور را بسازید.

وی افزود: اگر قرار است ایران روزی در دنیا درخشش پیدا کند و علوم از ایران به سراسر دنیا تسری یابد نباید زمانی را به بطالت بگذرانید و باید نقش خودتان را در شکوفایی علوم ایفا کنید.

رئیس فدراسیون انجمن جراحان اعصاب جهان، با اشاره به اینکه فعالیت های پژوهشی در حقیقت شکافتن و درنوردیدن مرزهای علم و دانش است، تصریح کرد: باید در رشته خودتان پژوهش کنید و خود را جزو اولین کسانی قرار دهید که به دانش نو در رشته خود دست یافته باشید.

وی افزود: امروزه برای من فرقی ندارد کسی که در کنار من است و می‌خواهد دانش بیاموزد از چه ملتی است، من فقط فرد دانشجو و استعدادهایش برایم مهم است.

رئیس بیمارستان علوم عصبی هانوفر آلمان گفت: دانشجویان فریب زرق وبرق عناوین و مدارک افراد را که مدعی هستند در دانشگاه های معتبر خارج تحصیل کرده‌اند را نخورید و متخصصان پزشکی بر روی بُرد خود عناوین دانشگاه‌های خارج از کشور را درج نکنند.

وی ادامه داد: کسی که دانشی دارد باید در حوزه دانش خود حرف بزند و علاقه‌مندان را با دانش خود سیراب کند نه اینکه مدام محل تحصیل خود را به رخ دیگران بکشاند.

پروفسور سمیعی با تاکید بر اینکه همه متخصصان فقط اسم خودشان را بنویسند و از عناوین دانشگاه و کشورها در تابلوی خود پرهیز کنند، اظهار کرد: در این ۴۰ سال اخیر در زیرنوشته‌های خود فقط «مجید سمیعی» نوشتم.

وی افزود: اگر بخواهیم در ۱۰ سال آینده در پیشرفت دنیا سهیم باشیم باید از تقلید از کشورهای دیگر پرهیز کنیم، و به جای کپی برداری به موضوعاتی که تاکنون کسی چیزی درباره آن اندیشه نکرده است بپردازیم.

برترین جراح مغز ایرانی در جهان، گفت: از دانشجویان ایرانی انتظار دارم دستگاهی که درست می‌کنند نوآوری در آن وجود داشته باشد و از هر لحاظ برای انسان‌ها کمک کننده باشد.

وی افزود: از اساتید انتظار دارم که اجازه دهند دانشجو از روز اول دانشگاه یک برنامه علمی در کنار درسشان داشته باشند و با کار علمی بر روی مسئله‌ای که بر روی آن کار نشده به معنای واقعی به پژوهش بپردازند.

سمیعی گفت: من در ایران دوران مدرسه را گذراندم وقتی در ایران بچه‌ها را می بینم گویی خودم و دوران کوکی‌ام را به یاد می‌آورم و برای هر کدامشان در قلبم آرزوی موفقیت دارم.

وی با بیان اینکه بیماران جراحان مغز و اعصاب در گذشته با مرگ و میر زیادی روبرو می شدند، افزود: در سن ۳۳ سالگی سمت پروفسوری و استادی را در دانشگاه خارج از کشور اخذ کردم.

این برترین جراح مغز جهان به تربیت شاگردان بسیار خود اشاره کرد و افزود: استاد کتابچی نیز از جمله شاگردان باهوش بود که نه تنها خودشان آمدند و دوره گذراندند بیش از ۱۰۰ دانشجو از ایران را برای فراگرفتن علوم جراحی مغز معرفی کردند و از آن زمان به بعد سالانه دو بار به ایران می‌آیم و آخرین دستاوردهای خودم را در اختیار دانشگاهیان قرار می‌دهم.

وی با بیان اینکه دانشجویان افکارشان را تغییر دهند، افزود: هیچ ایرادی ندارد به خارج رفتن اما اگر فکر کنید به خارج بروید استاد اساتید می‌شوید اینگونه نیست اما رفتن به خارج حُسنی دارد و آن این است که می توانید یک استاد متخصص داشته باشید.به آینده علمی ایران خوشبین هستم

سمیعی با بیان اینکه باید مسئولین در فکر این باشند که بعد از تحصیل امکانات تحقیقات و تحصیل برای فارغ‌التحصیلان فراهم باشد، گفت: من به آینده علمی این کشور خوشبین هستم در سال‌های آینده امکانات بسیار خوبی در کشور وارد می‌شود.

وی افزود: مرکز علوم اعصاب در کشور در حال احداث است که با ساخت این مرکز حداقل ۲ هزار نفر را در آنجا مشغول کار تحقیقاتی خواهند شد.

این پروفسور مغز و اعصاب گفت: وزیر علوم تصمیم گرفتند با بودجه بزرگی برای پیشرفت علم و دانش، مرکز بین‌المللی تحقیقاتی پایه‌ای در ایران بوجود آورند که هزارنفر از محققین درجه یک بین‌المللی در آن مشغول به کار شوند تا دانشجویان ما بتوانند از آن محققان، علوم روز را فرا بگیرند.

وی افزود: اکنون پروژه تکنولوژی رباتیک که کار انسان را انجام می‌دهد از پروژه های مرکز بین‌المللی تحقیقاتی پایه‌ای در ایران است و این مرکز از امسال با این پروژه شروع به کار می‌کند.

سمیعی عنوان کرد: جایزه نخستین اجلاس زنان جهان اسلام در شهر کوالالامپور را طی یک مراسمی به من اهدا می‌کنند و بنده چون قول داده بودم در چنین روزی در مازندران باشم به خانم افخم سفیر ایران در مالزی سپردم که نماینده من در این مراسم جایزه را دریافت کند.تقدیم ارزش معنوی جایزه اجلاس زنان جهان اسلام به علوم پزشکی مازندران

وی افزود: اینجانب ارزش معنوی این جایزه بزرگ اسلامی دنیا را به دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیم می‌کنم.

این جراح برتر مغز جهان به دانشجویان توصیه کرد از گفتن دروغ پرهیز کنند و اگر قولی به کسی دادند حتما وفا کنند، در دوراهی زندگی راهی که در آن دانش و معرفت است بروند و از راه شهرت و ثروت پرهیز کنند چرا که دانش سرمایه‌ای گران‌بهاء است که جهان را به تسخیر شما درمی‌آورد.

دکتر سمیعی افزود: اگر در کشور ما کسی دنبال دانش رفت و فقیر شد مقصر تمام مسئولین کشور هستند و باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به تبلیغات سوء درباره جامعه ایران در غرب، گفت: گاها در غرب، جامعه ایران را با عربستان مقایسه می‌کنند و وقتی در جواب این افراد می‌گویم ۷۰ درصد از دانشگاهیان ما بانوان هستند تعجب می‌کنند.

سمیعی در پایان گفت: اساتید ارتباط خودشان را با دانشجویان محکم‌تر و نزدیک‌تر کنند و اساتید باید نیروی دانشجویان و مشوق آنها باشند.
 
کلمات کلیدی : پرفسور سمیعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۵:۵۲:۴۰
بله ایشان چون پزشک هستند ومیدانند که چه پزشکان خوب وزحمت کشی داریم پزشکی ایران همینطور خوب می ماند درصورتی که نخبه های واقعی وارد دانشگاه شوند وجلو سهمیه منلطق که ظلمی بزرک نسبت به مناطق یکی هااست گرفته شود در کنکور باید هر که توانمندتر است وارد دانشگاه شود (3950394) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.