توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504124
رکورددار پذیرش بیشترین تعداد پناهندگان در جهان کدام کشور است؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد: پاکستان در سه دهه گذشته میزبان بیشترین تعداد پناهندگان در جهان بوده است.

به گزارش الوقت، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد:پاکستان در سه دهه گذشته میزبان بیشترین تعداد پناهندگان در جهان بوده است. کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در گزارشی اعلام کرد: نزدیک به یک میلیون و 450 هزار پناهنده در این کشور از افغانستان هستند.

به گزارش رادیو پاکستان، علاوه بر این به دلیل بالا بودن تعداد پناهجویان در این کشور ضروری است جامعه بین‌المللی حمایت‌های لازم را در نظر گیرد. کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از سال 2002 برای بازگشت داوطلبانه مهاجران افغانستانی مقیم پاکستان کمک می‌کند.

در حال حاضر نیز کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با احداث کمپ و مرکز ویژه در منطقه چمکنی شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخواه مقدمات بازگشت مهاجران افغانستانی به کشورشان را فراهم کرده است. سازمان ملل متحد در صورت بازگشت داوطلبانه به هر مهاجر افغانستانی 200 دلار پول نقد و مقداری مواد خوراکی به آنان ارائه می‌کند.

هم اکنون حدود یک میلیون و 300 هزار مهاجر افغانستانی به صورت ثبت نام شده و قانونی و 600 هزار نفر نیز به صورت غیرقانونی در پاکستان حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : پناهندگان ، کمیساریای عالی سازمان ملل ،پناهنده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.