نظر منتشر شده
۱۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370826
مقامات سازمان نظام پرستاری مطرح کردند؛
ضرب و شتم دو پرستار از سوی پزشکان/ ماجرای حقوق‌های صدها میلیونی فقط در یک بیمارستان/ ظهور آپارتاید نوین در نظام سلامت
بخش اجتماعی الف، 20 تیر 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
قائم مقام سازمان نظام پرستاری با اعلام اینکه در ۲۰ روز گذشته دو پرستار در تهران و بابل به دست پزشکان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند گفت: به بیمارستان‌ها نامه‌نگاری کردیم که دستکم عذرخواهی کنند اما به این هم راضی نیستند.

به گزارش فارس،محمد شریفی‌مقدم در نشست خبری صبح امروز گفت:‌ در رابطه با قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تمام اقدامات کارشناسی انجام شده و بهانه‌های ممکن گرفته شد اما در وزارت بهداشت و در دولت‌های مختلف عزمی برای اجرای این قانون وجود ندارد و اعتنایی هم نکرده‌اند.

وی ادامه داد:‌ وزارت بهداشت توپ را به زمین بیمه‌ها می‌اندازد در حالی که در جلسه‌ای که با بیمه‌ها داشتیم قرار شد بسته‌های خدمتی تهیه شود که ما آن را آماده کردیم اما دبیرخانه شورای عالی بیمه معتقد بود باید نامه‌ای هم از وزارت بهداشت در این رابطه صادر شود اما وزارتخانه اقدامی نکرد.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با انتقاد از تفاوت در برخورد با گروه‌های مختلف تیم درمانی گفت: ده‌ها هزار میلیارد تومان صرف نظام سلامت می‌شود و گویا قانون طرح تحول سلامت یک شبه تصویب شده و اعتبار ده‌ هزار میلیاردی به آن داده‌اند و تا کنون کسی نمی‌داند چه کسانی پای این طرح را امضا کرده است.

شریفی‌مقدم افزود: در این طرح فقط تفاوت در پرداختی‌ها وجود ندارد، متأسفانه طی ۲۰ روز گذشته دو تن از همکاران پرستار در بابل و در بیمارستان شهدای تجریش تهران توسط همکاران پزشک کتک خورده‌اند در بابل توسط یک متخصص قلب و در تهران توسط یک رزیدنت جراحی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

وی گفت: جامعه‌ای که فقط احساس نخبگی می‌کند دور از شأن انسانیت است که به همکار خود تعرض کند ما به شدت معترض هستیم در آستان تشنج قرار داریم و به این بیمارستان‌ها نامه‌نگاری کرد که حدالمقدور عذرخواهی کنند اما به این هم راضی نیستند ما هم یک حدی را می‌توانیم تحمل کنیم. به نظر می‌رسد پزشک‌سالاری در این سال‌ها موذیانه‌تر و حرفه‌ای‌تر شده است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری در رابطه با پرداخت‌های نجومی به پزشکان گفت:‌پرداخت‌ها می‌گویند قانونی شده است، درست است با ۱۵ روش از جمله مقیمی، دریافتی‌هایشان را بیشتر کرده‌اند و تعرفه آنها را سه برابر کرده‌اند و در سال ۹۳ در لابه‌لای طرح تحول سلامت مصوبه‌ای گرفته‌اند که اجازه پرداخت ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد را هم دادند مگر می‌شود فردی هزار برابر از سایر همکارانش حقوق بگیرد در اینجا مقصر اصلی وزارت بهداشت است و شخص وزیر که اجازه این پرداخت‌ها را می‌دهد.

شریفی‌مقدم با بیان اینکه اطلاعات دقیقی به سازمان بازرسی داده نشده است، گفت: فقط در یک بیمارستان پزشکان بسیاری بالای ۱۰۰ میلیون گرفته و به سازمان بازرسی گفته‌اند دریافتی بالای ۷۰ میلیون نداریم و در نامه جهانگیری به رئیس جمهور آمده پرداخت‌های غیرمتعارف در دستگاه‌ها امری استثنایی است و به تعداد کمی محدود می‌شود آیا حقوق ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون متعارف است و اگر در یک بیمارستان ۷۴ نفر بالای ۱۰۰ میلیون می‌‌گیرند، استثناء است؟

وی افزود: اکنون قاطبه اعضای هیأت علمی در وزارت بهداشت بالای چند ده میلیون می‌گیرند در حالی که به نظر می‌رسد حقوق حدود ۱۵ میلیون متعارف باشد، پس اغلب اعضای هیأت علمی حقوق غیرمتعارف دارند. اگر این حقوق‌های نجومی استثناء بود پس چرا با آن برخورد نکردند. گزارش‌های ارسال شده واقعی نیست و پرداخت‌های غیرمتعارف کوچک شمرده می‌شوند بنابر این آنچه سازمان بازرسی به دیوان محاسبات گزارش کرده واقعی نیست باید راست‌آزمایی شود و برای گزارش غلط برخورد انجام گیرد.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: وزارت بهداشت می‌خواهد پرداخت‌های غیرمتعارف مشمول مدیر زمان شود. سؤال اینجاست اگر پرداخت‌های غیرمتعارف موردی و محدود است، چرا برای برخورد با آن به زمان زیادی نیاز است؟

شریفی‌مقدم روش‌های پرداخت حقوق در نظام سلامت را در دنیا اینگونه توصیف کرد که یک روش حقوق ثابت است که ۴۰ ساعت فرد کار کرده و دریافتی دارد که ما هم به این روش معتقد هستیم چرا که در همه جای دنیا تفاوت پرداخت بین پزشک و پرستار ۱.۵ تا ۳ برابر است.

وی ادامه داد: روشی هم هست که با فیفور سرویس است یعنی حقوق ثابت ندارد، زمان ثابتی هم وجود ندارد بلکه به ازای خدماتی که ارائه می‌شود حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از آن دریافتی به پزشک تعلق می‌گیرد. اما در کشور ما روش ترکیبی وجود دارد هم حقوق ثابت و هم با توجه به خدمتی که انجام می‌شود‌،‌کارانه می‌دهند در نتیجه اختلاف ۱۰۰ و گاهی هزار برابر پیش می‌آید در حالی که باید برای پرداخت‌ها سقف و کفی تعیین شود.

وی در پایان گفت:‌ اگر پرداخت‌های نجومی به پزشکان را به دلیل کمبود متخصص می‌دانند، در پرستاری هم کمبود داریم اما در پرستاری پذیرش را ۳ برابر و به روش‌های مختلف متوسل شدند و اکنون هم ۱۷ هزار پرستار بیکار داریم در پزشکی هم ۲۰ هزار پزشک عمومی بیکار داریم که اگر درهای تخصص را به روی آنها باز کنند، کمبودها رفع می‌شود و نیازی به پرداخت‌های میلیونی وجود نخواهد داشت اما مسائلی پشت پرده است که بیشترین بار بیمارستان‌ها روی دوش پرستاران سنگینی می‌کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری خبر داد
ظهور آپارتاید نوین در نظام سلامت/ وجود قراردادهای خاص تجهیزات پزشکی بین متخصصان

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: متأسفانه فساد مالی در وزارت بهداشت وجود دارد و نظام سلامت به سمت پزشک سالاری و آپارتاید نوین می‌رود که باید این سیکل معیوب برداشته شود و شرط عدالت در جامعه این است که اختلاف پرداختی‌ها به حداقل برسد.

علی‌محمد آدابی در نشست خبری صبح امروز گفت: در آستانه سالگرد تصویب و ابلاغ قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستیم در سال ۷۳ طرحی به عنوان نظام نوین اداره بیمارستان‌ها، پایلوت و در سال ۷۶ به صورت فراگیر اجرا شد. تا قبل از این طرح اختلاف درآمد پزشک و پرستار کمتر از دو برابر بود.

وی ادامه داد:‌ بعد از اجرای طرح تفاوت پرداخت به ۵ تا ۱۰ برابر رسید و ایجاد نارضایتی شدیدی در تیم درمان موجب شد. اما در دهه ۸۰ قانونی تصویب شد که پرستاران هم از حق‌الزحمه به عنوان تعرفه بهره‌مند شوند.

آدابی گفت:‌ اکنون بیش از ۹ سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌گذرد و پرستاران از این حق مسلم برخوردار نشده‌اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که همراه با اجرای طرح تحول سلامت اختلاف درآمد بین پزشک و پرستار به ۴۰ برابر و در برخی برابر به ۱۰۰ برابر رسیده است و این یک نگاه ارباب رعیتی است و به جای اینکه تیم درمان همگرایی داشته باشد واگرایی دارند و در نتیجه خدمات خوبی به مردم نخواهد رسید.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: فساد مالی متأسفانه اکنون در بدنه نظام سلامت از سقف تا زیر وجود دارد چرا که سکان‌دار این نظام فردی است که در کلینیک خودش تعرفه قانونی رعایت نمی‌شود و طبیعی است که در سازمان‌ها و دانشگاه‌های زیرمجموعه هم رعایت نشود.

آدابی گفت:‌ این فساد در بحث تجهیزات پزشکی سنگین و پر درآمد وجود دارد که توسط متخصصین مربوطه قبضه شده این افراد با همسران یکدیگر قرارداد می‌بندند تا زد و بند خود را بیشتر کنند، آیا این دزدی نیست و چطور سازمان بازرسی می‌تواند این تخلف را کشف کند.

وی افزود: فرار مالیاتی گسترده‌ای هم انجام می‌شود ما در نظام پرستاری با ۱۱۸ هیأت مدیره مدارک لازم را داریم که می‌تواند یک به یک این تخلفات را نشان دهد و راستی‌آزمایی را مشخص کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: در منابع طرح تحول سلامت ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه‌ها و ۲ درصد از مالیات بر ارزش افزوده یک جا به جیب پزشک ریخته می‌شود و رقمی از این ریخت و پاش‌ها به سایر تیم سلامت و پرستار داده نمی‌شود که امیدواریم با پاکسازی در وزارت بهداشت پزشک‌نماها به دنبال کار خود بروند.

وی تأکید کرد:‌ شرط عدالت در جامعه این است که اختلاف درآمد به حداقل برسد تا کسی به حقوق فرد دیگری غبطه نخورد.

وی با اشاره به ضرب و شتم انجام شده علیه دو پرستار گفت: در یک پژوهش انجام شده بیش از ۹۰ درصد پرستاران در ۶ ماه فعالیت خود یک بار خشونت را از سوی همراهان بیمار تجربه کرده‌اند. اما از سوی پزشکان که ادعای فرهیختگی و نخبگی دارند اقدامی ناپسند و عجیب است.

آدابی گفت: آپارتاید نوین در نظام سلامت به راه افتاده است و این نظام به سمت آن می‌رود که پزشکان سکان‌دار نظام سلامت شوند و هر آنچه که می‌خواهند انجام دهند و کسی هم جلودارشان نباشد در حالی که باید این سیکل معیوب برداشته شود.
 
کلمات کلیدی : زیرمیزی پزشکان+نظام سلامت+نظام پزشکی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۵:۵۵
از قدیم پرستارها به پزشکان حسادت میکردند و خودشان را مقایسه میکردند.....اخه 4 سال درس میخونین از سال 2 میتونین کار کنین این همه خودتونو با گروهی که 15 سال درس و طرح دارن..... بدون اجازه کار.... مقایسه میکنین (3815130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۸:۴۶
باز شما اومدی توهمات خودبرتربینانه ات رو اینجا بیان کردی؟ (3815232) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۱۴:۱۴
"امیدواریم با پاکسازی در وزارت بهداشت پزشک‌نماها به دنبال کار خود بروند." (3816274) (alef-3)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۰:۲۹:۳۶
البته الان پرستاران بیکارترین پرسنل بیمارستان ها هستن همه کارهاشونو نیروهای کمکی و بهیاران انجام میدن کارشون فقط شده گزارش نویسی متاسفانه نظام پرستاری توقعات اینارو خیلی بالا برده الان من بعنوان یه کارشناس رادیولوژی که با رتبه 1300 تو دانشگاه رادیولوژی خوندم حقوق و مزایام کمتر از او پرستاری که با رتبه 40000تو دانشگاه ازاد در خونده (3827435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۹:۴۴
سال دانشگاه رفتن مهم نیست.
نفری رو میشناسم هشت سال رفت دانشگاه که لیسانس بگیره اخر سر اخراجش کردن و یه معادل فوق دیپلم دادن بهش
چی تو چنته داری اونو بگو (3815237) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۷:۱۶
عزیزم به شعور دیگران توهین نکن، اولا پرستاری در مقطع کارشناسی 4 سال و دو سال هم طرح داره 6 سال، کدوم مقطع پزشکی 15 ساله آخه؟ شما هم 7 سال پزشکی عموی دارید دیگه، اگر هم قراره متخصص را در نظر بگیرید که دکترای تخصصی پرستاری بیشتر از تخصص پزشکی درس خوندن، در پرستاری 4 سال کارشناسی، 3 سال ارشد، نزدیک 5 سال دکترا که روی هم می شه حداقل 12 سال، متخصص پزشکی 7 سال عمومی و حداکثر هم 4 سال تخصص که می شه 11 سال! پس درآمد یک متخصص پزشکی باید کمتر از دکترای پرستاری باشه، واقعا هست؟ انصاف هم خوب چیزیه (3815293) (alef-3)
 
رزیدنت سال دوم داخلی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۸:۴۵
قابل توجه پرستاران محترم فکر نکنن با خرد کردن و پایین آوردن همکاران پزشکشون حقوق و درآمد خودشون بالا میره ؛ در ضمن اکثر جامعه پزشکی در حال حاضر درآمد متوسطی دارن که با افزایش روزافزون پذیرش چه در دوره عمومی چه تخصص روز به روز در حال کمتر شدن نیز هست و در زمان نه چندان دور دود اون با افت کیفیت پزشکان به چشم همین مردمی خواهد رفت که سنگ آنها را ظاهرا به سینه میزنید کما اینکه شاهد افزایش خطاهای پزشکی در چند سال اخیر بوده اید . (3815300) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۸:۴۹:۴۹
ببخشید من یک اقتصاد خوانده هستم مطلب شما کلا علمی نیست ما اقتصاد خوانده ها بارها به مسئولین گوشزد کرده ایم که نوعی مافیا در سیستم پزشکی وجود دارد در تمام دنیا حداکثر فاصل درامدی بین یک دکتر فنی با پزشک متخصص دو برابر است ولی در ایران درامد سه روز یک پزشک متخصص برابر درامد یکماه یک دکتر هیات علمی است و چاره کار این است از محل درامد یارانه های مردم به جای پر کردن جیب پزشکان تعداد ان را در داخل و خارج کشور زیاد کنند امری که مافیای پزشکان درک کرده و ممانعت می کند در خصوص خطاهای پزشکی این امری است که در تمام دنیا وجود دارد و مختص ایران نیست (3818325) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۰:۴۸
باز وضع پرستارها عالی است متاسفانه وزارت بهداشت = نظام پزشکی + نظام پرستاری , مهندس ها هم نظام مهندسی دارن , معماران نظام خودشون , ورزش هم که چند روزه نظام تخصصی ورزش تاسیس کرده پس ما رشته های کارشناسی بهداشت و پیراپزشکی چه کنیم که نظام نداریم که از حقوقمون دفاع کنه ؟؟ الان هفتاد درصد استخدام وزارت بهداشت پزشک , بیست و نه درصد پرستار و یک درصد مابقی سایر رشته هاست , پرستارها فقط دنبال منافع خودشون هستن و اکثرا در بیمارستانها با بیماران بشدت بد و توهین آمیز برخورد میکنند در حالی که تمام وظایفشون را به دوش بهیاران و تکنسینها انداخته اند و فقط حقوق میگیرند و غر میزنند. (3815366) (alef-11)
 
جمال
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۲:۵۷
در ایران دو صنف قدرتمند وجود دارد که پولهای کلان به جیب می زنند یکی سازمان نظام پزشکی و دوم کانون وکلا چون هزاران پزشک عمومی را سازمان نظام پزشکی مانع اخذ تخصص است و یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار داریم که کانون وکلا مانع اشتغال حداکثری این افراد در شغل ازاد وکالت است تا این دو گروه اینگونه قدرت داشته باشند اعضای این صنوف همچنان صاحب ثروتهای نجومی خواهند شد (3815415) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۱:۱۹
من پزشک عمومی هستم
کی مانع میشه؟
چی میگی؟راه باز هست برا کسی که بخونه.البته با قوانین فعلی راه باز هست اگر تلاش کنی و سختی به خودت بدی.اطلاعاتتون رو از کجا میارید این چیزا رو میگید؟ (3815945) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۳:۰۸:۰۷
اطلاعات از جایی می آید که از پولهای یارانه مردم می توانستند در یک طرح ضربتی چهار ساله به جای پر کردن جیب متخصصان می توانستند در داخل کشور یا خارج از کشور هزاران پزشک متخصص تربیت کنند تا با افزایش عرضه نسبت به تقاضا این پزشکان باشند در جستجوی مریض نه اینکه مطب بعضی از پزشکان مردم نوبتهای چند ماهه بگیرند (3817839) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۳۸:۴۲
واقعا مطلب عالی اشاره شده مافیای وکالت و پزشکی در ایران با انحصار و به قیمت بی کاری هزاران جوان فارغ التحصیل رشته حقوق و پزشکان عمومی در مملکت درامدهای کلان دارند و با نفوذ در مراکز سیاستهای خود را اعمال و صاحب پولهای کلان می شوند (3816218) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۴:۳۶
من تعدادی از وکلا ی دادگستری را می شناسم که مغرورانه می گویند چون رئیس جمهور خودش وکیل است هرگز نخواهد گذاشت تعداد وکلا در کشور زیاد شود باورم نمی شد ولی بعدها متوجه شدم که کانون وکلا با وجود حدود یکصد هزار نفر فارغ التحصیل بی کار رشته حقوق کمتر از سه هزار نفر در سال وکیل جذب می کند کم کم دارم باورم می شود که چگونه صنفی خاص در ارکان دولت نفوذ کرده و به خاطر منافع صنفی به هزاران جوان بی کار رشته حقوق می خندند و مانع اشتغال این افراد در شغل ازاد وکالت می شوند (3816230) (alef-3)
 
سید جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۰۲:۲۵
در دنیا به این نهادهای انحصارگری کارتل می گویند و تلاش می کنند با شکستن انحصار از طریق افرایش عرضه یا وارد کردن متخصصان خارجی با کارتل ها مقابله کنند. اما در ایران این کارتلها در لایه های اجرایی و قانون گذاری نفوذ زیادی دارند و نمونه آن قبضه شدن وزارت بهداشت توسط پزشکان در این سالهای متمادی است. (3816256) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۵۱:۲۲
متاسفنه قشر پزشکی دچار خود بزرگ بینی و جهل سواد شده و اکثر آنها اطلاعات آنها در حد بسیار پایینی قرار دارد چون پزشکی را با تجارت جایگزین کردند (3820849) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۸:۲۷:۳۹
سلام
برداشت شما از این که شلوغ ترین جای کشور دادکاه ها و بیمارستان ها است چیه (3828563) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۴:۴۰
بیخیال ! کی 15 سال درس میخونه ؟!!! (3815420) (alef-3)
 
moin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۲۸:۱۷
فکر میکنی افرادی که دارای دکترا در سایر رشته ها تحصیلی دیگر هستند ( برق- مکانیک - ای تی و....) کمتر از شما درس خوانده یا ای کیو کمتری از پزشکان دارند قطعا این طور نیست .
بیشتر هست که کمتر نیست (3815454) (alef-3)
 
فلی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۳:۱۳:۱۸
از لحاظ هوش احتمالا تفاوتی ندارن ولی انصافا پزشکی رشته سختی هست چون علاوه بر درس خوندن کار کردن و کشیک رایگان هم داره. (3817844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۵۲:۳۶
4سال درس میخونن........خودتونوبا گروهی که 15سال درس وطرح دارن.
مطمئنی تا حالاحداقل 2واحد ریاضی پاس کردی (3815510) (alef-3)
 
کمال
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۰:۱۹
دریافتی من کارشناس ارشد رادیولوژی با شانزده سال سابقه کار رسمی دولت را در چه قالبی توجیه میکنید مگه من با یک پزشک عمومی جفتمون بلحاظ مدرک در یک سطح نیستیم ولی دریافتی اون با من و امثال من حکایت مثنوی فیل و فنجون هست کسی جوابگو هست.. (3815545) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۱۴:۴۸
از یک بابت, دست پزشکان درد نکند, بعضی از این پرستارها, عملا هیچ نقشی ندارند و حتی کار به جای میرسد که همراه به جز عمل جراحی همه کارهای بیمار را انجام میدهد (3815667) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۱۲:۲۳
الف جان امیدوارم چاپ کنی.
وظیفه رسانه این هست که قبل از چاپ خبر صحت اون رو اثبات کنه.
متاسفانه این خبر دورغ هست و بنده خودم رزیدنت شهدا هستم و اون پرستار یک اقا بوده و اختلافات شخصی با پزشک داشته و ایشون به جای اجرای دستورات پزشک رزیدنت با ایشون وارد بحث میشه و در نهایت گلاویز میشه.
در ضمن باید بگم یک رزیدنت نصف پرستارم حقوق نمیگیره و کلا شان ما هم متاسفانه در بیمارستان اموزشی خیلی پایین تر از این اومده توسط اساتید.
اون حقوق نجومی که بخواد باعث این رفتار بشه در کار نیست.
البته بگم اون اقای پرستار مشکل داشته اند وگرنه این همه پرستار ما داریم باهمه دوستیم و روز و شب کار میکنیم باهم. (3816179) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۱:۵۵
وقتی در کشور ما یک پزشک متخصص می تواند راحت ماهیانه ششصد یا هفتصد میلیون تومان درامد داشته باشد یا یک جوان وکیل دادگستری در یک پرونده یک ساله می تواند به اندازه سی سال یک قاضی درامد داشته باشد انوقت مدیران نیز اینگونه توجیه می کنند و برای خود امتیازات کلانی قائل می شوند و دنبال رانت خواهی می گردند همان کاری که سازمان نظام پزشکی و کانون وکلا می کنند که هزاران پزشک عمومی را در صف تخصص نگه داشته اند با وجود نیاز شدید مملکت به پزشکان متخصص و همچنین با وجود اینکه یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار داریم کانون وکلا در شغل ازاد وکالت سالیانه کمتر از سه هزار نفر وکیل جذب می کند تا به منافع صنفیشان خللی وارد نیاید اینها حلقه های یک زنجیر رانت خواه در کشورند که مسئولان باید اجازه رانتخواهی را به این گروهها ندهند (3816226) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۷:۵۸:۴۹
به نظرم باید به این قاضی زاده هاشمی، مدال مدیریت بدهند: طرف فقط طی سه سال این کارنامه را داره
1- ورشکسته کردن همه بیمه ها که فعلن نگذاشتن خیلی علنی بشه ولی آخرش چی
2-نارضایتی عمومی مردم از برداشت ها از بیت المال،
3-جنگ و نزاع علنی و بی پرده پوشی و جنگ داخلی در بیمارستان ها بین پرستاران و پزشکان و سایرین
4- خرابی عجیب وجهه پزشکان طی فقط 3 سال
5- پهن کردن سفره خوان تحول که همه را ناراضی کرده، غیر جراحان از جراحان، متخصصین غیر هیئت علمی از هیئت علمی، رزیدنت ها از هیئت علمی ها، پرستاران از پزشکان، عمومی ها از متخصص ها، مردم از پزشکان، پزشکان از مردم و بیمه ها، کارمندان وزارت بهداشت از کادر درمانی، بیمه ها از وزارت، دولت از وزارتخونه، مردم از همه، متخصصان سایر رشته ها از متخصصین پزشکی
خلاصه عجب بلبشوییه (3817425) (alef-11)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۷:۲۶:۲۰
کار پرستارها واقعا سخت و طاقت فرسا و در عین حال بسیار حساس است. اهمیت کار و رسیدگی پرستارها در درمان بیمار به هیچ وجه کمتر از دکتر نیست. پرستارها کارهایی رو برای بیمار انجام می دن که ممکنه نزدیکان بیمار سختشون باشه انجام بدن. متاسفانه کسی که مدتی رو در بیمارستان بستری شده باشه متوجه بی عدالتی شدید بین تیم درمان می شه. (3818183) (alef-11)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۶:۳۵:۲۵
شماها خودتون رو از رئیس جمهور آمریکا که بیشتر از ۷ برابر کارمند عادی دریافتی نداره هم بالاتر می‌دونید.
باید هم خواهان حفظ فساد موجود باشید.
علمی که شماها دارید به فسادتون دامن زده.
براون متاسفم که اعتماد مردم رو مدتهاست از دست دادید (3819776) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۶:۲۱
خوبه ۱۵ سال درس و طرح دارن و وضع پزشکی و سلامت اینه اگر اینا نبود چی میشد؟
رشته های دیگه دانشگاهی هم دکترا داره و همین میزان درس و طرح دارند ولی دیگه اینقدر خرابکاری نمی کنن. (3815133) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۶:۵۵
وقتي پزشك سالاري باشه همين ميشه.... رده هاي مديريتي در اشغال پزشكان است.... آنها اجازه ورود پرستاران و سايرين را به حلقه هاي مديريتي را تاجايي كه بتوانند نميدهند... مديريت بيمارستانها اكثرا پزشكان هستند وچه بسا افرادي از ساير گروهها هستند كه تواناترند ولي چون پزشك نيستند كنار گودنشسته ونظاره گرند.... (3815134) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۱۷:۰۵
پزشکان بهتر است با رعایت اخلاق انسانی و اخلاق پزشکی کمی به فکر جایگاه اجتماعی شان باشند و موقع نوشتن کامنت تنها منافع مالی را در ذهن خود لحاظ نکنند.
از کسی که 15 سال درس خوانده و دانشگاه دیده است، بیش از این انتظار می رود. (3816280) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۷:۰۱
وزارت بهداشت نه وزارت پزشکان

متاسفانه همه مسئولين وزرات بهداشت پزشکان متخصص هستند و همين موجب شده که فقط جامعه پزشکان را در نظر بگيرند و مردم در اين حلق وجود نداره (3815136) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۱۷:۳۹
فقط جامعه متخصصان را. (3816282) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۷:۰۷
چه زیبا گفت مهران خان مدیری در سریال زیبای اتاق عمل(در حاشیه) (3815137) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۲:۳۲
فقط سریال مهران مدیری
ی کمپین را بناریم بر گردانند (3815737) (alef-3)
 
ali
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۷:۲۳
چند روزی است که بحث فیشهای حقوقی نجومی بر سر زبانها آمده و به بحث داغ سیاسیون و غیر سیاسیون جامعه تبدیل شده است که در این بین یکی از وزارتخانه های درگیر، وزارت بهداشت می باشد. داستان فیشهای حقوقی و یا بهتر بگوییم کارانه های نجومی وزارت بهداشت زمانی شروع شد که یاران عده ای ثروتمند، قطع و جهت کمک به طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت داده شد. در این میان بخشی از این هزینه برای کم کردن هزینه های درمانی بیماران در بیمارستانها هزینه شد که بسیار امیدوار کننده و شایسته بود؛ اما زمانی این قصه، پر غصه شد که عده ای پزشک در وزارت بهداشت دور هم نشسته و قانونی تحت عنوان کتاب تعرفه گذاری سلامت تصویب کردند که کارانه های پزشکان تا 300 درصد رشد داشت و با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که پزشکان متخصص وزارت بهداشت و بیمارستانهای دولتی سراسر کشور علاوه بر دریافت حقوق ده تا پانزده میلیون تومانی، کارانه ای معادل 30-300 میلیون در ماه بازای هر نفر دریافت می کنند که در حکم کارگزینی لحاظ نمی شود و در توجیه آن اینطور بیان می کردند که پزشک درس خوانده است و باید تامین شود در پاسخ باید گفت مگر رتبه های برتر رشته های دیگر مانند مهندسین درس نخوانده اند و شما تافته جدابافته از جامعه هستید. توجیه دیگری که می کنند این است که پزشکان در مناطق محروم کار می کنند. در پاسخ باید گفت مگر دیگر اصناف در مناطق محروم کار نمی کنند و یا چرا کارانه پزشکان کل کشور افزایش یافته است و این افزایش در مراکز استانها نیز قابل توجه است و تنها خاص مناطق محروم نیست و کارانه یک پزشک متخصص در وزارت بهداشت یا در تهران حدود 50 تا 100 میلیون تومان است. بنابراین تمام این توجیهات بی معنا و قابل جواب دادن است و رجوع ما باید به قانون پرداخت حقوق کشوری باشد که در حال حاضر حداکثر دریافت حقوق و مزایا کمتر از بیست میلیون تومان است.
همچنین برخی از سیاسیون در صحبتهای خود اشاره می کنند که پرداختهای نجومی استثنا می باشد که این موضوع نیز صحیح نیست. در وزارت بهداشت و بیمارستانهای تابعه کشور بیش از ده هزار نفر پزشک متخصص کار می کنند که تمام آنها کارانه های نجومی دریافت می کنند. بنابراین این موضوع از حالت استثا در آمده است و کارانه های اکثریت آنها بیش از پنجاه میلیون تومان است. در بحث فیشهای حقوقی سایر ارگانها مانند وزارت اقتصاد شاید سوء استفاده از قانون یا بی قانونی انجام شده است ؛ اما در وزارت بهداشت بی قانونی انجام نشده است بلکه این قانون اشتباهی است که ذینفعان به نفع خود تصویب کرده اند و باید هر چه سریع تر اصلاح گردد. با توجه به مسائل گفته شده تنها راه حلی که برای خاتمه این بدعت خطرناک باید در نظر گرفته شود اصلاح قانون و حذف کتاب تعرفه گذاری سلامت و برگرداندن آن به قبل می باشد که کاری جهادی می طلبد و امید است مسئولین امر با برخورد جهادی و به دور از سیاسی کاری ، آخرت خود را به دنیای فانی نفروخته و سعی در اصلاح این امر کنند و اقدامی قاطع (3815138) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۲:۲۰
یکم خلاصه بنویس که آدم حوصله کنه بخونه از اون مدل آدم هایی هستی که خدا نکنه میکروفن بیاد دستت (3815313) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۰۲:۵۸
خوب بهترین راه حذف کامل کارانه در همه مشاغل است، به عنوان یک مهندس صنایع که در سال 74 بطور جدی بر روی طرح کارانه فعالیت داشتم می گویم رشته مدیریت و صنایع راهی غلط را برای سود جویی بازکرد معذرت می خواهم. (3815642) (alef-3)
 
reza
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۷:۳۱
بله متاسفانه کشور دست پزشکان است.بله متاسفانه گر پزشکی ۲۰۰میلیون بگیرد که به گواه نظام پرستاری و مشاهدات مردم از زندگی بسیار مجلل آنان،بسیاری از متخصصان ۲۰۰ میلیون بلکه بیشتر هم می گیرند که به هیچ وجه حق آنان نیست.در کشوری که استاد تمام دانشگاه تهران و...با ۳۰سال سابقه حدود ۸میلیون حقوق می گیرد.چرا باید یک پزشک ۴۰ساله با ۵ سال سابقه کار ۳۰۰میلیون بگیرد؟!به راستی چرا پزشکان حق خود می دانند که ۵۰۰برابر متوسط جامعه درآمد داشته باشند؟!بگیویید در کدام کشور اینجوری است؟در هیچ جای دنیا این نابرابری نیست.به راستی مردم انقلاب کرده اند که ثروت شان و منابعاشان صرف زندگی فوق مرفه پزشکان شود؟! (3815139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۲:۲۸
دوست عريز يك هيات علمي پزشك هم مثل برادران علوم پايه كه فقط شكايت ميكنند هم هيات علمي هستند يعني هم به امور اموزش و پزوهش مشغولند ( تازه با حجم و زمان درس خواندن بيشتر نسبت به سايرين كه phd ميگيرند) و هم اين كه به امور درماني مشغولند..ايا حقوق اين دو بايد برابر باشد؟ ضمن اين كه پزشكي شغل پراسترس و حساسي هست مسلما با كسي كه فقط سر كلاس ميره و پشت ميز ميشينه بايد فرقي داشته باشه.. حجم دروس و مدت زمان تحصيل هم مدعاي ديگه اي هست..و فكر نكنم ساير هيات هاي علمي در زمان دانشجويي همزمان با درس خوندن كشيك هم ميدادن. علاوه بر اين ها ايا در زمان كنمور هم اكثريت قاطبه هيات علمي هاي علوم پايه عزيز به اندازه يك پزشك عادي تلاش كردن؟؟ (3815277) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۹:۱۸
اینکه پزشکان متخصص باید حقوق و در آمد بیشتری بگیرند بحثی نیست. ولی مقدار آن مهم است . یعنی چند برابر ؟ چقدر بالاتر؟ چقدرر؟؟؟؟؟؟ آیا به بهای ورشکستگی صندوق های بیمه و یا بی انگیزه کردن متخصصان دیگر رشته ها . واقعا چقدر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4103246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۴:۰۴
تازه قربون دکتر هندی ها سابق بشوند (3815741) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۱:۳۱:۵۹
من پدرم یک بار در خردسالی به یک چشم پزشک هندی مراجعه کرده هنوز هم که هنوز است یادش بیفتد دعایش میکند اما همین چند سال پیش پیش یک پزشک معروف شهرستان 3 میلیون نفری ما رفتند هنوز هم یادش میفتد نفرین می کند من فقط ماجرا را تعریف کردم قضاوت و نتیجه گیری با شما !!! (3816749) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۷:۳۶
خدا به داد پرستاران و کارکنان مظلوم وزارت بهداشت برسد. (3815140) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۶:۳۶
نه اینکه مشکل شما الان پول نیست ؟؟

به شما هم حقوق بالا بدن ساکت میشین یک کلمه از این حرفارو نمیزنید ،برین خودتونو اصلاح کنید که مردم دلشون از دست پرستارا تو بیمارستانا دلشون خونه
همچین حرفمیزنین انگار شما یه عده فرشته اید ،بیا یه سر بیمارستان ببین چقدر فقط تزریق اشتباه دارو توسط پرستارا انجام میشه و چون مدیریت بیمارستانها از سوپروایزر و مترون دست خودتونه همهچیو ماستمالی میکنید
مدیریت اصلی بیمارستانها دست دفاتر پرستاریه که وضعمون اینطوریه پزشکا که معمولا فقط تک نفر رییس میشن و مثل مترسک کاره ای نیستن (3815162) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۶:۵۲
ایران بهشت پزشکان. این جمله کلا برا جوابت کافیه (3815259) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۱:۰۴
این جماعت بس به ملت زور گفته اند و کسی کاری نداشته بهشون یابوی مقام و منزلت برشون داشته هر چند در نظر من یک پزشک متخصص از یک متخصص رایانه باهوش تر و با منزلت تر نیست. منتها در جهان سوم چون آلام فیزیکی و روحی زیاد است و کشورها به اصطلاح در حال توسعه هستند ( در حال توسعه ) عوام این قشر را به اصطلاح طبیب دردهایشان میدانند و متاسفانه بسیاری از این قشر از همین قضیه سوء استفاده می کنند.
البته هستند پزشکانی که به خاطر علم و دانش و خدمت در حال کارند اما متاسفانه در اقلیت هستند. (3815310) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۰۸:۴۳
حالا با کی مشکل داری؟ (3815542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۷:۰۷
من یادمه دو سال پیش یکی از پزشکان داخل کشور رفته بود روی یه پزشک دیگه اسید پاشیده بود خبرش هست و این کارهای پزشکان و رفتارشون مایه تاسفه
روز به روز هم بدتر میشه از روی کامنتهاشون هم میشه به خیلی چیزها پی برد بنده از الف بخاطر اینکه فضا رو ایجاد کرد که قشرهای مختلف رو ادم بشناسه تشکر میکنم برای خود بنده بسیار اموزنده بود بخصوص کامنتها (3815166) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۸:۱۳
من به عنوان همراهی یک بیمار این را بگویم که در بیمارستانهای آموزشی وزارت بهداشت پرستاران کاری غیر از گزارش نویسی انجام نمی دهند.اگر بیماری با پرستار کار داشته باشد با تاخیر جواب داده و بعد از آن هم دانشجو ها را می فرستند که کار با کیفیت پائینی انجام دهند. (3815171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۲:۱۳
کلا پرستاران و پزشکان هر دو فاجعه و مایه تاسف هستند من مدتی پیش همراه کسی رفتم در بیمارستان دولتی انتهای بلوار کشاورز واقعا باعث تاسفه به نظرم بیمارستانهای بغداد در سال 600 هجری وضع بهتری داشتند و امید به درمان هم بیشتر بود تا این وضعیت اسف بار فعلی
کلا سیستم بیمارستانی رو تنظیم کردن برا اینکه یک عده پولذار بشن هدف اصلا درمان بیمار نیست. (3815246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۸:۳۱
پرستار محترم به مادر من که برای تنظیم و آموزش تزریق انسولین در بیمارستان بستری بودند، به فاصله 15 دقیقه دو مرتبه می خواسته انسولین تزریق کنه، وقتی مادرم تاکید کردند که 15 دقیقه پیش تزریق کردید، ایشان لطف کرده چارت را نگاه می کنند، بعد گونه مادر من را که خانمی 74 ساله و بازنشسته کانون پرورش فکری با مدرک لیسانس ادبیات فرانسه از فرانسه هستند گرفته مانند یک کودک به ایشان گفته اند "شیطون حواست جمع هست ها"!! اگر این تزریق صورت می گرفت ومادر بنده به کما می رفتند به علت افت شدید قند، آیا این حق من نبود که به جرم قتل عمد از این فرد کوچک شکایت کنم؟! (3815396) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۸:۵۰
دم شما گرم که گوشه ای از این تبعیض های نا بجا را اشاره فرمودید! (3815172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۰۱:۰۰
خانم من پرستاره
الان که قضیه کیارستمی معلوم شده که قصور پزشکی بوده و میزنای رو پاره کردن میگفت بیمارستان اونا پاره شدن میزنای زیاده فقط زود متوجه میشن و با کمک جراح ارولوژ سریع جمعش میکنن یه مشت قصاب بی دانش پول پرست
یکی از متخصصین بیمارستانشون همون روزی که شبش پرواز داشته به امریکا چهل عمل سزارین کرده
فک کن چهل سزارین فقط واسه پول
روزی برسه که ببینیم این پزشکان که ففط دارن منابع این کشور رو میمکن هم سرجاشون بشینن
همه بساز بفروش شدن (3815185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۱:۱۵:۲۰
منظورتان 4 تا بوده احتمالا دیگه. 40 تا عمل رو چه شکلی میشه تو یک شب انجام داد؟ بابا حالا عصبانی هستین که دیگه هر چیزی نباید بگین. میگن اگر هر کس فقط به اندازه دانشش صحبت میکرد چه سکوتی در جهان حاکم میشد! (3816379) (alef-11)
 
h
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۷:۵۳:۲۱
عمل سزازین 25 دقیقه انجام میشه ...... (3816493) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۱:۳۶:۳۸
شما یک بار به مطب های شهر قزوین مراجعه کنید می بینید چطور 20 نفر در یک ساعت ویزیت می شوند پزشک این طوری ماشاله بعید نیست یک سزارین را هم ده دقیقه ای جمع کند (3816754) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۰۳:۰۳
باباشلاق بزنید زندان بکنید اون رسته از پزشک نمایان کلسب را (3815192) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۰۳:۰۴
جناب قایم مقام پرستاران، اگر کارانه بده..چرا تلاش می کنی که برا پرستارها هم کارانه بذارن... این وسط دیدی کارانه پول توشه افتادی دنبالش که به پرستارا کارانه بدن... والا به خدا پرستارا از ما معلم ها چند برابر حقوق می گیرن.. (3815193) (alef-13)
 
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۴:۳۲
اتفاقا ماها بیشتر از پرستارها شاکی هستیم.باز حداقل دکترها درسی خوندن.این پرستارها که انگار از دماغ قیل افتادن.پرافاده و بی مسوولیت (3815222) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۵۴:۲۰
پزشک عزیز ما هم اتفاقا از دست هر دو گروهتون شاکی هستیم یکی از یکی بدتر هستید (3815824) (alef-3)
 
آینده
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۵:۴۶
پزشکان را با حقوق های چند صد میلیونی به عرش اعلی برده اید
حال خودتان آن را جمع کنید، که مطمئنا به این سادگی و به این زودی نخواهید توانست
با این کار کمر مردم مظلوم و بیمه ها و... را شکستید
وزیر بی کفایت بهداشت سالها باید جواب گو باشد
تازه اول کار است . (3815224) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۹:۱۴
شما هم اگر سر و کارتان به بیمارستان نور تهران افتاده باشد و بابت هزینه های سر سام آور نقره داغ شده باشید حداقل در این مورد خاص صحبت های ریئس نظام پرستاری را تایید می کنید. (3815236) (alef-13)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۱:۰۴
در جامعه معلمین هستند افراد معدودی که برای برگزاری یک جلسه کلاس رفع اشکال کنکور به صورت خصوصی (1.5 ساعت ) رقم پنج میلیون تومان دریافت می دارند
در جامعه خوانندگان کشور هستند افراد سرشناسی که برای برگزاری یک شب برنامه 4 ساعته چند ده میلیون تومان دریافت می کنند.
آرایشگاه های زنانه ای در سطح تهران هستند که برای یک آرایش عروس بالغ بر 20 میلیون تومان پول دریافت می کنند
معدود رستورانهایی در کشور هستند که برای خوردن یک غذا در آنها باید مبلغی برابر با صرف ده ها غذا در دیگر رستورانها پرداخت کنی.
آیا خبر بستنی 350 هزار تومانی در یکی از برجهای تهران به گوشتان نخورده است؟
هستند نقاشان هنرمندی که یک تابلوی نقاشی خود را به قیمت چند ده میلیون تومان می فروشند و این در حالی است که بسیاری از اقشار این جامعه هنری در فقر به سر می برند.
هستند معدود بازاریهای که با روابط خاص اجناس خود را به چندین برابر قیمت واقعی به مردم می فروشند
و بسیاری موارد دیگر
آیا با دیدن چنین موارد معدودی باید تمامی اقشار یاد شده را دزد و پول پرست دانست؟
آیا به واسط وجود معدود افرادی که در آمدهای نجومی دارند باید تمامی معلمین، آرایشگرها، بازاریها ، هنرمندان و.... را مورد بی احترامی و تهمت قرار داد؟

در کشور ما هستند معدود پزشکان پر سابقه ای که در مراکز خصوصی فعالیت می کنند و بر اساس تعرفه های مصوب وزارت بهداشت که کاملاً قانونی نیز می باشد در آمدهای به قول شما نجومی دارند ولی به جرأت بگویم این افراد کمتر از 2% کل جامعه پزشکی را تشکیل می دهند و این درست مانند سایر اقشار جامعه است که در صد کوچکی از آنها در این شرایط هستند
از سوی دیگر،مراجعین به چنین پزشکانی در مراکز خصوصی در اغلب قریب به اتفاق، بیمارانی هستند که از بیمه های تکمیلی و طلایی بر خوردارند لذا چیزی از جیب خودشان برای دریافت خدمات پزشکی پرداخت نمی کنند، پس تو چرا گلوی خود را پاره می کنی؟
اگر کمی پلکهای به خواب زده خود را باز می کردی و پیگیر می شدی، می دیدی که بالغ بر 80% مراجعین به مراکز خصوصی درمانی را این افراد که بیمه تکمیلی دارند تشکیل می دهند
در ضمن، جراحی که از 6 صبح تا 8 شب در اتاق عمل است و هر روزجان چندین انسان را از مرگ حتمی نجات می دهد آیا نباید حقوق و دستمزد بالاتری از دیگران داشته باشد ؟
آیا می دانی یک پزشک برای اینکه به درجه تخصصی یا فوق تخصصی برسد چند سال از بهترین روزهای عمرش را درس خوانده و چند سال در بیمارستانها و مراکز درمانی آموزشی به رایگان کار کرده است و تو این همه سالهای طولانی را ندیده ای و تنها از سن 50 سالگی به بعد ایشان را می بینی .
فکر می کنی چند درصد از اتومبیل های چند صد میلیونی موجود در کشور را پزشکان سوار می شوند و چند درصد آن را بازاریان؟ و خود قضاوت کن که کدام قشر مستحق داشتن زندگی مادی بهتری هستند و چرا امروز در کشور ما همه چیز جابجاست؟
شما که دم از احقاق حق میزنی چرا در برابر در آمدهای نامشروع میلیاردی باندهای مافیایی دلالی و قاچاق فریاد نمی زنی و فقط صدایت را برای یکی از معدود اقشاری که بالاترین میزان خدمت به مردم را بر عهده دارد بلند می کنی؟

آیا کاری که جامعه پرستاری انجام میدهد از خدمت معلمین این مملکت والاتر و مهمتر است ؟ پس چرابرای این قشر فرهیخته گلویت را پاره نمی کنی؟
چطور به خود اجازه می دهی که تخصص ، دانش و تبحر خود در ارائه خدمات پزشکی را با پزشکان مقایسه می کنی ؟
راستی چرا خود تو ، جراح قلب نشدی تا ماهی به قول خودت 100 میلیون تومان یا بیشتردرآمد داشته باشی ؟ حتماً چیزهایی در وجود یک جراح قلب بوده است که در وجود چون تویی نبوده وگر نه مطمئن هستم که بدت نمی آمد جای چنین فردی می نشستی!

راستی میدانی ویزیت یک متخصص در کشور آمریکا چقدر است ؟ و همین ویزیت در کشور ایران چقدر ؟ برای رضای خدا هم که شده از خواب بیدار شو و سعی کن که بدانی؛ چون دانستن پاسخ همین یک سوال برای شرمنده شدن امثال تو کافیست

شما دراخرین سخنان خود دم از حقوق و کارانه 10 میلیون تومانی دستیاران پزشکی زده ای! چگونه می خواهی این دروغ بزرگ خود را ثابت کنی؟
آیا مدرکی در این خصوص داری؟
آیا نباید در این کشور، افراد به خاطر حرفهای دروغی که میزنند پاسخ گو باشند ؟

دستیاران اغلبِ قریب به اتفاق رشته های تخصصی پزشکی|، حقوقی ثابت در حد یک میلیون تومان دارند که آن هم در ازای بالغ بر 12 الی 15 شب کشیک در مراکز درمانی است. اگر واقعاً چنین مواردی را ندیده ای بیا تا از خواب بیدارت کنم و نشانت بدهم !

البته ممکن است که آدم خواب را بتوان بیدار کرد ولی چون تویی که خود را به خواب زده ای را هرگز نمی توان بیدار کرد. (3815240) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۸:۱۲
سلام
اگر انسان منصفی هستید خواهشا فقط به یک سوال جواب بدید:
آیا فاصله حقوق یک پزشک با یک دکتری مهندسی منطقی است یا نه؟ (3815395) (alef-3)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۲۸:۰۳
بله منطقي است. فقط كمي طول ميكشه كه اميدوارم اگر واقعا ميخواهيد منوجه شريد تا اخر بحوانيد. هدف از توليد و تربيت دكتري مهندسي چيست؟ اگر هدف توليد استاد دانشگاه براي توليد يك سري مهندس ديگر باشد ما به خود كفايي رسيديم!! الان به مدد دانشگاه پيام نور و ظرفيت هاي بدون حساب و كتاب هزار ها دكتري مهندسي توليد كرديم. اما ايا اين مهندسين برون ده صنعتي يا توليدي دارند؟ خير. نتيجه توليد هزارها دكتري مكانيك و برق و ... در كشور ما چيست؟ ايا اصلا مت كشور صنعتي هستيم؟ ايا ميتوانيم اثر اين دكتري مخمدسي رو مثلا در صنعت خودرو ببينيم؟ در تمام جوامع خواه صنعتي و ... ارزش دستمزد بر اساس بازار ازاد جهاني است.
نظریه «سوپراستار» در بازار کار

چرا ستارگان «برخی حرفه‌های مشخص» درآمدی بسیار بالاتر از بقیه اعضای آن حرفه و نیز بقیه جامعه دارند؟ ستارگان می‌توانند هنرپیشه یا کارگردان سینما، ورزش‌کار، مربی ورزشی، پزشک متخصص، مدیر شرکت، سخن‌ران حرفه‌ای، موسیقی‌دان، مشاور روان‌پزشکی، و امثال آن باشند. جالب است که این مساله در مورد ستارگان همه حرفه‌ها صادق نیست. مثلا، چرا درآمد «به‌ترین جراح» شهر هم از «بقیه جراحان» خیلی بیش‌تر است و هم از بقیه جامعه، ولی در مقابل درآمد «به‌ترین خلبان مسافربری» این طور نیست؟ اگر مساله تخصص باشد، هم جراح در کار خودش متخصص است و هم خلبان. اگر اهمیت کار باشد، هر دو هم با موضوع حساس جان انسان‌ها سر و کار دارند. آموزش هر دو حرفه هم هزینه‌بر و زمان‌بر است و تعداد متخصصان خوب هم در هر دو زمینه محدود است. پس چرا رفتار درآمد دو حرفه (که به عنوان مثال انتخاب کردیم) این قدر با هم فرق دارد؟

مدل‌های مشهور به «سوپراستار» در اقتصاد کار سعی می‌کند به این سوال جواب بدهد. اول ببینیم مدل متضاد سوپراستار چیست؟ مدل معمول تولید در اقتصاد مبتنی بر بده‌بستان (Trade-off) بین کیفیت و کمیت نیروی کار است. مثلا یک تایپیست خیلی سریع و بهره‌ور را می‌توان با دو تایپیست کمی کندتر جای‌گزین کرد و کمابیش به همان خروجی رسید. حقوق تایپیست خیلی سریع احتمالا ۱.۵ برابر تایپیست کندتر خواهد بود. بسیاری از مشاغل از این جنس هستند و لذا تفاوت تقاضا و دست‌مزد بین نیروهای خوب و معمولی کوچک است. در این نوع مشاغل یک نیروی خیلی خوب ممکن است مثلا حداکثر پنج برابر نیروی معمولی حقوق بگیرد.

حال به نقطه مقابل نگاه کنیم. فرض کنیم کسی نیاز به عمل جراحی قلب باز دارد. دکتر الف به‌ترین جراح قلب شهر است و دکتر ب و پ با فاصله نه‌چندان زیادی بعد از او قرار دارند. در این حالت کیفیت و کمیت جراحان جای‌گزین هم نیستند! به این معنی که اکثریت بیماران ترجیح می‌دهند یک عمل توسط دکتر الف داشته باشند تا این‌که دو یا سه عمل توسط دکتر ب یا پ (یا یک عمل توسط هر دو آن‌ها). به انواع مثال‌های این طوری فکر کنید. اگر بخواهید نامزدتان را برای اولین بار به شام دعوت کنید احتمالن ترجیح می‌دهید یک بار به یک رستوران خوب بروید تا سه بار به یک رستوران شلوغ معمولی. خیلی‌‌ها یک بار رفتن به کنسرت استاد شجریان را به ده کنسرت خوانندگان رده بعدی ترجیح می‌دهند. یک فیلم درجه یک لذتی به مراتب بیش‌تر از پنج فیلم درجه دو دارد و الخ.

خلاصه مدل سوپراستار این است که چون در این حرفه‌ها افراد بین جای‌گزینی گزینه برتر با «واحدهای بیش‌تری» از گزینه‌های پایین‌تر “بی‌تفاوت نیستند” و عده خیلی بیش‌تری قاطعانه نفر اول را ترجیح می‌دهند، تقاضا برای نفر اول به صورت نمایی بالا می‌رود و طبعن چون فرصت و ظرفیت نفر اول محدود است در تعادل دست‌مزد نفر او بسیار بالاتر از بقیه قرار می‌گیرد. در این مشاغل تفاوت دست‌مزد خیلی بزرگ‌تر از تفاوت کیفیت‌ها است. جراح یا هنرپیشه‌ یا مربی که ده برابر بقیه درآمد دارد، لزوما به لحاظ کیفیت ده برابر به‌تر «نیست» ولی تقاضا برایش ده برابر یا حتی بیش‌تر است چون همه او را می‌خواهند. در این نوع شغل‌ها «نفر اول» برنده مطلق است.

حال به مثال خلبان برگردیم. به‌ترین خلبان شهر هم در صدها پرواز هواپیما را درست و ایمن هدایت می‌کند و خلبان شماره دو شهر هم همین طور. در صنعت هواپیمایی صف درازی برای مسافرت با هواپیمای به‌ترین خلبان شکل نمی‌گیرد (ولی برای کنسرت استاد شجریان شکل می‌گیرد). در نتیجه هم دست‌مزد به‌ترین خلبان آن فاصله نجومی را با بقیه هم‌کارانش پیدا نمی‌کند.

احتمالا خود دوستان حدس می‌زنند که توزیع درآمد در مشاغل «سوپراستاری» چولگی (Skewness) عظیمی دارد. یعنی در حالی‌که ستارگان این حرفه‌‌ها (مثلا در دنیای هنر) موفقیت مالی خیلی زیادی کسب می‌کنند، افراد زیادی در همان شغل به سختی زندگی می‌کنند. در حالی‌ که شکاف درآمد بین متخصصان در مشاغل غیرسوپراستاری (مثلا مهندسی) این قدر بزرگ نیست.

@hamedghoddusi نوشته‌های حامد قدوسی‌
کانال تلگرامی پزشکان و قانون (3815797) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۲۴:۴۵
"معدود پزشکان پر سابقه ای ...در آمدهای به قول شما نجومی دارند ولی به جرأت بگویم این افراد کمتر از 2% کل جامعه پزشکی را تشکیل می دهند و این درست مانند سایر اقشار جامعه است که در صد کوچکی از آنها در این شرایط هستند"
خداییش اینو که گفتی خودت قبول داری؟؟؟؟!!!!!!!!! (3816292) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۴:۰۹
بنده از قدر دان همه زحمات معلمین که واقعا به وظیفه خود عمل میکنند هستم.ولی متاسفانه دو فرزند دارم که سالهاست در مدارس تحصیل میکننی ولی معلمی را با ویژگی هایی که شما گفتین در مدارس ندیده ام.
این و یژگیها را فقط در زمان تحصیل خودم میدیدم و اکنون معلمین نیز با بی توجهی به وظایف خود پادر مسیر همین قشر متوهم خود نخبه بین سیر نشو گذاشته اند (3815419) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۰۶:۰۴
ارش عزیز، مثل این است که کسی به دزدی بگوید چرا دزدی میکنی و آقای دزد هم با افتخار تمام بگوید تو هم اگر توان داشتی دزدی میکردی! اگرچه بخشی از استدلال شما در خصوص لزوم تعمیم حقوق نجومی به همه پزشکان درست است اما برای مهم نشان دادن خودتون سعی نکنید دیگران را پایین بکشید. تعرفه خدمات پرستاران اگرچه در حد یک رگ گیری را هم به حساب پزشکان می نویسند و این انصافا حلال نیست هرکس تخصص خود را دارد. مگر کجای کار یک پزشک از یک معلم ارزنده تراست اگر معلم نبود الان شما پزشک نبودی که خود را لایق و مستحق تر از دیگر متخصصین جامعه بدانی، کاش شما هم از خواب بیدار شوی (3815533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۱:۳۸
برای آشنایی با مغالطه و سفسطه پاسخ شما بسیار سودمند است! (3815550) (alef-3)
 
بازنشسته فرهنگی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۵:۰۲
آرش جان متشکرم. منصفانه و بدون غرض مطالبت را بیان کردی. (3815553) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۳۶:۱۹
من با کلیت صحبت شما کار ندارم هرچند جای بحث فراوان داره مثلا بستنی ۳۵۰ تومنی یا ارایش ۵میلیونی انتخاب فردیه نه اجبار ولی درمان فرق میکنه ولی کلا اینو میگم شما که میگی فقط دو درصد پزسکان دریافت انچنانی دارن که معلوم نیست این امار دقیق دو درصی رو هم از کجا اوردی خوب چرا حرص میزنی بذار اون دو درصد هم بشن مثل اون نودوهشت درصد به قول تو
حرف ما هم همینه
معیار مقایسه جالبه درمان رو با ارایشگر مقایسه میکنن مرغ پخته خندش میگیره
اجازه داده بشه متخصص زیاد شه رقابت خودش تعیین میکنه اونوقت هرکی تونست عمل کنه پونصد میلیون هرکی خواست بره
مسئله اصلی مافیای متخصصین هست دوست عزیز وگرنه در شرایط برابر و درست هرکی میتونه هرچی دربیاره
راستی از خودت پرسیدی با اینکه ایران در صدر مهاجرت نخبگان و تحصیل کرده های دنیاست چرا پزشکان از ایران مهاجرت نمیکنن یا نخبه و تحصیل کرده نیستن یا سود اقتصادی نداره واسشون خودشون که ادعا میکنن نخبه ترین افراد ایرانن (3815593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۴۱:۱۹
میگه پزشکی که به درجه تخصص میرسه چند سال از بهترین سالهای عمرشو صرف میکنه
خوب به کسی چی نکنه انگار اسلحه گذاشتن رو شقیقه اون که بیا بهترین سالهای عمذتو تلف کن
مسخره هم خوب چیزیه
هرکی واسه هرکاری عمرشو میده هزینه میکنه عجیب نیست
افسری که لب مرز دفاع میکنه هر لحظه ممکنه بکشنش داره از بدترین سالهای عمرش هزینه میکنه مگه؟ اونم بهترین سالهای عمرشه اونم بیاد بگه فلان و بهمان
دستفروش هم بهترین که هیچ عالی ترین سالهای عمرشو دست فروشی میکنه اونم باید طلب کار ملت باشه
همینه میگن پزشکها خیلی پر ر...... هستن راست میگن (3815600) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۰:۲۱
پزشک عزیز مطالبت کاملا خلاف گویی است. چرا؟ چون:

در جامعه معلمین اگر 10 تا 20 معلم در کشور چنین باشند اول اینکه مراجعین خاص دارند دوم مشتری های بیماری دارند که کم بود خود را با اسم فلان معلم جبران می کنند.سوم اگر پزشک شوند همان پزشکی می شوند که نه تعهدی به بیمار و حرفه و اخلاق دارد.

آرایشگاهها و رستورانها و بستنی فروشی های این چنینی هم مشتریانش همان خانواده و پزشکان و سایر مشکل سازهای جامعه هستند که با تزریق پولهای ک.ث.ی.ف ناحق بازاری مانند درآمدهای خود می سازند. چرخه ای مخرب برای ساختار جامعه.

واقعا مشتری چنین هنرهایی چه کسانی هستند پول را چطور بذست آورده اند؟

آیا با رواج استفاده از بیمه های تکمیلی طلایی به قول شما پرداخت حق بیمه که باید حد مناسبی داشته باشد و عموم از آن بهره مند شوند به حدی افزایش نمی یابد که متعلق به گروه خاص شود. آیا پزشکان راههای سوء استفاده از بیمه را ترویج نمی کنند؟

چرا باید منتی برسر مردم باشد که پزشکی از 6 صبح تا 8 شب جراحی می کند آیا این طبیب حاذق با چنین فعالیتی عاری از خطای کاری است؟ و اگر کار خود را انجام می دهد چرا باید حقوقی بیشتر بگیرد؟

گویا شما هیچ شناختی به سایر رشته ها و مشاغل ندارید نمی دانید برای دریافت یک مدرک کارشناسی مهندسی صنایع که کارانه را طریف می کند تا شما منتفع شوید یا رشته مدیریت مالی و ... چقدر زحمت کشیدند. گویا دریافت مدرک فقط برای شما پزشکان سخت است!!!! با چنین فرضی چرا مشتاق دریافت مدرک چزشکی هستید نظرتان با ورود پزشک متخصص ارزان چیست؟ آیا آنها سختی نکشیده اند؟

پزشک محترم مافیا چیست و کیست ؟ آیا روند تشکیل و دفاع از دریافت حقوق نجومی پزشکان و شرایط ویژه مافیا سازی و مافیا شدن نیست؟

نه پرستارها و نه معلمها بلکه همه مشاغل محترم هستند و باید اختلاف دریافت معقول و با فاصله مناسب باشد. براستی چه چیز یک پزشک را مستثنی می کند؟
پزشک عزیز من شاید دقیق ندانم در کشور آمریکا یک متخصص چه دریافتی دارد. اما پس از سالها تحصیل و اقامت در سوئیس و کار می دانم یک پزشک متخصص که شاغل در بیمارستان است چقدر دریافتی دارد و گند عمل استاندارد دارد. و شما حتما می دانید نظام بهداشتی و سلامت و داروئی آمریکا هیچ عددی در مقابل سوئیس نیست. شما چگونه به خود اجازه می دهید چنین مقایسه هایی داشته باشید؟

در مورد کارانه هم حتما باید تجدید نظر جدی شود آیا باید نظام تشویق به شکلی باشد که اصل کار در سایه پاداش قرار بگیرد؟

از خواننده محترم به خاطر مطول بودن پاسخ عذر خواهی می کنم اما چاره ای جز پاسخ به مطلبی طویل نبود. (3815731) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۳:۱۸
چند پزشک کتخصص و فوق تخصص سراغ دارید که بیمه قبول می کنند. بنده که سراغ ندارم شاید بسیار اندک (3815761) (alef-3)
 
متاسفم برات ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۱۳:۴۲
[جناب ارش درامد یک پزشک تو امریکا و اروپا یا هر جای دنیا رو برو ی مطالعه کن بعد توهم بافی کن بگو زیاد تو تمام دنیا پزشکها جزو قشر متوسط جامعه هست لطفا برو سریال اناتومی گری رو نیگاه کن ببین بهترین متخصص های امریکا چه زندگی متوسطی دارن چون بخاطر علاقه پزشک میشن نه بخاطر پول مثل پزشکای زیر میزی بگیر و طمع کار ایران که به هیچ کس جواب گو نیستن . (3815778) (alef-3)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۸:۲۵:۰۹
عزيزم اطلاعات من كامل هست اون سريال هم اشتباه ترجمه كردن براتون اون هايي كه ميبينيد رزيدنت هستند نه متخصص كه ميتوني شرايطشون رو با رزيدنت هاي ايران كه حقوقشون ماهي هشت صد هزار تومن است مقايسه كني. در ضمن متوسط درامد ساليانه همه ي مردم امريكا سالي بيست هزار دلار و متوسط درامد كمترين تخصص سالي دويست هزار دلاره. ميتونيد اگر زبان بلد باشيد جمله ي mean salary of medical doctors رو در امريكا سرچ كرده و مشاهده كنيد. عادت كنيد با منطق و مدرك صحبت كنيد وضع بهتر ميشه (3817463) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۸:۱۹
البته نصف درآمدشان را مالیات می گیرند (4103269) (alef-11)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۲:۰۹:۳۶
باید زبونت رو طلا گرفت آرش جان (3816409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۱:۵۵
آرش
نظر شما فقط براساس پول پرستی وتوجیه تبعیض است. (3817062) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۳:۲۵
متاسفانه برعکس حرف شما درصد بسیار بالایی از متخصصان حقوق های نجومی دارند ولی به خاطر عدم افشاء اطلاعات مشخص نمی شود. (4103257) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۵:۴۹
ميتونيد تحقيق كنيد، در امريكا به خاطر اينكه پرستاري شغل سختيه حقوق و درآمد پرستاران بيشتر از پزشكان است، (3815289) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۲:۵۷
واقعا پرستارها نسبت به پزشکان عقده و کینه دارند. ببین این بنده خدا با چه حقارتی نسبت به پزشکان صحبت میکنه. کافیه کسی بیمارستان بره. میبینید برخی پرستارها مثل ایشون چقدر عقده دارند. همه جای دنیا شایسته سالاری هست و در یک بیمارستان هم باید اون کسی که از نظر تخصص و علم بالاتره نظر نهایی رو بده که همون پزشک متخصص هست. انتظار داره مثلا یه پرستار تو بیمارستان سالاری کنه !!! (3815348) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۲:۱۲:۰۳
سالاریت به مال اندوزی و تکاثر ثروت نیست. اگر امار واقعی خطاهای منجر به فوت و آسیب دیدگی مهم و شدید بیماران کم یا بی بضاعت که ناگزیر از مراجعه به بیمارستانهای اموزشی اند، افشا شود کسانی که تجربه علمی خود را از طریق سعی و خطای پر هزینه و تبعات درمان بیماران به عنوان پروژه آموزشی- کار اموزی بدست اورده اند می بایست پاسخگو باشند.
سعی کنید در کنار تجربه و ثروت اندوزی کمی هم اخلاق پزشکی و انصاف و ادب بیاموزید نسبت به سایر همکاران تلاشگر خود که با استفاده از منافذ شبه قانون پر از کاستی و نقص "طرح تحول خدمات درمانی"، درامدی بیش از ده تا صدها برابر انها بدست میاورید و نیز... افتادگی در مقابل آحادی از اجتماع که در مواردی بزرگترین سرمایه عمر یعنی جان اشان در دستان برخی از شمایان هدرشده یا به کلی تباه میشود. (3817760) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۳:۴۱
اینها هم دودش به چشم مردم میره
پرستاری که از دکتر کتک بخوره
مطمئن تلافی را بر سر ییمار بدبخت درمیاره (3815375) (alef-3)
 
hossein
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۴:۲۸
وقتی وزیر ازقشر مرفه بی درد است وضع همین است (3815379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۸:۵۹
خلبان رابامهماندار مقايسه نكنيد (3815399) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۰۶:۱۸
افرین (3816173) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۹:۱۴
کل مدیران اندازه یک دهم دکترا حقوق نمی گیرند (3815400) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۴:۴۵
انحصار شغل پزشکی باید شکسته شود. نباید سیاستگذاری در مورد تعداد متخصصین پزشکی را به خود پزشکان سپرد زیرا آنها برای ایجاد انحصار و نداشتن رقیب این سیاستگذاری را با اهداف فردی انجام می دهند. ما کلی دکتری برق و مکانیک فارغ التحصیل از شریف داریم که به همین اندازه پزشکان زحمت کشیدند و بیکارند و حقوقهای چند صد میلیونی نمی گیرند. اگر به همین ترتیب پزشک هم تربیت کنیم چنین مشکلی پیش نمی آیدو (3815421) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۳:۲۱
من لیسانس حقوق بی کارم و اعضاء کانون وکلا و سازمان نظام پزشکی را که مانع افزایش تربیت پزشک و وکیلند به خدا واگذار می کنم چون نمی دانند محروم کردن یک جوان حقوق خوانده در شغل ازاد وکالت به خاطر منافع صنفی چقدر از لحاظ روانی به جوانان حقوق خوانده لطمه می زند (3816229) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۲۶:۳۴
سالهاست مافیا در پزشکی شکل گرفته است و سیاست ها را نه مطابق با شرایط جامعه بلکه مطابق با منافع تعداد اندکی از پزشکان پرقدرت تنظیم می کنند. (3816295) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۲۷:۲۴
کجا برود؟ باید بماند و پاسخگوی وضعی باشد که مسبب آن است. (3816297) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۹:۴۰:۲۹
بعد اونوقت این که کلی فارغ التحصیل از شریف بیکار هستند خوبه که همون نسخه رو برای پزشکی می پیچی؟ (3816610) (alef-3)
 
پرستار
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۲۶:۵۹
من اگه جای اون پرستارا بودم مطمئن باشید میزدم دوتاشو خورد و خمیر میکردم .یه جوری میگه رزیدنت اینگار ما آدم ندیدیم یارو شده رئیس بیمارستان حرف زدن بلد نیست همین دکتر آدابی اگه با وزیر مناظره کنه مطمئن باشید بد جورفیتیله پیچش میکنه (3815451) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۴۶:۱۸
صد درصد بهترین راه حل همین است (3815817) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۴۰:۵۳
فکر کنم اگر ایشان وزیر بهداشت شود خیالش راحت می شود. راست و دروغ را به هم می بافد اخه کی باور می کند که درصد پرستاران در ۶ ماه فعالیت خود یک بار خشونت را از سوی همراهان بیمار تجربه کرده‌اند. برعکس ان یعنی خشونت توسط پرستار خیلی بدیهی است. (3815484) (alef-3)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۰۸:۱۸
خیانتی که به مردم وارد شد از بابت افزایش 300تا 500درصدی تعرفه ها و نشستن عده ای که خود ذینفع بودند و نوشتن کتاب تعرفه که فقط خودشان و جیبشان را در نظر داشتن انتظاری بیش از آن نمی رفت . خداوند انشاء الله از انها نگذرد . وزیر بهداشت نیز جزء فشار به مردم و پر کردن جیب پزشکان کاری در وزارتخانه اش به نفع مردم انجام نداد. وزیری که به فکر بیمارستان خودش بعد از وزارتش می باشد. وزیر بهداشت مردم نیست بلکه وزیر پزشکان است و وزارتخانه را تبدیل به وزارت پزشکان کرد. (3815540) (alef-13)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۰:۲۳
به نظر می‌رسد پزشک‌سالاری در این سال‌ها موذیانه‌تر و حرفه‌ای‌تر شده است (3815546) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۱:۳۵
امیدوارم درگیری گروهی از پزشکان و پرستاران به همکاری بین این دو قشر عظیم درمانی آسیب نزند که همینطوری هم کسی به فکر بیماران نیست چه برسه به شرایط درگیری پزشک و پرستار (3815548) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۸:۲۹
بابا ؛ یه عده اومدن برا بچاپ بچاپ ...
دولت محترم هم که دست زیر بالشون میگیره و همراهی میکنه .......
اگه دولت محترم یک قدم در مقابل این حرکت ضد اخلاقی و سرمایه داری و اشرافی گری و... برمیداشت و جلو این ظلم را میگرفت که خیلی از موارد درست میشد...
نگو که خود دولت در سناریو از پیش تعیین شده توسط اونایی که نمیخوان جمهوری اسلامی روی خوش ببیند موظف است که به هر شکلی شده ....از داخل ....
ما هر ضربه ای را خوردیم از داخلی خوردیم ..... (3815558) (alef-13)
 
29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۳۱:۱۹
اولا اگه پرستارا خیلی دلشون میخواست ومیتونستن میرفتن پزشکی میخوندن پس نتونستن که رفتن پرستاری،ثانیا در شرایطی که یه رزیدنت بعداز یازده سال فقط تحصیل در رشته پزشکی وتخصص داره ماهی هفتصدهشتصد هزارتومن حقوق میگیره وباید یه خونواده بچرخونه پرستارای محترم بعداز چهارسال درس خوندن حقوقشون به حداقل پنج شش تومن میرسه در شرایطی که همون کنترل علایم حیاتی رو هم به خودشون زحمت نمیدن که درست انجام بدن .
اونقدر بی وجدانن که مریض حامله با فشار خون بیست رو میمیرن درست فشارازش بگیرن واز زور تنبلی مدام 12 چارت میکنن تا مریض خونریزی مغزی کنه (3815580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۳۵:۱۵
تمام مسیولیت بیمار با پزشکه هر اتفاقی براش بیفته پزشک باید جوابگو باشه اونوقت یه مشت راحت طلب که یه عمر خوش گذروندن ،تو جوونیشون جوونی کردن،فوقش شش ساعت میان شیفت وایمستن اونم نصفشو به دور هم خوردن وخندیدن میگذرونن طلبکارن (3815591) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۳۶:۵۹
یکی نیست بگه همین رزیدنتی که تو سنگشو به سینه میزنی حداقل صدوسی ساعت در هفته شیفت وایمسته وشبا حق خواب نداره ولی اگه بیمارستان بترکه هم کسی جرات بیدار کردن یه پرستار توشیفت خوابشو نداره (3815595) (alef-3)
 
احمد مهدی زاده
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۴۳:۴۶
با سلام
باید نتیجه همه این بحث ها ارتقاء سطح سلامت مردممون باشه. به عنوان یک پرستار معتقدم کیفیت خدمات ارائه شده توسط ما از نظر فنی و انسانی همواره باید بهتر بشه. اما همه دوستان توجه کنیم پرداختی بالاتر در سیستم کارانه ای به دلیل عملکرد کمی بیشتر پزشکان محترم است. در همه جا برای ویزیت توسط همکاران محترم پزشک در همه سطوح استاندارد زمانی و سقف از نظر تعداد وجود داره نه اینکه یک پزشک متخصص بتونه در یه صبح تا ظهر 60 تا 70 نفر ویزیت کنه!!!
چرا در بیمارستانی که همه پول ویزیت ها رو دریر یا زود از بیمه خواهد گرفت بیمار به خاطر رایگان بودن ظاهری خدمات به واسطه دفترچه بیمه حق سوال و جواب از بیماری و روند درمانی آینده اش رو نباید داشته باشه و با یک سوال اضافی همکار پزشک ما جواب سربالا بده؟ (3815604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۴۴:۰۲
یا می دانی یک پزشک برای اینکه به درجه تخصصی یا فوق تخصصی برسد چند سال از بهترین روزهای عمرش را درس خوانده و چند سال در بیمارستانها و مراکز درمانی آموزشی به رایگان کار کرده است و تو این همه سالهای طولانی را ندیده ای و تنها از سن 50 سالگی به بعد ایشان را می بینی ؟
فکر کنم فقط در ایران هست که اقایان پزشک اینقدر سختی میکشند لابد تو امریکا که مهد پزشکی دنیاست اینگونه نیست بلکه هر کی از جاش بلند شد میگن بیا 15 سال پزشکی بخون بعد حداقل 25 برابر حداقل درامد یک حداقل حقوق بگیر رو داشته باش
نه جانم در امریکا (حالا المان رو نمیگم که نسبت درامدی خیلییی کمتره)نسبت درامدی در حدود 4 برابره تازه اون هم متخصصش
فکر میکنی تافته جدا بافته یا البرت انشتین زمانی
به خدا ما حتی کار نمیتونیم پیدا بکنیم (ارشد =فکر کنم سنوات تحصیلی بنده با یک دندانپزشک برابر باشه)اونوقت چجوری درامد دهها میلیونی رو از جیب بیت المال حروم این اقایان میکنن
تصمیم گرفتم برم دندان بخونم براحتی هم قبول میشم فقط منحصرا ازاد
25 کنکوره
ولی واقعا با این سیاست های داغون همه رو بدبخت کردن (3815606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۰۲:۱۵
دوست عزیز سلام.من خودم یک معلم هستم که 15 ساله دارم تو منطقه محروم درس میدم.درسته پزشکی رشته سختیه و پزشکها هم کار سختی دارن و کسی نگفته که درآمد پزشک باید کم باشه اما چند تا سوال دارم.
1- چند تا از این پزشکها واقعا درد و تشخیص می دن؟
2- آیا و جود کارانه باعث سو استفاده بعضی پزشکها نمیشه که واسه درآمد بیشتر مریضهای بیشتری وزیت کنند؟
3- آیا مقایسه درآمد یه پزشک تو آمریکا با یه پزشک تو ایران درسته؟
4- درآمد پزشکها چند برابر درآمد مثلا یه دکترای مهندسی باید باشه؟
دوست عزیز ما دست همه پزشکهای متخصص دلسوز و می بوسیم.اما یکم انصافم خوبه. (3815638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۳۳:۵۸
-- ميگم جناب دكتر ،حالا چرا اين پرستار بيچاره مورد ضرب و شتم ... خدا را خوش نمياد !! حالا
اگر صلاح ميدوني يك معذرت خواهي خشك و خالي ...!!
-- چرا ؟ ... چرا نداره ! كار خوبي كردم ، چرا؟ !: اول اينكه بنده پزشكم ، " منم طاووس عليين
شده " !! اگر باور نداري از مسئولين دولتي بپرس !! دوم اينكه حالا مگر چه قدر حقوق ميگيره ؟
تمام حقوق يك ماه اون به اندازه دوساعت كار من نيست ! بلكه يك ساعت ! من عذر خواهي بكنم ؟! منِ پزشك ؟!آخه نگاه به حكمش بكنين مگه چه قدر در ماه ميگيره كه من معذرت خواهي بكنم !! ها؟ اين پول پفك نمكي بچه من هم نميشه !! ... هه ! عذر خواهي ، آدم چه چيزهايي كه نمي شنوه !! (3815703) (alef-13)
 
نوشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۴۹:۵۶
چطور اجازه داشتن درامد ها ی چند صد میلیونی و اعتبار بالا فقط برای متخصصین است مگر اون ها فقط درس خوندن. که تا کسی انتقاد میکنه بهشون از طولانی بودن زمان تحصیلشون و زحمت هاشون حرف میزنن. رشته های دیگه که تا بین 10 تا 12 سال طول میکشه تا دکتراشونو بگیرن و بیکارن چی باید بگن........... (3815730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۳:۴۷
اقای روحانی تا دیر نشده این وزیر بهداشت را برکنار کنید (3815740) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۷:۱۷
وزیر بهداشت باید برود و طرح تحولش را هم با خود ببرد (3815749) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۰:۴۲
کاش وزیر بهداشت شجاعت داشته باشد و طرح غلط اصلاح نظام سلامت را باز گرداند. به بهانه رفع زیرمیزی-که هرگز رفع نشد- مشکلات نظام سلامت را چندین برابر کرده است. درگیری پزشک و بیمار بالا گرفته است. پزشکان متوقعتر گردیده و طلبکارانه صحبت می کنند. واقعا درسی که یک پزشک متخصص می خواند با یک دکترای فنی مقایسه کنید ببینید چه میزان تفاوت دارند. یک دکترای فنی بسیار بیشتر زحمت علمی را متحمل می شود ولی درآمدش را مقایسه کنید با یک متخصص پزشکی. (3815757) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۳:۰۱
آخی چقدر مظلومن این پرستارا...اتفاقا" مردم دلشون از دست این پرستارا خونه..دوزار سواد ندارن همیشه با تهاجم و هتاکی با مردم برخورد میکنن..بیشتر بلاهایی که سر مردم میاد به دلیل کار این پرستاراست هی خودشونو با دکترا مقایسه میکنند و تلافی عقده هاشونو سر مریضا درمیارن... (3815760) (alef-3)
 
P
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۹:۱۶:۳۳
قصور از نظام پرستاری هم هست که نظارت درستی روی جامعه پرستاران ندارد اگر خود پرستاران کارشان را درست انجام دهند پزشکان نمی توانند کارانه های نجومی داشته باشند. بنده خودم پرستارم و در یک شهرستان کوچک مشغول گذران طرح هستم. در درمانگاه تخصصی که من کار میکنم مسوول شیفت درمانگاه که خودش هم یک پرستار طرحی است ما پرسنل را مجبور میکند در دفاتر گزارش پرستاری دروغ بنویسیم. هر پزشکی موظف است که در طول یک ساعت هشت بیمار ویزیت کند ولی عملا هر پزشک در طول حداکثر دو ساعتی که در هرشیفت در درمانگاه حضور دارد حداقل هشتاد بیمار ویزیت می کند. یکی از پرسنل به بازرسان گزارش داد که این مسوول درمانگاه اینگونه عمل می کند. میدونید چی شد پرسنل مربوطه به دلیل عدم کارایی لغو طرح شد. و مسوول شیفت با این کار عملا به ما اعلام کرد که هر فرد دیگری گزارش کند سرنوشت او چنین خواهد شد.این روزها هم همه به نان شب محتاج. بیچاره اون مریضی که پزشک با سی ثانیه برای و تصمیم می گیرد!!!!. هیچ گونه نظارتی وجود ندارد. بازرسان هم با رشوه همکاری می کنند. ریاست محترم سارمان نظام پرستاری باید بداند که اینگونه رفتارها و حقوق های نجومی ناشی از عدم نظارت درست خود ان سازمان هم هست. امیدوارم کامنت من چاپ شود تا رییس نظام پرستاری هم بداند کوتاهی از طرف خودشان هم است (3815858) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۱:۰۷:۳۳
با احترامی که برای همه پرستارها قائل هستم مقایسه پرستار با پزشک حتی پزشک عمومی اشتباه است چه برسد به پزشک متخصص و فوق تخصص .مثل اینه که مهماندار هواپیما را با خلبان هواپیما مقایسه کنیم . (3816092) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۳:۳۳:۳۸
چه مقایسه بی ربطی (3817888) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۱۳:۱۱
در بخش بهداشت و درمان (سلامت) هم پزشک، هم پرستار، و هم تمامی دیگر خدمتگزاران شریف این بخش خدمات شایان توجهی به جامعه ارائه می کنند. این رویه ناپخته ای که برخی از مدیران نظام پرستاری کشور آغاز کرده‌اند و در بخش سلامت دوقطبی و حیدری و نعمتی دارند راه می اندازند در نهایت هم به ضرر جامعه است و هم به ضرر خودشان.
کجای دنیا بحث های کارشناسی را در سطح رسانه و در انظار عموم پیش برده‌اند که اینجا می خواهند پیش ببرند؟ در کشورهای فراوانی برای پرداخت به سلامت آفرینان کشورشان الگوهای گوناگونی را به کار بسته اند و ما هم به سهولت می توانیم الگوی مناسبی مبتنی بر ارزش واقعی خدماتی که ارائه می دهند طراحی کرده و بکار بندیم. لطفا از ادامه این قطبی سازی ها پرهیز کرده و کار را به دست اهلش بسپاریم.
متاسفانه من هم سعادت پزشک یا پرستار بودن را ندارم ولی سعی می کنم قدردان و قدرشناس تمامی این سلامت آفرینان باشم و بهترین آرزوها را برایشان آرزو کنم.
یک استاد دانشگاه. (3816181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۰:۳۵:۵۰
با سلام
متاسفانه وزارت بهداشت به جای چاره سازی اساسی برای مشکلات سلامت (بعنوان نمونه افزایش امکانات بهداشتی و آموزش پزشکی و تربیت متخصصین بیشتر) با سرازیر کردن پول به جیب پزشکان ظاهرا به سلامت جامعه کمک میکند.
این روش منجر به آشفتگی سلامت روانی مردم شده است مردمی که با شنیدن این مبالغ و مقایسه آن با دریافتی خودشان از انگیزه هایشان کاشته میشود که این آشفتگی به این سادگی قابل برگست نیست. (3816351) (alef-11)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۱:۰۵:۰۷
وزیر بهداشت اوایل خوب بود ولی الان دیگه مثل اول صدارتش نیست طرفدار پولداراست (3816373) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۸:۲۷
همون که گفت توی خارج ۳۰تا ۴۰٪فیفور سرویس میگیرن داره اینجا اجرا میشه وگرنه حقوق که رقمی نمیشه طبق قانون ومثل بقیه شغل هاست
ظاهرا دوستان فکر می کنن هر کی بیشتر درس بخونه باید بیشتر حقوق بگیره اگه شما بری یه رشته ای که اصلا کاربرد توی ایران نداشته باشه صد سال هم درس بخونی دو ریال هم کف دستت نمی زارن ونباید هم بزارن! (3816605) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۰۴:۳۱
پزشکی کاربرد نداره؟ (3817133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۲:۲۵:۱۸
پرستا ر ها یک ماه سرکار نرند ببینم همین پزشک لباس بیمار را عوض میکنه میتونه حین عمل عرق صد میلیونی خودش پاک کنه اصلا میتونه یه کار تو بیمارستان انجام بده (3816842) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۸:۴۳:۴۵
پزشکان متخصص بسیار بیشتر از حقشون در ایران درآمد دارند این مطلب را به هیچ روش تحلیلی نمیتوان رد کرد.پول بیش از حد و بی حساب و کتاب به هر صنفی بدهند باعث فساد و بی کیفیتی و شکاف و گسست اخلاقی میشود.قابل درک نیست که چرا عده ای در ایران مرتبا به دنبال اختراع چرخ هستند؟ متوسط دریافت شاغلان در هر صنفی در دنیا مشخص است هر گونه دریافتی در ایران میبایست در بازه استاندارد جهانی وبا توجه به سطح استانداردهای زندگی در ایران باشد.هر شخص یا نهادی که خارج از این منطق رفتار نماید بی شک دزد و کلاه بردار است و باید مطابق قوانین به او حد تعلق گیرد..اگر این وضع درآمد و دستمزدها در ایران ادامه پیدا کند بی شک عاقبتی دردناک در انتظار همه میباشد... (3817489) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۹:۰۳:۵۴
شنیده ها حاکی از این هست که پرستار به پزشکه گفته دستورات مریض رو اجرا نمیکنم!!! و خوب احتمالا رزیدنت بیچاره برای نجات مریض راه دیگه ای نداشته. چون سوپروایزر ها و مدیر بیمارستان ها همه پرستار هستن. نمیشه که دعوای صنفی باعث مرگ مریض بشه. همین کم داشتیم پرستار ها و دکتر ها تو بیمارستان لج و لجبازی کنند. (3817514) (alef-11)
 
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۰:۴۸:۲۷
چند سال قبل پدر پیرم که به علت اب مروارید دچار کاهش شدید بینایی شده بود تو یکی از بیمارستانهای دولتی با دفترچه روستایی یکی از پزشکان محترم عمل کرد بدون اینکه هزینه ای تو مطب بگیرند تا حالا خوشبختانه بینایی کامل و طبیعی دارند کار این پزشک که بینایی را به یک انسان باز میگردونه را نمیتوان با هیچ مبلغی جبران کرد .... (3818038) (alef-11)
 
یک مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۲۱:۵۶
زمانی که من دبیرستان بودم و قرار بود انتخاب رشته کنیم دانش آموزان زرنگ و باهوش رفتند ریاضی و دانش آموزان متوسط رفتند تجربی. الان ما مهندس با درآمد نهایتا دو میلیون در ماه و ایشان متخصص با درآمد حداقل بیست میلیون در ماه. تازه برخی جواب سلام ما رو هم به زور میدن... مطمئن باشید کسی که رفته پزشکی خونده لزوما باهوش تر نیست... خیلی از افراد تیزهوش و باهوش به رشته های مهندسی و .. رفتند (3820904) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۱:۳۴:۳۱
من امروز رفتم کلینیک دندان پزشکی ،قیمت خیلی معقولتر از مطب بود.لطف کلینیکها را حمایت کنید. (3825348) (alef-3)
 
آریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۴:۰۸:۴۳
سایت بسیار خوبی است ولی اگر یکم دقیق تر به جزئیات دقت کنی بهتر است ممنون (3973499) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۰:۲۰:۳۲
والا من پشت کنکوریم موندم با این نظرات ضد ونقیض دوستان پزشک شم یا پرستار (3993726) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.