توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477107
توافق ژاپن و آمریکا برای افزایش فشار به کره شمالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
رسانه‌های محلی گزارش کردند که وزرای خارجه ژاپن و آمریکا بعد از آزمایش اخیر موشک بالستیک کره شمالی، توافق کردند که فشارها بر پیونگ‌یانگ را افزایش دهند.

به گزارش فارس، رسانه‌های محلی روز دوشنبه (امروز) گزارش کردند که «فومیو کیشیدا» وزیر امور خارجه ژاپن و «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا بعد از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، توافق کردند که اعمال فشار به پیونگ‌یانگ را افزایش دهند.

اوایل امروز، پیونگ‌یانگ یک موشک بالستیک آزمایش کرد که حدود 280 مایل پرواز کرد و در منطقه منحصراً اقتصادی ژاپن در دریای ژاپن سقوط کرد. مقامات ژاپن و کره جنوبی از این اقدام انتقاد کردند.

بعد از این آزمایش موشکی، کیشیدا و تیلرسون با یکدیگر یک تماس تلفنی برقرار کردند و توافق کردند که فشارها علیه کره شمالی را افزایش دهند و به توافق رسیدند که از چین بخواهند که نقش فعال‌تری در رفع موضوعات مربوط به تنش‌های شبه‌جزیره کره ایفا کنند.

تنش‌ها در شبه‌جزیره کره در سالهای اخیر به دنبال آزمایشات هسته‌ای و پرتاب‌ موشک‌های بالستیک کره شمالی افزایش یافته است و غرب معتقد است که این اقدامات در تناقض با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + ژاپن + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.