توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497303
در نامه‌ای به وزیر ارشاد مطرح شد/ با برهم‌زنندگان کنسرت‌های مجوزدار باید برخورد شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰
تعدادی از فعالان عرصه موسیقی در واکنش به لغو برخی کنسرت‌ها، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه نوشتند.

متن نامه‌ای که نسخه‌ای از آن همراه اسامی امضاکنندگان برای ایسنا فرستاده شده، به این شرح است:

«ممانعت از برگزاری برنامه‌های موسیقی دارای مجوز از مبادی قانونی، مصداق بارز قانون‌شکنی و اخلال در نظم امور است و بدیهی ست که با اخلالگران و شکنندگان نظم، در هر منصب و کسوت باید برخورد قانونی صورت گیرد.

چندی است که متاسفانه شاهدیم، به عناوین مختلف و از سوی برخی دستگاه‌ها و حتی افرادی در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، فشارها بر گرده موسیقی، البته با اهداف سیاسی هم‌چون افزایش فشار بر بدنه دولت، فزونی گرفته و این امر، منتج به بروز خساراتی در ابعاد مادی و معنوی برای اهالی موسیقی و برخی مردم و علاقه‌مندان هنر موسیقی شده است.

ما امضاکنندگان این نامه برآنیم که درخصوص این وضعیت و عاملین و آمرین آن، بررسی‌های لازم توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده و عاملین و آمرین، هر که هستند، از سوی مبادی ذی‌ربط مورد پرسش و شکایت قرار گرفته و معرفی شوند. در همین راستا، اندیشیدن تمهیداتی هم‌چون ایجاد صندوق خسارت هنرمندان با هدف جبران بخشی از ضرر و زیان مادی حاصله نیز از دیگر خواسته‌های اهالی موسیقی است، باشد که از این طریق بتوان حداقل‌های امنیت شغلی اهالی این هنر شریف را تامین نمود.»
 
کلمات کلیدی : کنسرت، لغو کنسرت،مجوز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.