نظر منتشر شده
۹۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458702
قاليباف مطرح کرد:
10 میلیون نفر در فقر مطلقند؛ قرار ما این نبود/ در جنگ می گفتند، صبر کنید، ما دنبال مذاکره ایم، اما شهرها یکی پس از دیگری سقوط کرد
بخش سیاسی الف، 14 فروردین 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
محمد باقر قالیباف شهردار تهران  در مراسم روز جمهوری اسلامی، 12 فروردین را روزی مهم و سرنوشت ساز برای کشور و جهان اسلام دانست و گفت: روز جمهوری اسلامی آغاز اولین روزی است که مردم سالاری دینی در این سرزمین حاکم شده و دین خدا در کنار اراده و مشارکت مردم برای تصمیم گیری در این سرزمین مبنا قرار گرفته است، از این جهت 12 فروردین روز بزرگ و عید ملی و دینی ما به شمار می رود.

وی اهمیت 12 فروردین را بیشتر از 22 بهمن توصیف کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین موضوعی که ملت در 22 بهمن بیان کردند آن بود که چه چیزی را نمی‌خواهیم، ما در 22 بهمن گفتیم حکومت و دولتی که مردم را رعیت خودش بخواهد، دست نشانده و نوکر بیگانه باشد و در آن اسلام، فرهنگ قرآنی، قسط و عدل نباشد و فساد و تزویز وجود داشته باشد را نمی خواهیم. در یک کلام مردم در 22 بهمن گفتند ما حکومت طاغوتی را نمی‌خواهیم اما در 12 فروردین گفتیم چه چیزی را می‌خواهیم.

قالیباف تصریح کرد: در 12 فروردین گفتیم حکومتی می‌خواهیم که برخواسته از فرهنگ قرآنی باشد و آن حکومت را مردم بر سر کار آورده باشند. قرار ما این بود که دولت ما، دولت حامی مستضعفان و پابرهنگان و خدمتگذار به محرومان باشد. قرار ما این بود که قسط و عدل در جامعه برقرار باشد، مسیر پیشرفت در کشور فراهم شود و دولتی داشته باشیم که هم در جهان اسلام و هم در دنیا نمونه باشد.

شهردار تهران اضافه کرد: هرگز قرار ما این نبود تا کشوری داشته باشیم که بین مسئولان و حاکمان با مردم فاصله وجود داشته باشد و مسئولان به تنهایی برای مردم تصمیم گیری کنند. قرار ما این نبود که دغدغه‌های مسئولان با دغدغه‌های مردم متفاوت باشد و مردم در سرنوشت و تصمیم‌گیری‌ها دخیل نباشند بلکه قرار بود خود مردم در همه عرصه ها تصمیم گیران اصلی باشند.

وی با اشاره به کلام امام راحل (ره) و پیام‌ها و دستورات مقام معظم رهبری، گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی دین خدا و مردم حاکم است و این دو باید در همه شئونات جامعه و در تمامی بخش‌ها وجود داشته باشند.
قالیباف در ادامه به آغاز جنگ تحمیلی در نیمه دوم سال 59 اشاره و تصریح کرد: صدام به عنوان دست نشانده شرق و غرب و به نمایندگی از استکبار جهانی به انقلاب نوپای اسلامی و سرزمین ایران حمله کرد اما در همان زمان بعضی از همین قرارهای ما در همان یک سال و اندی از پیروزی انقلاب اسلامی توسط برخی از مسئولان شکسته شد.

وی تاکید کرد: در آن برهه به ما گفتند شما کاری نکنید، بلکه به ما فرصت دهید تا ما خودمان مشکل را حل کنیم. ما منتظر طراحی هستیم و حتما دشمن را از این سرزمین بیرون می کنیم. به ما گفتند صبر کنید، ما دنبال مذاکره و صلح هستیم. سازمان ملل این کار را محکوم خواهد کرد و متجاوزان کشور ما را ترک خواهند کرد.

شهردار تهران در اینباره تصریح کرد: در آن زمان به ما گفتند صدام را از این کشور بیرون می کنیم اما با گذشت چند ماه شاهد بودیم هیچ کدام از این وعده‌ها اتفاق نیفتاد. حتی وقتی از اداره جبهه عاجز شدند و در مقابل دشمن خارجی سر فرودآوردند، خرمشهر عزیز ما خونین شهر شد و شهرها یکی پس از دیگری سقوط کرد، مردم ما به اسارت رفتند و به ناموس این کشور تجاوز کردند اما هیچ خبری از دفاع و هیچ نشانه ای از موفقیت نبود.

قالیباف یادآور شد: مسئولان و رئیس دولت آن روز به جای آنکه بایستند و مشکل را حل کنند، به تهران برگشتند و آن حادثه تلخ 14 اسفند را ایجاد کردند. یعنی مشکل خارجی را تبدیل به انشقاق ملت و تهدید داخلی کردند اما جوانان انقلابی آن روز همانند شهید باکری‌ها، خرازی ها و صیاد شیرازی‌ها تصمیم گرفتند خودشان به میدان بیایند و همان قرار جمهوری اسلامی را دنبال کردند. یعنی قرار بود بین مردم و مسئولان فاصله‌ای نیفتد و مردم در هر صحنه ای که وجود دارد، حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: از زمانی که مردم و جوانان وارد صحنه شدند، حق خودشان برای دفاع از انقلاب اسلامی، وطن و حق مبارزه با دشمن و وابستگان خارجی در کشور را گرفتند. سرنوشت مردم در اختیار خودشان است از این رو به آن ها میدان آمدند و همان مردمی که چند ماه قبل به بنی صدر ملعون رای داده بودند، او را از مسئولیت دور انداختند چرا که او از مسیر انقلاب اسلامی و پیمان با این ملت عزیز خارج شده بود و به دست همین ملت نیز حذف شد. البته که این تصمیم بسیار پر هزینه بود و این احقاق حق، صدها هزار شهید و مجروح به همراه داشت اما چاره‌ای جز این نبود و اگر حق خود را نگرفته بودیم، بقیه کشور ما هم اشغال می شد و استقلال و اسلام را هم از ما می گرفتند.

قالیباف در ادامه به حمله رژیم بعث عراق به کویت اشاره کرد و گفت: در جریان حمله صدام، کویت در کمتر از 24 ساعت سقوط کرد و آن را جزو یکی از استان های خودش نامید اما چون دولت آنجا وابسته به استکبار بود، آنها از کویت دفاع کردند.

وی در این‌باره اضافه کرد: در مقابل به دلیل آنکه انقلاب اسلامی در تقابل با شرق و غرب وجود داشت، هیچ کس جز مردمش به دفاع از این کشورنیامد. اگر آن روز ما این هزینه را نمی دادیم و در میدان نبودیم، بدون شک امروز از انقلاب اسلامی و عزت اسلام و مسلمانان خبری نبود و این امنیت و آزادی در کشور ما وجود نداشت.

شهردار تهران تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس متاسفانه خطای بزرگ دیگری شکل گرفت چرا که وقتی امنیت به کشور برگشت و برنامه های فرهنگی و اقتصادی در اولویت کارها قرار گرفت، مجددا آرام آرام مردم را از صحنه دور کرده و باز هم قرار 12 فروردین ما را نقض کردند؛ مردم را تنها در مقاطعی که لازم بود به صحنه آوردند و فاصله بین مردم و مسئولان دوباره اتفاق افتاد. جهت گیری ها دوباره آرام آرام تغییر پیدا کرد و در نتیجه امروز می بینیم با یک بحران اقتصادی و در ادامه با یک بحران آسیب های اجتماعی روبرو هستیم.

وی خاطر نشان ساخت: پس از دوران دفاع مقدس شرایط به گونه ای شد که دوباره به ما گفتند به خانه هایتان بروید و هر موقع لازم شد خبرتان می کنیم؛ در آن برهه مردم دوباره غریبه شدند و دغدغه ها نیز دغدغه های مردم نبود چرا که تصمیم گیری ها و چرخاندن چرخ زندگی در اختیار مردم قرار نگرفت.

قالیباف در ادامه به تمرکز نظام اداری و اجرایی کشور اشاره کرد و گفت: همین بحرانی که امروز در حوزه مسایل معیشتی و فقر و بیکاری داریم، از نظر دشواری و پیچیدگی، کمتر از دفاع مقدس نیست، بلکه در ابعادی سخت تر از دفاع مقدس است. در جنگ تحمیلی یک دشمن خارجی وجود داشت و ما با یک انسجام و وحدت بیشتری حرکت می کردیم اما امروز این ثلمه به خود مردم وارد شده است؛ همان مردمی که می خواهند از کشور و نظامشان دفاع کنند، خودشان دچار مشکل شده اند از این رو هیچ راهی جز این نیست که دوباره کار به مردم بازگردد.

شهردار تهران با بیان اینکه نزدیک به 10 میلیون نفر از جمعیت کشور ما در فقر مطلق به سر می‌برند، اظهار کرد: اگر امروز بگوییم درآمد 60 درصد از مردم ما زیر حداقل درآمدی است که از سوی دولت مشخص شده، حرف گزافی نگفته‌ایم، این در حالی است که هرگز قرار ما در 12 فروردین این نبود. دلیل این اتفاق آن بود که دولتمردان حرف امام (ره) و رهبری و آرمان های انقلاب را دستور کار خودشان قرار ندادند.

وی تاکید کرد: امام راحل (ره) بارها به دولت ها گفتند کاری که مردم می‌توانند انجام دهند، دولت‌ها حق دخالت در آن را ندارند و هر کاری که بر زمین مانده و مردم انجام نمی دهند، باید از سوی دولت ها انجام شود.

قالیباف در ادامه با اشاره به بازدید اخیر خود از اردوی راهیان نور جهای در خوزستان، گفت: همان مردمی که آن روز در جنگ تحمیلی آسیب دیدند، امروز در روستاها و در فقر مطلق زندگی می‌کنند و علاوه بر آن مسایل محیط زیستی هم به مشکلات آنها اضافه شده است. ما شاهد بودیم یک خانواده جز از محل یارانه هیچ درآمد دیگری ندارد و در کنار آن 4 جوان بیکار نیز در خانه وجود دارد. روزی که یارانه به این خانواده داده شده، قیمت بنزین و دلار چقدر بوده است؟ امروز حداقل قیمت ها به سه برابر افزایش یافته است اما ای کاش یارانه آن ها را هم به همین میزان افزایش می دادیم تا قدرت خرید خانواده کاهش پیدا نکند.
وی با تاکید بر ضرورت وجود عدالت در توزیع یارانه ها، ابراز داشت: کسی که در خانه چند هزار متری با ده ها میلیارد سرمایه زندگی می کند، این یارانه را دریافت می کند و یک فرد فقیر هم همین یارانه را دریافت می کند، ما انقلاب کردیم که چنین اتفاقی بیفتد و قرار ما در 12 فروردین این بود؟

شهردار تهران در ادامه سخنان خود، عنوان داشت: خطر بزرگ‌تر این است که بحران اقتصادی یک آسیب جدی اجتماعی هم به دنبال خودش آورده است که چهره های گوناگون آن در طلاق، اعتیاد و بیکاری جوانان قابل مشاهده است.
وی افزود: هم اکنون وضع قشر خاصی از جامعه خوب است که عمدتا در جامعه دلالی و واسطه گری می کنند. همان هایی که واردات غیر ضروری را به روش قاچاق کالا و با احجام بالا انجام می دهند.

قالیباف تاکید کرد: امروز هم مستضعفان، حاشیه نشینان، روستاها و جوانان ما از مجموعه تصمیم و عملکرد مجموعه دولتمردان آسیب می بینند وهم تولید کنندگان، چرا که به همان اندازه‌ای که بر فقرا و مستضعفان فشار وارد می‌شود، این فشار بر تولید کنندگان ما نیز وجود دارد. در مقابل دلالان و واسطه گران با قاچاق کالا ثروت باد آورده به جیب می زنند و زندگی های آنچنانی در خارج و داخل کشور درست می کنند. این موارد ریشه در آن دارد که ما کار را از مردم گرفته‌ایم.

شهردار تهران یادآور شد: من به عنوان کسی که در آغاز دفاع مقدس یک جوان 17 – 18 ساله بودم عرض می کنم که اگر آن روز ما نایستاده بودیم، حق خودمان را نگرفته بودیم و انقلاب را به مسیر قرار 12 فروردین بر نمی گرداندیم، امروز این کشور در اختیار بیگانگان بود. امروز نیز این حق شما است که به پا خیزید . قرار ما در جمهوری اسلامی این بود که مردم در رتق و فتق امورات خودشان حضور داشته باشند و فاصله‌ای بین دولت و ملت نباشد.

قالیباف تاکید کرد: مردم باید مسئولانی را در مسند کار بیاورند تا در خدمت دغدغه های مردم باشند نه در خدمت دغدغه های احزاب، گروه ها و افراد خودشان.

وی افزود: حضرت امام (ره) همیشه حرف از پابرهنگان، کوخ نشینان، حاشیه نشینان و در بخش اقتصادی نیز حرف از تولید کنندگان و کسانی می زدند که در این کشور دنبال پیشرفت هستند اما آیا امروز واقعا دغدغه دولتمردان و عملکرد ما این است؟

قالیباف با بیان اینکه دشمن امروز ما تنبلی، دوری از مردم، تجمل گرایی، بیکاری است، اظهار داشت: امروز دشمنان ما کسانی هستند که با دروغ، تهمت و وعده های غیر واقعی جوانان و جامعه را سر کار بگذارند.

شهردار تهران یادآور شد: بدانید تا زمانی که شما تصمیم نگیرید و حق خودتان را مطالبه نکنید، اتفاقی نخواهد افتاد. برای گرفتن حق باید هزینه دهیم و این هزینه هم هزینه عزتمندی است چرا که ما با شهدا، امام شهدا و این ملت در 12 فروردین برای حرکت در چنین مسیری عهد کردیم.

وی گفت: به جوانان دهه هشتادی عرض می کنم همینطور که ما در دوران دفاع مقدس اجازه ندادیم قرارهایمان در روز 12 فروردین به هم بخورد، شما هم اجازه ندهید این قرارها در بحران اجتماعی و اقتصادی کشور بر هم بخورد و این جامعه به سمتی برود که با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی فاصله بگیرد.

قالیباف در پایان تاکید کرد: اولین وظیفه نظام جمهوری اسلامی برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فقر و دستیابی به رفاه اجتماعی است؛ دوم اینکه نظام اسلامی باید بتواند سعادت اخروی این مردم را برقرار کند که در سایه این رفاه اجتماعی بندگی خدا را انجام دهند.
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۲۲:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۸:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۹:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۸:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۹:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۲:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات 96
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۲:۵۷:۵۴
اقاي قاليباف واقعا بسه ديگه
هركاري از دستت ميومد كردي نشد قسمت نبوده كه رييس جمهور بشي
(4228996) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۲۳:۳۲
به نظر من قالیباف از نظر عمرانی و زیرساختی و توسعه حمل ونقل عمومی و ساخت اتوبان و بزرگراه عالی کار کرده.تنها دستاویز و ایرادی که به قالیباف منتقدانش میگیرند فروش تراکم برای تامین هزینه ها وبودجه شهرداری هست که جوابش در خود انتقاد نهفته هست..خوب وقتی چه دولت فبلی و چه دولت فعلی به دلایل جناحی و سیاسی و یا هر دلیل دیگری بودجه ای که طبق قانون بر گردنشان هست به شهرداری نمی دهند شهرداری چه باید بکنه؟پول چاپ کنه یا شهر دوازده میلیونی و هزاران سلایق متنوع و متوقع را رها کند به امان خدا؟یا برای اینکه بخواهند چهره قالیباف رو پیش مردم تخریب کنند میگن نظامیه و روحیه خشن دارد!!!از روحیه خشن اینهمه پارک و مکانهای گردشی و تفریحی درمیاد؟ یک سفر برید دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر) و محیط لطیف و پرطراوتش را که با باسلیقگی هرچه تمام تر ساخته شده را تجربه کنید وپیش خودتان به این سوال جواب دهید که از روحیه خشن ایده ساخت دریاچه خلیج فارس درمیاد؟روحیه خشن از نبود یک شهربازی مدرن برای مردم گله و انتقاد میکنه(به سخنرانی هفته پیششان رجوع کنید)؟روحیه خشن در پی ساخت بزرگترین شهربازی منطقه با مدرن ترین بازیهای دنیا و چندین هتل پنج ستاره درون آن است(پروژه هزارویک شب)؟روحیه خشن ایستگاههای اجاره رایگان دوچرخه برای دوچرخه سواری برای مردان و زنان در میادین اصلی شهر فراهم میکنه؟روحیه خشن را به نظر من کسانی دارند که همچین خدماتی را به مردم تهران فقط بخاطر اینکه کسی که اینکارهارا انجام داده هم حزب و جناح و قبیله آنها نیست نادیده میگیرند و با هر دستاویزی که دارند در پی از چشم افتادن همچین مدیر لایقی در پیش چشم مردم هستند..یادمون رفته تا همین ده سال پیش تهران فقط چهار پنج تا پار معروف داشت؟پارک شهر،ملت،لاله،جمشیدیه،نیاوران و یکی دوتای دیگه که اونا هم از دوران پهلوی به جامانده بود و اکثرش در شمالی ترین نقطه شهر..اگر بخواهیم تعداد اتوبانها و پارکها و مکانهای تفریحی و خدماتی و سالنهای نمایشی وسینمایی که شهردار تهران در این ده سال در دوران شدیدترین تحریمها (که بعضی مسولان از آن بعنوان شعب ابی طالب نام بردند) و فشار از طرف بودجه ندادن دولتها افتتاح کرده را شماره کنیم به نظرم یک کتاب قطور بشود..این شهردار شایسته اینه که به احترامش کلاه از سر برداریم..گرچه وظیفه تان را در قبال این مردم بزرگ و قدرشناس انجام دادید ولی از آنجایی که بسیاری از مسولین به وظایف خود به انواع بهانه های مختلف مثل بهانه تحریم،یا نگذاشتند ونمیزارن و بهانه های دیگه عمل نمیکنند و از باب جمله‌ی «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» عرض میکنم که ممنون آقای محمدباقرقالیباف (4229571) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۴۷:۳۰
علت اینکه دولت پرداختی های طرح های عمرانی را کمتر پرداخت می کند این است که شهرداری تهران 75 هزار پرسنل دارد، و در ماه بیش از 300 میلیارد تومان فقط دستمزد کارمندان پرداخت می شود. بزرگترین شهرهای نینا یک چارم این هم پرسنل ندارند. شهر تهران با 5 هزار پرسنل شهرداری قابل اداره است. وقتی شهرداری شفاف عمل نمی کند و از دولت بودجه می خواهد برا ی پرداخت حقوق پرسنلی که 80 درصد آنها با پارتی و با رابطه استخدام شده اند، دولت هم حق دارد پرداخت نکند.
همین چند ماه پیش یک آزمون استخدام در شهرداری برگزار شد که هیچ اطلاعیه و اعلام عمومی نشده و کاملا مخفیانه حود شهرداری علارقم مخالفت دولت برگزار کرد که از این طریق مجددا فرزندان خود را وارد شهرداری نمایند (4230143) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۱۷:۱۹
چه ربطی داشت برادر؟مگه کسی میگه دولت حقوق کارمندان شهرداری رو بده ویا قراره شهرداری با وجود شورای شهر که به کارش نظارت داره با صلاحدید دولت کارمند استخدام کنه؟!!!!قانون مشخصه و پولی هم که دولت باید برای توسعه حمل ونقل عمومی به شهرداری مشخص کنه مشخصه..کسی از دولت پرداختی برای طرحهای عمرانی نخواست همون که پولی که طبق قانون برای توسعه مترو حمل ونقل عمومی بر عهده اش هست بده همه راضین..چرا اینقدر برای کار غلط آسمون ریسمونهای عجیب وغریب می بافید؟واقعا چرا؟ (4230313) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۸:۱۲
شهر تهران جلوه بصری فوق العاده زشتی پیدا کرده. من که واقعا دلم میسوزه. واقعا یک نفر از خارج بیاد ( ایرانی نه توریست خارجی!) ادم روش نمیشه بگه این تهرانه. شده آشغالدونی با سطل آشغال های بزرگ و شکسته که همیشه دور و برش پر از آشغاله. وضع دستفروش ها.....بساطی ها...... کاش ابتدا این وظایف اصلی تکمیل میشد (4230304) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۵:۲۴:۳۵
ایشون هیتی کار می کنن (4231907) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۶:۰۳:۵۰
قرار نیست بخاطر یک اشتباه، اشتباه دیگری مرتکب شد این روند مسلسل وار ادامه پیدا کرده و بخاطر همین مملکت درگیر چنین فسادی است. اگه نمیتونه استعفا بده (4232062) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۳:۱۵:۴۹
دوستان دقت کنید ریاست جمهوری با شهرداری خیلی فرق داره


شاید قالیباف تو شهرداری تونسته یک کارایی انجام بده ولی مطمئن باشید در مقام رئیس جمهوری فاجعه درست میکنه (4230963) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۰:۱۳:۰۲
یعنی کسی باید رئیس جمهور بشه که قبلا رئیس جمهور بوده ؟ (4231053) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۱:۴۲
عجب ! زمان احمدی نژاد کجا بودی ؟ (4229006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۳:۳۴:۵۹
قالیباف از منتقدان احمدی نژاد نکنه حافظه ات ریست شده (4230990) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۲:۰۸
شما فعلا بیا بگو زمین های نجومی چی شد ؟ (4229007) (alef-13)
 
فرزند ایران
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۳:۵۷
دولتی که مردم رو ابزار میدونه مگر یه فقرشون هم فکر میکنه؟؟
دولت سرمایه داری و سرمایه پرست فکر فقیر و فقرا نیست (4229014) (alef-13)
 
انقلابی
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۴:۱۱
بنده به شخصه به دکتر قالیباف رای میدم، چون هر کاری بهش محول شده به بهترین وجه انجام داده. (4229015) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۴۶:۴۴
مثلا رفته در منطقه غرب تهران که خارج از محدود بوده و زمینهاش قیمتی نداشته دریاچه ساخته و آن جا را منطقه 22 نام گذاشته و زمینهاشم با قیمت بسیار بالایی فروختند و یا به . . . داده اند. بعد شب و روز صدا و سیما به مردم تهران میگه در مصرف آب صرفه جویی کنید مثلا مدت حمامتان را 1 دقیقه کمتر کنید، موقع مسواک زدن آب را هدر ندهید تا ایشان بتواند آب مورد نیاز دریاچه را تامین کند (4229628) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۵:۰۴:۳۶
خوب بالاخره دریاچه به اون بزرگی رو باید یک منطق های که فضای خالی زیاد داشت میزد دیگه.میرفت وسط بازار تهران دریاچه میزد؟خودتون رو به اون راه زده اید یا مردم را احمق فرض کرده اید؟اگر بجای دریاچه یکی از کسانیکه هم جناح خودتون بود جوب بزرگ زده بود جای دریاچه الان تبدیل به قهرمان ملیش کرده بودید و منتقدانش را تندرو و دلواپس می نامیدید..البته خوبه بگید بزارید مردم بفهمن شما دردوطن ومردم ندارید وفقط دنبال تخریب کسانی هستید که با قبیله شما نیستند.توی اون خبر قبلی دریاره قالیباف یکی از هم قبیله ای یاتان چون طرف کامنت خلاف میلش با فیلترشکن گذاشته بود بهش گفته بود شما که خارجی چه جوری چیتگر رفتی و بهش تهمت دروغگویی زده بود!!! و امثال شما قبیله پرستان بهش بیش از دویست مثبت داده بودند!!!!!!.یعنی شما که صبح تاشب توی اینترنت هستید هنوز خبر ندارید وقتی با فیلترشکن پیام میزاری پرچم سروری که اون فیلتر شکن از اونجا ساپورت میشه میفته و طرف لزوما خارج نیست؟وقتی اینجوری علنی به یک پیام دروغ که خودتون هم میدونید تهمت و بچه گانه ست بیش از دویست مثبت میدهید دم خروستون بابت همه ادعاهاتون میزنه بیرون (4230177) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۵۲:۵۴
حرفهاي قشنگي ميزني اقاي فاليباف ولي به نظرم تاريخ مصرف اين حرفها فقط تا روز انتخابات است بعد از انتخابات گويش شما عوض خواهد شد.چون معتقدم شما اعتقادي به اين صحِبتها ندارين و تنها دغدغه ي شما در حال حاضر رفتن به پاستور ه.علت. اونهم سابقه ي شما در شهرداري است.شما دوازده سال است در مسند شهردار تهران هستين شايد دوازده سال پيش هر خانواده اي در شهرستان ارزو ميكرد بتواند در تهران مستقر شود ولي الان خيلي از خانواده هاي مقيم تهران بخاطر اينكه مديريت شهري أعم از كنترل ترافيك و ناوگان حمل و نقل عمومي و....بسيار ناكارامد است ترجيح ميدهند تا از اين كلان شهر كوچ كنند.تهران ديگر مطلقا شهر مطلوبي براي زندگي نيست و يكي از دلائل اصلي ان مديريت بي بهره و منفي حضرتعالي در عرصه ي شهرداري است البته بي انصافيه از بعضي خدمات شما مثل تونل توحيد و رسالت نام نبريم ولي در مجموع برايند عملكرد شما غير قابل قبول ه. (4229635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۰:۴۵:۲۰
ایشون اول برن این چند میلیون موشی رو که با سطلهای آشغالشون تو شهر ول کردن رو جمع کنن اگه توانشو دارن. انقدر زیاد شدن که اگه طاعون نگیریم خوبه. از ادم هم دیگه نمیترسن . بعد راجع به قرارهای 12 فروردین اظهار نظر کنن (4230714) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۵:۰۳
تا زمانیکه تکلیف املاک واگذار شده توسط شهر داری مشخص نشده ورود ایشان به عرصه رقابت های انتخاباتی عملی ناشیانه است تصور کنید در مناظرات انتخاباتی از پیش بازنده بودن ایشان قطعی است . (4229017) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۳:۴۹:۴۱
اگر شورای نگهبان قالیباف را تایید کند معلوم می شود که اتهامی متوجه قالیباف نیست. لذا تخریب قالیباف بی سند و مدرک است. (4230022) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۱۹:۰۷
دم انتخابات شد و سخنان زیبا گفتن اغاز گردید این سخنان تا ابتدای خرداد ادامه خواهد داشت.
خداوند این روزهای انتخابات رو از ما نگیراد (4229038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۰:۳۴:۳۴
ایشون عملیات گازانبری رو فراموش کردن؟ قرارمون این نبود تو 12 فروردین (4230680) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۰:۱۹
شماکه مهندس دکتر خلبان سردارهستید چه قدمی برداشتید املاک نجومی بیت المال رامجانی بافرادخاص بخشیدید وهنوزلیست انرامنتشرنمیکنید شمامقصراول هستید (4229039) (alef-13)
 
علي
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۳:۰۰


پس چرا منزلهاي آنچناني به مديران شهرداري به قيمت كم داديد؟ آيا اين موضوع جداي از فاصله مسولين با مردم است؟ (4229049) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۶:۵۴
سی سال است همه حرفهای خوب و قشنگ می زنند اما نمی گویند چگونه این حرفها را محقق خواهند کرد؟ایا انها کارهایی بلد هستند که دیگران بلد نبودند؟ یا قرار است معجزه کنند؟ راستها برای قدرت به چپها ایراد می گیرند و چپها به راستها اما چهار سال بعد دوباره همان اش و همان کاسه! ای کاشها امام اسلام و ارزشها خرج جنگ قدرت نشود! (4229055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۹:۲۸
نزدیک انتخابات شد و بازهم مردم و فقرا عزیز و ارزشمند، طوری انتقاد میکنند که آدم فکر میکنه ،نکنه تو این چهل سال اینا سرکار نبودند،طوری از ارزشها واخلاقیات میگند که شک میکنم خدایا این حقوق های نجومی و املاک نجومی رو نکنه من مرتکب شده ام و اینا کاره ای نبودند. (4229060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۹:۵۱
عجب ... باز داره فضا داغ میشه و همه شدن اپوریسیون و اینکه خودشون سالها چکاره بوده اند مهم نیست!!! ملت هم که شدیدا جوگیر و بی حافظه! خدا به خیر کند (4229062) (alef-13)
 
خالد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۲۹:۵۶
جالبه حالا همه میگن کی بود کی بود من نبودم مومن این آمار ها محصول حکمرانی شمای اصولگرا هم هست اینطورنیست !!! (4229063) (alef-13)
 
کاشانی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۵:۱۶
اقای شهردار مردم از اینهمه شعار های تو خالی شما و امثال شما خسته شده اند نگاهی به کارهای حاشیه دار خودتان در شهرداری باندازید و انصافا قضاوت کنید. ایا حرفهای شما فرار به جلو نیست؟ ایا در قضیه پلاسکو و فروش تراکم و ضرب و شتم ماجرای کارواش و فروشندکان دوره گرد نقشی ندارید؟ با تشکر از الف در انعکاس اخبار مختلف. (4229072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۵:۳۵
یه نفر که مردونه جهادی کار کرده باشه همبن قالیبافه
بقیه که دستاوردش تقریبا هیچ بوده (4229073) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۶:۳۶
برادرمن فقر واژه ایست که ازصدراسلام تاکنون کلیدواژه حکمرانان بوده عده ای مانند حضرت امیر غمخوارواقعی فقرا بوده وحتی به حال انهامیگریست وعده ای هم مثل اقایان نامزد درهردوره ای ازاین کلیدواژه برای مبارزات انتخاباتی استفاده میکنند.چیزی که مسلم است فقر هیچگاه حتی درزمان حکومت عدل علی وحتی برای شهرمحل استقراران حکومت نیزازبین نرفت. (4229076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۷:۲۸
اگر سال ٩٢ شما پيروز شده بوديد به جاي ده ميليون ١٥ ميليون در فقر مطلق داشتيم (4229078) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۵:۵۴:۵۱
از کجا میدونی ؟
شاید پنج میلیون داشتیم (4230278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۰:۳۷:۴۳
ایشان علاقه فراوانی به سپردن امور به اطرافیان شون دارن (4230693) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۹:۰۳
تبليغات زودهنگام انتخاباتي (4229084) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۲:۱۵
کسی که 30 سال در بالاترین پست های مملکت بوده الان تازه فهمیده قرار ما این نبود. کلمه پیدا نمیکنم برای توصیف این پدیده. (4229092) (alef-13)
 
am
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۳۸:۳۵
این آفا تا الان در هرپستی بوده کاراشو به نحو مطلوبی انجام داده. از فرماندهی لشکر 5نصر تا فرمانده نیروی هوایی و فرماندهی ناجا و شهرداری تهران.کسانی که باید به فکر فقر میبودند امثال هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد و روحانی بودند که کاری نکردند. (4230127) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۵:۰۶:۴۹
عجب!!! (4230187) (alef-3)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۳۷:۵۴
شما مثل اينكه كارت به شهرداري گير نكرده، زمان احمدي نژاد شهرداري خيلي بهتر بود، اگه اداره مملكت به كار جهاديه احمدي نژاد صد درجه جهادي تر بود و كه ايشون هم در سياست توفيق چنداني نداشت، من فقط موندم كي پشت قاليباف بوده كه از بيست سالگي اونو تو پست هاي حساس گذاشتن و همزمان مدارك دانشگاهي رو هم اخذ كرده !!!!!! (4230339) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۳:۵۸
دوباره نزدیک انتخابات شد و بعضی ها یاد فقر و بدبختی مردم افتادن (4229100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۵:۲۹
مبارزه با فقر از طريق واگذاري املاك به خودي ها به نصف قيمت و تقسيط چندساله ؟ (4229103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۶:۴۹
بهت راي نميدم، به طرفدارانت در شوراى شهر هم همينطور (4229104) (alef-13)
 
صادق
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۹:۴۹
و باز دم انتخابات شد و بگم بگم های تاریخی شروع شد. بابا به فکر آینده مملکت باشید. با این حرفها هیچ کدام از مشکلات کشور حل نمی شود. جز ایجاد نفاق. (4229110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۵۱:۲۱
شما كه اينو ميدوني چرا پول اين مردمو ميبري جاي ديگه خرج ميكني؟؟؟ (4229115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۵۳:۵۰
قالیباف جان یعنی تو در خدمت گروه خودت نبودی؟ به فکر مردم بودی همش؟ املاک نجومی را به کی ها دادی؟جای دور نرو، تهران چندتا متکدی و کارتن خواب داره؟اون ده میلیون پیش کش، مشکل کارتن خوابی و تکدی گری تهران را حل کن (4229119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۵۴:۱۸
جنابعالي كه بعد جنگ تا همين الان مسوول بوديد چراتا كنون به فكر مرزم وجامعه بيچاره نبوديد همينكه هنگام انتخابات ميشود همگي ميشويد مدافع حقوق مردم ومي خواهيد حق مردم ازدولت بگيريد در حاليكه خودشمادستور حمله گاز انبري به دانشجويان معترض به همين وضعي كه شما از ان ناراضي هستيدبرخورد خشن همراه با ضرب وشتم نموديد خواستم بگم ما عملكرد ها مي نگريم نه قال را (4229120) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۰:۲۹
یعنی شما یا همفکران شما بیان سر کار دیگه مملکت گلستان میشه! همه میشن دهک نه و 10، اصلا ایران میشه سوئیس.
1000 بار گفته شده، پرداخت یارانه اون هم از جیب مردم و با گران کردن سوخت و نان وحاملهای انرژی و آب و کالاهای اساسی و ....به صلاح مردم و اقتصاد کشور نیست، حالا بازم دوباره این جناب نابغه میگه باید یارانه رو 3 برابر کنیم. از کجا؟ بآ کدوم درآمد؟ لابد دوباره از جیب مردم و با تورم 40 درصدی؟ (4229131) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۳:۱۵
با سلام
سردار دکتر خلبان جناب شهردار حرفهای خوبی زده اند اما ایشان‌شهردار تهرانن و در واقع مجاز هستند در حیطه عمل خودکه همان شهرداری تهران است سخنرانی کنن نه در مورد کل نظام
همینه که تو این‌ کشور سنگ رو سنگ قرار نمیگیره همه میخوان کار دیگری رو انجام بدن و از کار خودشون باز میمونن و در واقع فرار به جلو میکنن (4229133) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۹:۱۳
اگر در این کشور ۱۰ میلیون در فقر مطلق هستند شما به چه اجازه ای در بیت المال دست درازی کردی و املاک چند میلیاردی را به مدیران و خبرنگاران و اعضای شورا حبه کردی..ایا با ان پولها نمیشد هزاران نفر را خانه دار کرد..در این مدت ۳۸ سال شما برای قشر فقیر چه کردید.... (4229159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۱:۰۵:۱۹
باید مشکلات با امریکا حل و فصل بشه مگر نه اقتصاد به جای نمیرسه (4229258) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۱:۳۸:۵۰
تنها راه خروج از وضعیت اقتصاد کنونی و بیکاری در کشور ، جذب سرمایه خارجی است ، با پول کم بهره (4% و کمتر) اقصاد ایران رونق میگیرید نه با وام های بانکی 23% و بیشتر . پس بهتر موانع سرمایه گذاری در کشور هر چه سریعتر رفع و امنیت سرمایه گذار خارجی فراهم شود (4229283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۱:۴۰:۳۳
اگر به دنبال اشتغال هستیم باید موانع فعالیت سرمایه گذار خارجی را رفع کنیم، قوانین سختگیرانه را لغو کرده و نا امنی های موجود را از بین ببریم چرا که تا زمانی که تکنولوژی وارد کشور نشده و بنگاههای اقتصادی شروع به فعالیت نکنند نیروی انسانی که عامل دیگر رشد اقتصادی است نمی تواند فعالیت داشته باشد و بیکار می ماند. (4229287) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۱:۵۳:۱۶
اقتصاد در کشور ما با سیاست گره خورده است و تا زمانی که به دنبال سیاست بازی و شعار هستیم وضعیت اقتصاد بهبود اساسی پیدا نمی کند. (4229299) (alef-13)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۶:۵۰:۰۳
جناب سردار ! حضرتعالى يكى از همانهائى هستيد كه با دهش و بخشش ميلياردى به از ما بهتران عهد خود با شهدا و امام شهدا را شكسنيد چرا آدرس عوضى ميدهيد ؟! (4229364) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۶:۵۱:۲۷
شایسته ترین فرد ایرانی برای ریاست جمهوری. (4229367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۶:۵۶:۲۱
قبل از انتخابات از این حرف ها زیاد میزنند (4229370) (alef-13)
 
sadegh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۷:۱۲:۴۵
قرار ما این نبود که باغ 10000 متری در تجریش تبدیل به مجتمع تجاری بشه. (4229381) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۷:۱۸:۴۲
شما نارحت فقر مادی نباش یه فکری به فقرعقلی سیستم شهرداری بکن پدرمون درامد بااین سنگ فرشهای مسخره ای که توخیابونهای تهران زدی ودر حال زدن هستش
یه فکری به حال ترافیک خیابون ری بکن اولین روز کاری 2ساعت توترافیک مردم موندن (4229384) (alef-13)
 
استاد
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۷:۳۴:۰۱
جوري صحبت مي كنيد انگار افرادي از خارج اين كشور را اداره مي كنند فساد در شهرداري غوغا مي كند (4229398) (alef-13)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۷:۳۴:۴۷
سلام: صحبت از مسايل جنگ تحميلي در زماني كه سال ها از خاتمه آن مي گذرد يعني " نان به نرخ روز خوردن" (4229399) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۷:۳۶:۰۴
آقا شما مثل اینکه کارتان به شهرداری نیفتاده تا تبلور اخلاق را در آنجا ببینید ؟!!! (4229404) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۰۱:۳۳
آقای قالیباف آیا مشکلات سیاسی با کشور ها ازقبیل روسیه /عراق /وکشورهای اروپایی بعد از 38 سال با جنگ حل شد نه فقط از راه مذاکره ......... (4229444) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۰۷:۳۱
جناب قاليباف، جوري حرف ميزنيد كه انگار در اين وضعيت هيچ سهمي نداريد، دولت روحاني نزديك ترين دولت به ارمان هاي اين انقلاب بوده است، چطور وقتي دولت قبل در يك تهاجم ٨ ساله مملكت را به قهقرا ميبرد سخني بر زبان نياورديد و نگفتيد ما براي دشمني و تقابل با دنيا انقلاب نكرديم؟ (4229457) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۰۸:۳۵
جناب قالیباف شهر تهران پر هست از بیلبوردهای برندهای مشهور وارداتی .البته که پول بیلبوردها برای شهرداری هست و شیرین اما با گفته های شما سازگار نیست برادر.زمان شا تهران پرشد از مالها و مراکز مدرن و عظیم تجاری که باعث سلب اسایش ساکنان اطراف اونها میشد .در این مراکز زندگی مدرن غربی و پوششهای خاص تبلیغ و ترویج میشن که باز با گفته های انقلابی شما مغایرت داره برادر.گفتید 60درصد مردم زیر خط فقرند و طوری صحبت میکنین که انگار اگر شما رییس دولت بودین الان درامد مردم دو برابر بود .راستی الان کارگران خدماتی شهرداری از اونی که دولت گفته بیشتر میگیرند؟البته که نه چون برادران پیمانکار اگر همون پول وزارت کاری رو هم بدن باز سر کارگر منت دارند.پس لطفا دایه مهربانتر از مادر نباشید. (4229458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۱۶:۴۱
درود بر قالیباف (4229473) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۲۴:۴۹
با سلام خدمت شما آقای قالیباف مرد سخت کوش و پاک نیت و همچنین خدمت آقای توکلی مدافع و حامی سر سخت شما .
شهردار محترم . فکر نمی کنید تبلیغات خود را کمی زود شروع کرده اید ؟!
بنده کارمند یکی از شرکتهای زیر مجموعه شهرداری هستم . 23 سال سابقه کار دارم و 50 سال سن . سالهاست با شما و کار و زحمات شما آشنایم . چندین شهردار و مدیر عامل و مدیران دیگر را دیده ام . در درستی و نیت پاک شما شک ندارم . سخت کاری و زحمات شما را هم از نزدیک دیده ام . اما این سخنان شما همان حرفهای شعاری گذشته است و هیچ برنامه و راهکاری در آن نیست . در واقع منفی بافی است . این تبعیض و نگاه بالا به پایین و به نوعی ارباب و رعیتی که می فرمایید در خود شهرداری هم حاکم است . از سر دلسوزی می گویم که متاسفانه اطراف شما پر شده از آدمهای فرصت طلب و رانت خوار که رفتار و نگاهی همانند شاهزاده ها و آقازاده ها دارند . شما در طی این سالها نتوانستیید آنها را کنترل کنید که بالعکس بعضا" آنها شهرداری و شورای شهر را کنترل می کردند . اگر با همین حاشیه ها بخواهید وارد رقابتهای انتخاباتی شوید مثل دوره های قبل همین آدمها با دوستی خاله خرسه شما را ضایع می کنند . سعی کنید اول اینها را از خود دور کنید . در واقع ریشه بسیاری از مشکلاتی که گفته اید و موجب نارضایتی مردم شده وجود این نوع آدمها و حاکمیت فکر آنهاست . برادرانه به شما می گویم اگر توانستید این پالایش را در شهرداری انجام دهید شاید بتوانید با واقعیات روبرو شوید و در این عرصه موفق شوید . آنگاه مردم روی شما و اراده شما برای اداره مملکت حساب خواهند کرد .
موفق باشید . (4229483) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۲۹:۲۳
عجیبه نزدیک انتخابات شد حرفهای مردم پسند افتاد سر زبون کاندیداها . اونم کاندیداهایی که خودشون درگیر مسئله مالی هستند . شما در مورد املاک شهرداری چه جوابی دارید؟ (4229492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۴۲:۳۵
نمی دانم چرا همه موقع انتخابات دلسوز مردم می شوند.
شهر را فروختند با تراکم فروشی ، دیگر جای نفس کشیدن نیست ، برج های چند ده طبقه جای درختان را گرفته است. از فرحزاد و ده کن و درختانش خبری نیست و... (4229506) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۴۳:۳۹
ماشالا همه دشمن شناس و مشکل و شناس و حلال همه مشکلات هستند .... (4229507) (alef-13)
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۵۸:۳۱
اگر راه کار مذاکره برای شرایط جنگ جواب گو نبوده دلیل بر این نمی شود که برای موقعیت های دیگر نظیر تحریم ها، جواب گو نباشد آقای قالیباف!!!! نزنید اینگونه حرف ها رو!! برای شما که مدیریت شهر 10 میلیونی تهران رو به عهده دارید واقعا جای تاسفه که همچنین تفکر مدیریتی رو داشته باشید. یک جواب و راهکار قرار نیست برای تمام مسائل مشکل گشا باشد (4229527) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۰۷:۲۵
ایشون در مورد املاک نجومی نظری ندارن؟ املاک نجومی حمایت از فقراست؟ رطب خورده کی منع رطب کند؟ (4229538) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۲۸:۳۱
فرمایشتان بسیار متین جناب قالیباف! ولی قرارمون این نبود که با لابی‌های متعدد جلوی تحقیق و تفحص‌های مجلس رو از شهرداری بگیریم! قرارمون این نبود که وقتی یک سازمان مردم نهادی مثل دیده‌بان شفافیت و عدالت به درخواست خودتان آمد و گفت جناب شهردار مرتکب تخلف شده نیایین و دست کم معذرت خواهی نکنین و همچنان مدعی و طلبکار باشین! قرارمون این نبود که صورت حساب شهرداری ها در پروژه‌های مختلف مانند پل صدر همچنان نامعلوم باشه! قرارمون خیلی چیزای دیگه هم بود جناب قالیباف ..... (4229577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۰:۰۸:۱۴
آقای قالیباف! شما فعلا بیا دردسرهایی که با پیاده راه سازی برای اهالی مناطق اطراف میدان امام حسین(ع) درست کردید رو درست کنید تا بریم سراغ بقیه مسائل. (4229663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۰:۰۸:۴۹
شما که 20 سال در این مملکت بهترین و مهم ترین پست ها را داشته ای چه کردی برای از بین بردن فقر؟!! املاک نجومی مفت دادی به دوستان و همکاران؟! حالا که نوبت انتخابات شده همه دم از فقر و مشکلات میزنند که نهایت این دولت 25% در آن مقصر است. (4229664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۲۱:۰۱
قالیباف خیلی بهترازروحانیه (4229861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۵۲:۵۴
عزیز دل برادر بزرگراه چمران شمال به چنوب ورودی ونک به ملاصدرا نزدیک دو هفته است بسته شده و در حال تعمیر است. در حالیکه چین ظرف 10 ماه 110 طبقه برج درست می کند. شما خیابان را باز کنید ما چیز دیگه ای نمی خواهیم. (4229917) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۵۹:۰۹
در مورد ساختمان پلاسکو نظری ندارید؟ (4229926) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۳:۱۷:۲۷
آقای قالیباف از سال84 بنوعی همکاران شما در کلیه امور مملکت سکاندار بوده اند لطفا شما توضیح دهید این همکاران شما که در مسئولیت های عمده بوده اند چرا این فاصله طبقاتی را ایجاد کرده اند (4229956) (alef-13)
 
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۳:۰۵
چه حرفهای زیبا و قشنگی جناب دکتر خلبان سردار و شهردار گرامی اری فقر و بیکاری بیداد میکند و باید کار به مردم باز گردد ولی چگونه؟ کسی که نان شب محتاج است و به ناچار به دست فروشی روی میاورد ایا دیده اید؟ برادران انظباط شهری چه رفتار شایسته و زیبایی با این مردم در فقر مطلق به فرموده جنابعالی دارند چه بودجه هنگفتی هزینه این خودروها گردیده؟ چه حقوقهای گزافی به این پرسنل زحمتکش پرداخت میشود ؟حرف از واسطه و دلال زدید ایا اینهمه پرسنل به اصطلاح انظباط شهری چه سودی برای این جامعه دارند بخدا به اندازه ای که خودرو شاسی بلند دوکابین شهرداری میبینیم از نیروی خدوم و زحمت کش نیروی انتظامی خبری نیست ان هم با سمند تولید داخل (4229984) (alef-13)
 
ممدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۲۶:۴۶
روز به روز به مطالبات مردم افزوده و این حرف ها و رفتارهای نخ نما شده اصلا جایی در بین مردم کوچه و بازار ندارد.
مردم روشن تر از این حرف ها هستند . هر گونه تبلیغات انتخاباتی در این دوره از هر جناحی کارساز نیست چرا که واقعیت ها آنقدر در بین مردم بزرگ شده اند که حالا صاحب نوه و نتیجه شده اند (4230098) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۳۵:۳۲
املاک نجومی کجا ست (4230117) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۲:۳۱
اگر تنها وتنها اعمال نفوذ باند شما در مجلس رو براي جلوگيري از تحقيق وتفحص از شهرداري رو در نظر بگيريم شما بايد پاسخ گوي مردم تهران باشيد چون آن كس كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است؟! (4230440) (alef-3)
 
صادق حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۶:۲۶
سردار دکتر خلبان شهردار حاج محمد باقر قالیباف


املاک نجومی چه شد ؟؟؟ به کجا رسید ؟؟؟ هزار میلیارد تومن تخفیف غیر قانونی


استخدام رانت یی 2500 نفر در مترو کجا رفت ؟!!!!!

لطفا پاسخگو باش (4230448) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۸:۲۷:۰۱
املاک نجومی هم مثل حقوق های نجومی وسیله بازی دادن ماست ، هرکس اون یکی رو میکوبه ، من کاری به این ندارم که کی به چی متهمه حتی اگه اتهام راست باشه ، قالیباف انصافا هر کاری بهش دادن خوب انجام داده بهش رای میدم حتی اگه بخواد بخوره ، مگه بقیه نخوردن ؟ (4230509) (alef-3)
 
علی رضا محمود ابادی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۰:۳۸:۰۰
با سلام. اقای قالیباف بنده دوره قبل به حناب اقای روحانی رای ندادم و بعد ش هم خیلی خوشحال شدم ؟ و البته امروز شما در جایگاهی نیستی که بخواهی از دولت حساب کشی کنی ؟
گزاره اول درسال 92 ولتی جتاب عالی رای نیاوردی باید استعفا می دادی . این 4 سال نزاع هم نبود؟
گزاره دوم - با کانددیداتوری جناب عالی و تیم احمدی نژاد در امسال مجددا پروژه سال 88 و ... کلید می خورد و شک نکن .

گزاره سوم: در سال96 به احنتمال زیاد کاندیدای بازنده به سرنوشت میرحسین موسوی دچار می شود و فضا هم امنیتی خواهد شد .
گزاره چهارم ؟معمولا هر 8سال یک بار با چرخش قدرت در فوه مجریه ما بایستی هزینه هایی را پرداخت کنیم مثل سال 74 و 84..
گزاره پنجم ؟ با اجناع بروکرات های 4 ستاره (اعم از چپ و راست ) نظامی ها در ایران هیچ وقت نخواهند توانست به پاستور راه پیدا کنند ؟ مگر اینکه بخشی از کشور توسط بیگانگان اشغال شود یا شرایطبه نفع انها تغییر پیدا کند ؟
گزاره پنجم ؟ اقای قالیباف شما نه تنها رای اضافه ی بر ستال 92 نخواهی داشت بلکه مثل حسن روحانی ریزش اراهم داری؟
داستان انتخابات امسال ما 1000 برابر سال 1376 و 1388 خواهد شد ؟ چون همه بچه یتیم های کاخ سعد اباد دیده و ندیده ؟؟؟؟؟؟؟؟ از الان رجز خوانی را شروع کرده اند ؟ یا حق (4230696) (alef-3)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۰:۵۳:۳۰
فرموده اند: " 10 میلیون نفر در فقر مطلقند؛ قرار ما این نبود".

سوال : این ده میلیون نفر در همین 4 سال دولت روحانی به وجود آمدند؟

این ده میلیون نفر نتیجه عملکرد 4 ساله این دولت است یا نتیجه عملکرد 38 ساله کل انقلاب؟

راستی بر طبق آمار، کدام دولت بعد از انقلاب بهترین عملکرد افتصادی را داشته است؟ رویکرد آن چه بوده که موفق بوده است؟ همان رویکرد را باز هم دنبال کنید. (4230727) (alef-13)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۱:۵۸:۲۶
آقای قالیباف این حرفها و ژستها در مردم ذره ای اثر ندارد .
به پادگان برگرد.! (4230835) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۲:۲۰:۰۷
از همه قالیباف مردتر بود تهران را بسیار زیبا نموده است (4230864) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۱:۰۸:۵۸
لطفا سری هم به خیابان هفده شهریور بزنید (4231409) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۲:۲۲:۴۷
برای پاسخ به رجزخوانی هایی که حداقل از طرف این کاندیدا خواهیم شنید اینجانب میثم تهرانی حاضرم در هر مکان و هر جا با مستندات در مورد فساد سیستماتیک شهرداری و نیز 5 برابر شدن حجم اداری بر خلاف قول اولیه ایشان در سال 84 و بخشنامه های ظاهری مکرر مبنی بر عدم استخدام (از 12 هزار کارمند در سال 84 به 60 هزار کارمند رسمی و پیمانی در اول سال 95) انتصاب مدیران ارشد با هدف باج دادن به صاحبان قدرت
ساخت و سازهای غیرقانونی مناطق پولساز شهر تحت لوای قانون برج باغ با آگاهی کامل شخص شهردار تهران و .... مناظره کنم. فساد اداری و درهم ریختگی حساب شهرداری حتی از زمان کرباسچی که قاونی برای فروش تراکم وجود نداشت و بصورت همت عالی توسط شهرداران مناطق اخذ می شد بیشتر است. پیمانکارانی که با کار نکرده صدها میلیاردها تومان هزینه تحمیل کردند ند اشتن سند محیط زیستی بسیاری از طرحها گوشه کوچکی از اقدامات مجموعه تحت مدیریت ایشان است. ایام انتخابات یاد مستمندان می افتند زهی وقاحت (4230876) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۳:۰۱:۲۰
ما عمل را بنگريم ني قال را (4230940) (alef-3)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۳:۰۷:۲۸
از زحمات و روشنگری مسئولین محترم الف خصوصا آقای توکلی تشکر کرده و موفقیت ایشان را از خداوند منان خواهانیم :
--

بیان و مطرح کردن مسئله املاک نجومی( بخوانید راه فرار برای حقوق بگیران نجومی و مدیران اشرافی سرمایه دارو سرمایه ستا ومشتاق لیبرالیزم) قطعا به منظور از میدان به در کردن رقیبی توانمند اهل علم, امتحان پس داده , جهادی و طرفدار محرومان بوده و هست
خصوصا ازطرف کسانی ا که از عملی کردن آرمانهای انقلاب در رابطه با محرومان و پا برهنه گان که صاحبان اصلی انقلاب اند توسط شخصی کارا همچون آقای قالبیاف وحشت دارند
آقای قالیباف بارها و بارها ار مجامع فانونی خواسته اند اگر قصور و اعمال نظری هست و یا شده بیان شود و حتی آنرا رسمابه قوع قضاییه ارجاع داده اند اما اصرار بعضی ها به کام گیری از این این موضوع آدمی را به یاد این آیه شریفه می اندازد :
وَيْلٌ لِكُلِّ هُمَزَةٍ لُمَزَةٍ (واى بر هر بدگوى عيبجويى)
آدمی باید واقع بین باشد
مگر می شود آدمی که روح اش و اعمالش خدشه دار ویا اهل قصور است بتواند اینچنین خواسته هاو آرمانهای انقلاب و اسلام را در یک سخن رانی اینقدر شفاف و روشن بیان کند و ضمن هشدار,امثال مرا به چگونه بودن و چگونه شد ن هدایت کند ,
خوانندگان خصوصا جوانان را به گفته ای از امام ارجاع می دهم ایشان در یکی از سخنرانی هایش فرمودند:
من وقتی صحبت می کنم و دعوت می کنم شماها را به انجام عمل خیر و صالح و یا اینکه نهی می کنم شماها را از بعضی مراتب , اول از همه برای خودم است و اصلاح خود ( چیزی به این مضمون ):
یعنی اینکه با بیان این گفته ها امام (ره )معیارو میزان بیان می کردند و راه و ره نشان می دادند که :
چگونه باید بود
چه باید کرد و چه نباید کرد
و گفته ایشان :
می شد میثاق
می شد پیمان
می شد عهد
می شد یامی شود مسئولیت ,می شود حق
و ضمانت اجرای اش به اندازه توان جایگاه ومقام ومسئولیت شخص گوینده
آقای قالیباف نه گفته اند من ,
آقای قالیباف نه گفته اند حتی ما ,که به یک گروه و یک جناح و .... ختم شود ایشان گفته اند :
قرار این بود یعنی خطاب به همه ,
ایشان برای آنانی که نبوده اند, برای آنان که فراموش کرده اند , برای آنانکه واداده اند و حتی برای آینده گان حرف و خواسته انقلابیون و آنانی که انقلاب کردند ,حرف و خواسته آنانی که برای دفاع از انقلاب فدا شدند و فدایی دادند بیان می کند و قطعا این گفته ونوشته ها خطاب به خودشان هم هست و خطاب به امثال من حقیر که برای دفاع از یک فرد کارا و اهل کار و امتحان پس داده تبلیغ می کنم
آخر کلام اینکه :
اصلا مگر می شود ما یعنوان یک مسلمان : خطا نکنیم, نلغزیم , دچار اشتیاه و قصورنداشته باشیم ,اهل توبه و انابه نباشیم,
ما پبرو علی هستیم و علی نوع نگاه و نوع خواست و راه نجات را حضرت علی ع در دعا شریفش بیان کرده و ما بعنوان یک مسلمان ,یک شیعه بارها و بارها آنرا می خوانیم
يَا نُورُ يَا قُدُّوسُ يَا أَوَّلَ الْأَوَّلِينَ وَ يَا آخِرَ الْآخِرِينَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الَّتِي تَهْتِكُ الْعِصَمَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الَّتِي تُنْزِلُ النِّقَمَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الَّتِي تُغَيِّرُ النِّعَمَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الَّتِي تَحْبِسُ الدُّعَاءَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الذُّنُوبَ الَّتِي تُنْزِلُ الْبَلاَءَ
اى نور، اى پاك از هر عيب، اى آغاز هر آغاز، و اى پايان هر پايان، خدايا! بيامرز براى من آن گناهانى را كه پرده حرمتم می درد، خدايا! بيامرز براى من آن گناهانى را كه كيفرها را فرو می بارند، خدايا! بيامرز برايم گناهانى را كه نعمت ها را دگرگون می سازند، خدايا! بيامرز برايم آن گناهانى را كه دعا را باز می دارند، خدايا! بيامرز برايم گناهانى كه بلا را نازل میكند،
خواهیم خواند
تاکه باشیم
تا که خوب باشیم
تا که خوب بشویم
تا که برگردیم
تا که برگردانیم
نه تنها دیگران که حتی خودمان را
در مکتب و مسلک های ماتریالیستی وکمونیستی برگشت نیست , بیداری نیست , بازگشت نیست , باز یافت نیست!!!!
گفته ی آقای قالیباف یا گلایه اش تحت عنوان (قرار بود) خطاب به همه است اول از همه خود ایشان
اگر چه بزرگ مرد اهل عالم جهادی و و دلسوز انقلاب پیرو خط امام و مطیع بی ادعای رهبری آقای قالیباف با کارنامه درخشان و اجرایی اش یقینا مصداق این سخن نیست اما من گفتم تا بهانه را از افراد بهانه گیر بگیرم و کسانی که با تخریب و طرد چهره ها و افراد انقلابی و اهل کار درحق مردم محروم وجامعه و اتقلاب ظلم می کنند بگیرم (4230953) (alef-3)
 
محمد باقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۰:۰۹:۴۲
باسلام/یکی از پاسدارانی که در طول 38 سال عمر انقلاب در همه زمینه ها موفق بوده سردار قالیبلاف است .این توانایی جزعنایت الهی چیزدیگری نیست.مدیریت ایشان زبانزد خاص وعام است. فرماندهی در جنگ/تغییر وتحول در نیروی انتظامی/توانایی در مدیریت پایتختی همچون تهران که خودش به تنهایی یک کشور است. همه میدانند قالیباف همه فن حریف است. بعضیها میدانند اگر قالیباف رئیس جمهور شود نان آنها آجر خواهد شد ودر کوچه پس کوچه های شهر با خودروهای آنچنانی نمیتوانند مانور بدهند ومخالف ایشان هستند. (4231045) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.