توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416772
درخواست جمهوری‌خواهان از اوباما درباره تحریم‌های ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۱
سران جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان در نامه‌ای به اوباما از او خواستند در هفته‌های باقی‌مانده از دولتش، اقدامی در جهت کاهش تحریم‌های ایران انجام ندهد.

به گزارش فارس، سران حزب جمهوری‌خواه با ارسال نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، از وی خواستند تحریم‌های ایران را کاهش نداده و تصمیم‌گیری در مورد اقدامات بعدی در ارتباط با توافق هسته‌ای را به دولت آینده واگذار کند.
در این نامه که به امضای «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان، «کوین مک کارتی» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان و «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی این مجلس رسیده، روز سه‌شنبه به کاخ سفید ارسال شده است.
در بخشی از این نامه آمده است: «به شما توصیه می‌کنیم که در دوره پساانتخابات، هیچ اقدامی که تحریم‌های ایالات متحده یا تحریم‌های چندجانبه یا دیگر تمهیدات محدودیت‌زا علیه ایران را تضعیف می‌کند، انجام ندهید.»
در این نامه همچنین گفته شده است که تنها کاری که اوباما باید در دو ماه باقی مانده از دولتش در ارتباط با ایران انجام دهد، تمدید قانون تحریم‌های آمریکا است.
مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته طرح تمدید ده ساله قانون تحریم‌های این کشور علیه ایران را تصویب کرد و انتظار می‌رود که این طرح در سنا هم تصویب شود.
نامه اعضای مجلس نمایندگان تأکید کرده است که هرگونه اقدام اوباما برای تغییر در قوانین تحریمی علیه ایران، کار سیاستگذاری در دولت آینده آمریکا در قبال ایران را «پیچیده» می‌کند.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در دوران رقابت‌های انتخاباتی گفته بود که ممکن توافق هسته‌ای با ایران را لغو کرده یا آن را مورد مذاکره مجدد قرار دهد.
 
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+آمریکا+اوباما+جمهوری خواهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.